Reklama

Na „podwójnym gazie” i na zakazie

Nawet 5 lat pozbawienia wolności i bardzo wysoka grzywna grozi 33-latkowi z Biłgoraja, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem. Jakby tego było mało okazało się, że mężczyzna posiada czynne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sąd w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim.

INCEPCJA – 10. rocznica premiery

Trudno uwierzyć, że mija właśnie 10 lat, odkąd „Incepcja” Christophera Nolana trafiła na ekrany kin. Nominowany do 8 nagród Akademii i zdobywca 4 Oscarów, film ten był przełomowy pod wieloma względami - wizualnie, narracyjnie i promocyjnie. Od czasu „Incepcji” wszyscy kinomani na świecie wiedzą, że każdy film Christophera Nolana to nowa tajemnica, wyzwanie i uczta dla wszystkich zmysłów. „Incepcja” to także produkcja, która 10 lat temu zainaugurowała pokazy filmowe w nowym budynku Centrum Kultury Filmowej „Stylowy’ w Zamościu…

W letnim nastroju z Namysłowiakami

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na czwartkowe koncerty plenerowe. Pierwszy odbędzie się już 6 sierpnia o godzinie 18:00 na Rynku Wodnym. W koncercie pt. ‘’W letnim nastroju. Przeboje na smyczki i skrzypce’’ Namysłowiacy zaprezentują utwory polskich jak i zagranicznych twórców. Usłyszymy m.in. tango z filmu Zazdrość i medycyna w kompozycji W. Kilara, motyw główny z serialu Czarne Chmury W. Kazaneckiego oraz kompozycje H. Wieniawskiego i J. Petersburskiego.

Poszukiwani w rękach policjantów

Dwie osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości zostały zatrzymane przez policjantów z zamojskiej komendy. 45-latka poszukiwana listem gończym w ręce stróżów prawa wpadła podczas interwencji domowej. Natomiast 26-latek, który do odbycia ma roczną karę pozbawienia wolności, policjanci zatrzymali w jednym z zamojskich mieszkań.

Zamość: Pamiątkowa tablica Malinowskich

W najbliższy piątek (07.08.2020 r.) odbędzie się uroczysta prezentacja pamiątkowej tablicy poświęconej Pawłowi i Zofii Malinowskim h. Pobóg. Rodzeństwo od lat 40. do 80. XX w. prowadziło sklep galanteryjny przy ul. Daniłowskiego 1 w Zamościu.

Zderzenie rowerzystów

Wczoraj na jednym ze skrzyżowań w Tomaszowie Lubelskim doszło do zderzenia młodych rowerzystów. Chłopcy zostali przewiezieni do szpitala gdzie zostali na obserwacji.

Zamojskie Lato Teatralne. W środę "Makbet"

W Zamościu trwa 45 Zamojskie Lato Teatralne. W środę widzowie będą mogli obejrzeć ponadczasową opowieść o żądzy władzy, determinacji ludzkiego losu, a także źródłach zła w świecie oraz cierpieniu człowieka. "Makbeta" Williama Szekspira wystawi Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" z Kielc.

Kolejna osoba odsłoni tablicę w "Alei Sław" w Zamościu

Maria Sarnik-Konieczna, z wykształcenia architekt, konserwator zabytków, której działalność konserwatorska przy rewaloryzacji Zamościa w latach 70. i 80. XX wieku zaowocowała wpisaniem Hetmańskiego Grodu na Listę UNESCO, zostanie uhonorowana w „Alei Sław” w Zamościu. Gala odbędzie się 14 sierpnia o godz. 16.00 w Zamościu, na ulicy Grodzkiej.

Rowerzystki ucierpiały w wyniku wypadków

74-letnia rowerzystka na skrzyżowaniu jechała niewłaściwą stroną jezdni i wjechała wprost pod Skodę. Do wypadku doszło w Kaczórkach. Kilka godzin później w m. Cześniki - Kolonia 65-latka kierując rowerem straciła panowanie nad jednośladem i zderzyła się z osobowym Renaultem. Rowerzystki z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.

Spotkanie z Mieczysławem Cybulskim w Książnicy Zamojskiej

Spotkanie autorskie z Mieczysławem Cybulskim - fotografem, założycielem Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej. Jest również założycielem (1990) i Prezesem Fundacji „Fotografia dla Przyszłości”. Spotkanie odbędzie się w piątek o godzinie 18:00, w Książnicy Zamojskiej.

Strażacy ćwiczyli z żołnierzami [ZDJĘCIA]

Na terenie poligonu wojskowego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego przewożącego żołnierzy z samochodem osobowym. Część żołnierzy doznała różnego rodzaju obrażeń. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń zgrywających jednostek ochrony przeciwpożarowej i służb współdziałających oraz 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us