Reklama
Reklama

Od lutego zmiany w „małym ZUS”

Więcej firm skorzysta z niższych składek na ubezpieczenia społeczne. 1 lutego wchodzą w życie zmiany w „małym ZUS” dla przedsiębiorców, czyli tzw. „mały ZUS plus”. Z „małego ZUS” na dotychczasowych zasadach korzystało do tej pory około 170 tysięcy przedsiębiorców w całej Polsce. Do samego Inspektoratu ZUS w Zamościu wpłynęło w ubiegłym roku 781 zgłoszeń, a w styczniu tego roku do ulgi zgłosiło się jeszcze 164 przedsiębiorców. W związku ze zmianami, które wchodzą w życie 1 lutego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych spodziewa się kolejnej fali chętnych na „mały ZUS”.

Podopieczni "Krok za Krokiem" u Terytorialsów

W poniedziałek 20 stycznia 2020r. 25 batalion lekkiej piechoty odwiedziły dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych "Krok za Krokiem" w Zamościu. Dzieci zwiedzały jednostkę, przyglądały się pracy żołnierzy i miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem i sprzętem z jakim pracują żołnierze.

6 tys. paczek papierosów w rudzie żelaza

Ponad 6 tys. paczek papierosów ujawnili podczas wspólnych działań kontrolnych funkcjonariusze lubelskiej KAS i Nadbużańskiego Oddziału SG. Kontrabanda jechała w pociągu, w wagonach z rudą żelaza.

Ostoja z pucharem

Trzynaście drużyn wzięło udział w tegorocznym XII Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Stary Zamość. Najlepsza okazała się drużyna Ostoja Skierbieszów.

Mieszkaniec Zamościa stracił 70 tys. zł

Oszuści ponownie zaatakowali. Mieszkaniec Zamościa stracił aż 70 tys. zł. Pieniądze wyłudziła od niego kobieta podająca się za jego córkę, a wymyśloną historię potwierdzał telefonicznie fałszywy policjant.

  • 4 komentarzy
  • Czytany: 867 razy

Okradł garaż w Zamościu

Łupem 20-latka padły części samochodowe, narzędzia i wyposażenie warsztatu oraz kilka ton wartościowego złomu. Młodzieniec został zatrzymany, noc spędził w policyjnym areszcie.

Kwalifikacja wojskowa w Zamościu

3 lutego rozpoczyna się w Zamościu kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 21 lutego 2020 roku. Obowiązkowemu stawiennictwu podlegają wszyscy mężczyźni urodzeni w 2001 roku zameldowani na pobyt stały lub czasowy na terenie miasta Zamość oraz mężczyźni urodzeni w latach 1996-2000, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Stawiennictwu podlegają również kobiety wskazane przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień.

Bezpłatne woreczki na psie odchody

Przewodniczący Zarządów Osiedli otrzymali od Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość bezpłatne zestawy woreczków na psie odchody. Właściciele czworonogów mogą odbierać woreczki w siedzibach zarządów. 

"Kopciuchy" do wymiany

Od 27 stycznia do 07 lutego będą przyjmowane wnioski o udzielenie dotacji do wymiany starych systemów grzewczych. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu miasta.

Zamość: Włamywacz zatrzymany

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do jednego z zamojskich mieszkań. Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Funkcjonariusze ustalili, że lista grzechów 41-latka jest dłuższa. Mężczyzna próbował też włamać się do innych obiektów. Na swoim koncie miał również kradzieże telefonu, damskiej torebki oraz portfela z kartą płatniczą, za pomocą której dokonał zbliżeniowo kilku transakcji.

Karnawałowa zabawa na lodzie [ZDJĘCIA]

"Karnawałowa zabawa na lodowisku" - takie wydarzenie odbyło się dzisiaj w Zamościu. Przygotował je Zamojski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach ferii zimowych. Poniżej zdjęcia z wydarzenia (fot. Paweł Nowak).

Ocalmy dziki - pikieta w Zamościu

Pikieta przeciwko masowemu odstrzale dzików odbędzie się w najbliższą sobotę (18 stycznia) w Zamościu. "Chrońmy wszystkie leśne zwierzęta. To ich dom.Mamy prawo do swobodnego poruszania się po lasach." - napisali organizatorzy na stronie wydarzenia.

Tetris Challenge w "Mundurówce"

Uczniowie klas wojskowych i strażackich Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych im. Powstania Zamojskiego w Zamościu włączyli się do światowego wyzwania #TetrisChallenge. W internecie pojawiają się zdjęcia z całego świata oznaczone hasłem #TetrisChallenge. Można na nich zobaczyć, jak służby "rozkładają się na części pierwsze".

Kino przyjazne sensorycznie – Doktor Dolittle

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Fundacja Pomoc Autyzm zaprasza młodych widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us