Reklama
Reklama

Ulotność - wystawa batiku w Synagodze

Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu zaprasza na wernisaż prac autorstwa wychowanków pracowni plastycznej. Ekspozycja pt. "Ulotność" zostanie otwarta dzisiaj ( 24 marca) o godz. 17:00 w Centrum „Synagoga” w Zamościu.

Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. Nie należy klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia – informuje rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Posiew nasienia a męska płodność [art. sponsorowany]

Kiedy mowa o badaniach sprawdzających nasze zdrowie w pierwszej kolejności na myśl przychodzi morfologii krwi, ewentualnie badanie moczu. Czasem jednak należy diagnostykę rozszerzyć, żeby wykluczyć lub potwierdzić pojawiające się w naszym organizmie choroby. W przypadku mężczyzn niekiedy wskazane jest wykonanie badania nasienia z posiewem, które służący diagnostyce zakażeń męskiego układu rozrodczego. Można je również wykonać w ramach profilaktyki męskiej płodności razem z ogólnym badaniem nasienia chociażby w Klinice Bocian w Lublinie.

Policyjna akcja "NURD". Mundurowi ujawnili ponad 170 wykroczeń

Policjanci z zamojskiego ruchu drogowego monitorowali zachowanie pieszych, rowerzystów i kierujących w okolicach przejść dla pieszych. Wzmożone działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ujawnili ponad 170 wykroczeń zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Zatrzymali poszukiwanego

Policjanci z Łabuń zatrzymali 43-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna poszukiwany był przez sąd celem odbycia 11 miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Sukces uczniów II LO

Drużyna uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Zamościu zdobyła pierwsze miejsce w Polsce w unikatowym i bardzo trudnym konkursie języka angielskiego "Faces of America". Wydarzenie zorganizował lubelski UMCS.

PGE Dystrybucja zmodernizuje sieć w Krasnobrodzie i okolicy

Zamojski oddział PGE Dystrybucja zrealizuje w Krasnobrodzie przebudowę napowietrznej sieci średniego i niskiego napięcia na sieci kablowe umieszczone pod powierzchnią ziemi. Modernizacja oraz budowa nowej infrastruktury elektroenergetycznej zapewni odbiorcom stabilne i bezprzerwowe dostawy energii elektrycznej.

Zamość: Zmiany w organizacji ruchu na ul. Szczebrzeskiej

Zamojski magistrat poinformował o zmianie czasowej organizacji ruchu na odcinku ul. Szczebrzeskiej. Przypomnijmy, trwa przebudowa drogi na odcinku około 5 km w ciągu drogi krajowej nr 74 od Al. 1 Maja (most na rzece Łabuńka) do granicy miasta.

1,5% podatku. Wesprzyj PSONI [art. sponsorowany]

Zbliża się termin rozliczenia z Urzędem Skarbowym. To dobry moment na wsparcie działalności organizacji społecznych. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na cele Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu.

Pijani rowerzyści

Policjanci zatrzymali pijanych rowerzystów, którzy jechali drogą krajową nr 17. 27-letnia cyklistka w organizmie miała prawie 2 promile, a jej rówieśnik ponad 1,5 promila. Za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości odpowie też 54-latek, który w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. W takim stanie poruszał się ul. Peowiaków w Zamościu.

AZ zaprasza na Dzień Otwarty!

Zobacz jak wyglądają praktyczne studia w Akademii Zamojskiej i poznaj szerokie perspektywy kariery, jakie daje ich ukończenie! 23 marca odbędzie się Dzień Otwarty AZ, podczas którego będziecie mogli zapoznać się z ofertą studiów oraz dowiedzieć się o korzyściach, jakie daje wybór właśnie Akademii Zamojskiej. Wydarzenie odbędzie się w dniu 23 marca, w godz. 9-14 na terenie obiektu Uczelni przy ul. Zamoyskiego 64.

Zamość: Uroczyste przekazanie 5 strażackich pojazdów

Dzisiaj (20 marca), na placu wewnętrznym zamojskiej komendy miało miejsce uroczyste poświęcenie i przekazanie do służby pięciu samochodów pożarniczych. W ubiegłym roku Komenda Miejska PSP w Zamościu wzbogaciła się o trzy nowe samochody tj. ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania, średni samochód ratowniczo gaśniczy Volvo, samochód kwatermistrzowski VW Crafter. Ponadto w ramach uroczystej zbiórki przekazano do służby w OSP Bortatycze średni samochód ratowniczo gaśniczy Volvo (zakupiony w ubiegłym roku ze środków samorządowych Gminy Zamość i środków z budżetu państwa). W ramach uroczystości przekazano z zamojskiej komendy do OSP Wierzba samochód kwatermistrzowski Renault Trafic.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us