Reklama
Reklama

W Zamościu trwa zakładanie łąk kwietnych

Nasiona roślin wieloletnich i jednorocznych odmian ziół i kwiatów polnych są wysiewane na terenach pomiędzy Bramą Szczebrzeską a ul. Męczenników Rotundy, w Parku Miejskim na dawnej szachownicy i wzdłuż fosy Bastionu VII, gdzie będą wysiane tylko niebieskie kwiaty imitujące wodę.

Kilometry dobra podsumowane [WIDEO]

Niewiele, bo tylko 7,5 tys.zł zebrało Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu podczas tegorocznej kampanii Kilometry Dobra. Wynik jest dużo niższy od tych z lat poprzednich ze względu na pandemię koronawirusa.

Zamojskie zoo. Nowe zasady

Od 1 czerwca w zamojskim ogrodzie zoologicznym będą obowiązywały nowe zasady zwiedzania. Nie będzie rezerwacji wejścia, zniesione też będą ograniczenia dotyczące liczby gości.

Bajki zza krat ...

Więźniowie osadzeni w zakładzie karnym w Zamościu przygotowali niespodziankę dla swoich dzieci, z okazji ich święta.

Koniec z dyspensą od mszy

Biskup diecezji zamojsko lubaczowskiej wydał oświadczenie, znoszące dyspensę od uczestnictwa we mszy świętej. Od 7 czerwca wierni mają powrócić do kościołów. Zniesienie dyspensy nie dotyczy jednak wszystkich.

Ukradł ponad 140 butli gazowych

Policjanci z Zamościa zatrzymali 40-latka podejrzanego o włamania do kontenerów z butlami gazowymi. Podejrzany na koncie ma także włamania do domków letniskowych oraz kradzieże rowerów.

Cysterna wypadła z drogi

Policjanci pracują na miejscu zdarzenia w miejscowości Chorupnik gm. Gorzków, gdzie cysterna marki Volvo wypadła z drogi. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Śmiertelne potrącenie rowerzysty

Do śmiertelnego potrącenia rowerzysty doszło wczoraj po południu w miejscowości Kolonia Czartowiec. Jak wstępnie ustalili mundurowi, 40-letni rowerzysta wyjechał z podporządkowanej drogi wprost pod koła Iveco. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us