Reklama
Reklama

Dziś 80. rocznica agresji radzieckiej na Polskę

Dziś mija 80. rocznica sowieckiego najazdu na Polskę. Zamojskie uroczystości upamiętniające inwazję ZSRR w 1939 roku rozpocznie o godzinie 18.00 msza w kościele św. Michała Archanioła. Po nabożeństwie (godz. 19.00) zaplanowano manifestację patriotyczną przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Książka na start

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do Książnicy Zamojskiej otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. To kolejna odsłona kampanii "Mała książka - wielki człowiek".

Zamość: II Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

W najbliższy piątek, 20 września na zamojskim Rynku Wielkim odbędzie się II Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. "Będzie to część ogólnoświatowej mobilizacji, która ma na celu zwrócić uwagę na problem globalnego ocieplenia. Tego dnia młodzież z całego świata opuści lekcje, aby protestować przeciwko braku edukacji prośrodowiskowej w szkołach oraz zmowie milczenia mediów i polityków w obliczu katastrofy klimatycznej." - czytamy w komunikacie.

Sportowy weekend zamojskich tenisistów

W sobotę, 14 września, przed własną publicznością wystąpiły grające w I lidze drużyny tenisa stołowego PWSZ Zamość kobiet i mężczyzn. Dziewczyny wygrały 6:4 z MKS Lucrum Skarbkiem Tarnowskie Góry. Było to ich pierwsze zwycięstwo w I lidze. Natomiast panowie po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu zremisowali 5:5 z BISTS Bielsko-Biała.

"Podróbki" na giełdzie

20-letni obywatel Bułgarii usłyszy zarzuty wprowadzania do obrotu na terenie giełdy w m. Mokre odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci zabezpieczyli ponad 280 sztuk podrobionych swetrów i bluz sportowych.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 303 razy

"Iskra Pamięci" w Zamościu

Dzisiaj (14 września) na Rynku Wielkim w Zamościu, a także na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się niezwykłe wydarzenie patriotyczne podczas którego będziemy wspominać ofiary radzieckich represji w czasie drugiej wojny światowej. Punktem kulminacyjnym „Iskry Pamięci” w Zamościu będzie zapalenie zniczy w kształcie polskiego orła wojskowego według wzoru z 1919 roku.

Złoto Katarzyny Iwaniuk, srebro Agnieszki Iwan

Katarzyna Iwaniuk, zawodniczka Klubu Sportowego „Agros” Zamość, zajęła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej młodziczka podczas Pucharu Polski młodziczek i młodzików oraz kadetek i kadetów sumo. Zawody odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim w dniach 06-07.09.2019 r.

Hrubieszów: Potrącenie rowerzysty

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 19-letni kierowca mitsubishi wyprzedzając rowerzystę na oznakowanym skrzyżowaniu zjechał na lewy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jednośladem. 60-letni rowerzysta z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Młodzi ludzie wydłubali jeżowi oczy zapałkami

Grupka młodych ludzi znęcała się nad młodym jeżem. Oprawcy wydłubali zwierzęciu oczy zapałkami. Chora zabawa miała miejsce w okolicach Zamościa. Policja apeluje o kontakt do osób, które widziały zajście.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us