Spotkanie autorskie z Andrzejem Pogudzem

Zapraszamy na spotkanie autorskie z prezesem Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego Andrzejem Pogudzem – autorem książki pt. "Cichy Zamość". Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia w Księgarni im. Bolesława Leśmiana (ul. Zamenhofa 9 w Zamościu). Początek o godzinie 17.00.

Odsłonięto Pomnik Powstania Zamojskiego

6 grudnia, na terenie Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa "Adama" w Bondyrzu odbyła się uroczystość odsłonięcia Pomnika Powstania Zamojskiego. Wydarzeniu towarzyszyła konferencja naukowa pt. "Powstanie Zamojskie".

Kolejne oszustwo "na pracownika banku". Małżeństwo straciło 32 tys.zł

Mąż 44-latki uwierzył w słowa oszusta podszywającego się pod pracownika banku. Rzekomo doszło do włamania na konto i należało natychmiast zablokować dostęp do rachunku. W tym celu mężczyzna miał zatwierdzić przesłane "czeki". Nieświadomy oszustwa wykonał polecenie. W rzeczywistości "czekami" były kody Blik, a ich zatwierdzenie doprowadziło do tego, że oszuści w bankomatach wypłacili 32 tys.zł.

Kradły w zamojskich sklepach. Trafiły do aresztu

25 i 48-latka dokonały kradzieży artykułów spożywczo – przemysłowych w pięciu sklepach na terenie Zamościa. Ich łupem padały głównie markowe kawy i kapsułki do zmywarek. Wartość utraconego mienia oszacowano na ponad 6 500 złotych. Podejrzane na trzy miesiące trafiły do aresztu.

Zamość odebrał swoje pierwsze autobusy elektryczne

1 grudnia Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu odebrał 14 autobusów elektrycznych MAN. Dodatkowo na terenie zajezdni przewoźnika powstało siedem dwustanowiskowych stacji przeznaczonych do ładowania pojazdów. Elektryki już wkrótce wyjadą na zamojskie ulice i rozpoczną codzienną obsługę 25 linii komunikacji miejskiej.

Inwestycja w gaz i ropę okazała się oszustwem

Mieszkanka powiatu zamojskiego próbowała zarobić na inwestycji w gaz i ropę. Zachęcona reklamą wpłaciła 1100 zł. Zainstalowała też w telefonie aplikację do zdalnej obsługi urządzenia. Oszustom miała przekazać loginy i kody dostępu do aplikacji mobilnej banku. Na szczęście nie miała tych danych.

Spotkanie autorskie z dr. Jackiem Feduszką

Księgarnia im. Bolesława Leśmiana i Kawiarnia Mazagran zapraszają na spotkanie autorskie z dr. Jackiem Feduszką kustoszem Muzeum Zamojskiego i wykładowcą Akademii Zamojskiej. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 8 grudnia, o. godz. 17.00, w Kawiarni Mazagran, przy ul. Pereca 16.

Policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Żółkiewce podczas patrolowania rejonu służbowego, pomogli samotnie zamieszkującemu 41-latkowi. Podczas odwiedzin, funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna miał pierwsze objawy wychłodzenia. Mundurowi powiadomili załogę karetki pogotowia.

Kierowca audi wjechał pod pociąg

25-letni kierowca audi wjechał na przejazd kolejowy i zderzył się z pociągiem towarowym. Kierującemu oraz maszyniście na szczęście nic się nie stało.
  • 2 komentarzy
  • Czytany: 963 razy

Tak wygląda zima w Zamościu [ZDJĘCIA]

Intensywne opady śniegu spowodowały, że Zamość przykrył się białym puchem. Wiele miejsc wygląda bajkowo, ale mieszkańcy mają też spore kłopoty z poruszaniem się po ulicach i chodnikach.
  • 4 komentarzy
  • Czytany: 1424 razy
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us