Reklama

Mokre: Pijany kierowca wjechał w grupę osób

Mokre: Pijany kierowca wjechał w grupę osób
Prawie 2 promile miał w organizmie 44-letni kierowca volkswagena, który na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie otarł się o zaparkowanego mercedesa, a następnie wjechał w grupę pieszych. Troje 22-latków trafiło do szpitala.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w piątek, tuż przed godziną 22:00 w miejscowości Mokre (gmina Zamość).

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem jechał w kierunku miejscowości Hubale. Na łuku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h nagle stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze, uderzył w zaparkowany tam samochód i w dwa znaki drogowe. Następnie wjechał w grupę osób, która stała na znajdującym się za chodnikiem pasie zieleni. Volkswagen zatrzymał się na ogrodzeniu pobliskiej posesji - informuje Dorota Krukowska - Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Z pięcioosobowej grupy, w którą wjechał 44-latek trzy osoby wymagały pomocy medycznej, zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że kobieta i dwaj mężczyźni w wieku 22 lat nie odnieśli obrażeń wymagających dalszej hospitalizacji i mogli wrócić do domu.

44-latek z Zamościa, który kierował volkswagenem był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile. Nietrzeźwy był także 38-letni pasażer auta. Obaj zostali doprowadzeni do komendy i osadzeni w policyjnym areszcie.

Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca i pojazdów, przesłuchali świadków. Prowadzone przez śledczych postępowanie pozwoli na ustalenie szczegółów zdarzenia. 44-latek wkrótce usłyszy zarzuty i ze swojego postępowania wytłumaczy się w sądzie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us