Reklama

Zamość: Potrącenie pieszej

W piątek na ul. Partyzantów w Zamościu doszło do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Poszkodowana trafiła do szpitala. Na razie nie wiadomo w jakim jest stanie.

Warsztaty EduLab w Zamościu

W czwartek, 17 stycznia, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu odbyły się bezpłatne warsztaty pn. „EduLab Meetups PWSZ Zamość”, organizowane przez Startup Academy i akcelerator eduLAB, we współpracy z Instytutem Nauk Ekonomicznych PWSZ w Zamościu.

Murem za Jurkiem - nowe graffiti w Zamościu

"Murem za Jurkiem" - takie graffiti pojawiło się na jednej ze ścian zamojskiego "Okrąglaka". Obraz stworzyła zamojska grupa "Stforky", po tym jak szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska.

Żałoba narodowa

Żałoba narodowa ogłoszona przez Prezydenta Polski Andrzeja Dudę ­będzie obowiązywała od piątku (18 stycznia) od godziny 17:00 do soboty (19 stycznia) do godziny 19:00. Na ten czas oświetlenie zamojskiego ratusza oraz iluminacje na Rynku Wielkim i klombie, zostaną wyłączone.

„Kto napisze naszą historię” – pokaz specjalny filmu o Holokauście

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na pokaz specjalny wyjątkowej amerykańsko – polskiej koprodukcji "Kto napisze naszą historię?". To fabularyzowany film dokumentalny o bezprecedensowym przedsięwzięciu - podziemnym Archiwum Getta Warszawskiego powstałym z inicjatywy Emanuela Ringelbluma w 1940 roku, które zajmowało się dokumentowaniem życia w getcie warszawskim.

Świetne wyniki zoo

Ogród przygotował zestawienie odwiedzin z ostatnich lat. W 2018 roku zamojskie zoo odwiedziło ponad 230 078 osób, z czego 199 797 to wejścia płatne. Z bezpłatnych wejść skorzystało 30 281 odwiedzających.

Wyrąbał i chciał ukraść drzewo z lasu

Zarzuty wyrębu i usiłowania kradzieży drzewa z prywatnej działki leśnej usłyszał 54-letni mieszkaniec gm. Adamów. Policjanci zatrzymali podejrzanego w czasie, gdy przygotowywał się do wywiezienia z lasu pociętego już drewna.

Zamość: Policjanci patrolują i apelują

Każdego dnia patrolują pustostany, odwiedzają ogródki działkowe, kontrolują klatki schodowe, piwnice, parki i skwery. Zamojscy policjanci chcą uchronić osoby bezdomne przed wychłodzeniem. "Reagujmy na człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie" - apelują.

Komu stypendium?

Zamojski magistrat zachęca zawodników, kluby sportowe, rodziców, opiekunów do składania wniosków o przyznanie stypendiów sportowych dla osób fizycznych, zawodników i trenerów. Stypendia przyznawane są za wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym.

Karta Seniora wciąż popularna

Ponad 3,5 tysiąca Kart Seniora wydało do tej pory Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej. Karta cieszy się ogromną popularnością wśród starszych mieszkańców miasta.

Zamościanie upamiętnili prezydenta Pawła Adamowicza

Zamościanie uczcili pamięć zabitego przez nożownika prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Kilkadziesiąt osób zapaliło znicze przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Zamościu. Minutą ciszy wspólnie pożegnano prezydenta Gdańska.

  • 2 komentarzy
  • Czytany: 906 razy
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us