Reklama

Opowiedz człowieka prozą Olgi Tokarczuk

Zamojski Dom Kultury zaprasza młodzież (od 15 lat) zamojskich szkół oraz dorosłych zamościan do udziału w Dwudziestych Pierwszych Spotkaniach Recytatorskich „Recytacje z Dynamitem”.

Oszustwo na wnuczkę

Policjanci z Zamościa poszukują oszustów, którzy wykorzystując łatwowierność 83-letniej zamościanki, skradli jej oszczędności. Kobieta po telefonie od rzekomej "wnuczki", wierząc w historię o wypadku, w którym miała uczestniczyć, przekazała gotówkę - w kwocie 6 tysięcy złotych - nieznajomemu mężczyźnie.

Międzynarodowa Wystawa Rysunku Satyrycznego "Niepodległość. W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości"

W BWA Galerii Zamojskiej prezentowana jest międzynarodowa wystawa rysunku satyrycznego p.n." Niepodległość. W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości". Wernisaż odbył się 8 listopada. Wystawa powstała przy okazji nowej edycji kolejnego konkursu pod nazwą "Manufaktura Satyry" ,organizowanego cyklicznie przez miasto Żyrardów, którego partnerem jest również BWA Galeria Zamojska. Pomysłodawcą konkursu i jego kuratorem jest Zbigniew Kołaczek, znakomity artysta ilustrator, animator kultury, wielokrotny uczestnik plenerów ilustratorów organizowanych przez BWA Galerię Zamojską.

Będzie cieplej w przedszkolach

Cztery miejskie przedszkola przejdą termomodernizację. W piątek (08.11.2019r.) Zastępca Prezydenta Zamościa Piotr Zając odebrał z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego umowę na dofinansowanie zadania. Dofinansowanie wynosi ok. 2,4mln zł.

Chciał uniknąć zatrzymania. Wyskoczył z jadącego samochodu

Prawie 5 najbliższych lat za kratkami spędzi 30 latek z Biłgoraja. Dobrze znany policjantom ze swej kryminalnej przeszłości mężczyzna tak chciał uniknąć zatrzymania, że wyskoczył z jadącego samochodu. Policjanci ruszyli w pościg i zatrzymali 30 latka za którym wystawione były dwa nakazy doprowadzenia do Zakładu Karnego.

Gmina Zamość i Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości i 101. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę zostaną uczczone w Gminie Zamość za sprawą kilku wydarzeń. Gminne obchody zaplanowano w Wólce Panieńskiej, gdzie w kościele parafialnym odbędą się uroczystości główne.

Niepodległa do hymnu

11 listopada, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmi "Mazurek Dąbrowskiego". Wspólne śpiewanie hymnu odbędzie się również w Zamościu, na Rynku Wielkim.

Patriotyczny koncert w ZDK

W Zamojskim Domu Kultury odbędzie się dzisiaj (10 listopada) koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. To zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 389 razy
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us