Reklama
Reklama

Sławomir Ćwik zaprasza na spotkanie

Sławomir Ćwik, zamojski radny i kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do Europarlamentu, zaprasza wyborców na spotkanie. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy poniedziałek (20 maja) w Hotelu 77 na zamojskiej starówce.

Fantastyczne śledztwo

Zostań detektywem i rozwiąż zagadkę zaginionego starodruku. Podczas drugiego spotkania w ramach projektu za „Horyzontem Wyobraźni”, uczestnicy zajmą się rozwiązaniem zagadki kradzieży starodruku z magicznego muzeum.

Wypadek w Barchaczowie. Zginął 17-latek

Kierujący Mazdą zjechał z drogi, wjechał w baner reklamowy a następnie dachował uderzając w schody budynku sklepu. Dwóch rannych mężczyzn w wieku 17 i 18 zostało przetransportowanych do szpitala. 17-latek w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł.

Mural "Zbudujmy Razem Rodzinny Dom" i pierwszy bieg "krok za krokiem" [ZDJĘCIA]

17 maja w Zamościu odbył się pierwszy bieg "Krok za krokiem". Wydarzenie zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Imprezie towarzyszyło złożenie podpisów poparcia na murze powstającego Domu Rodzinnego przy ul. Kresowej. Podpisali się m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz Jarosław Stawiarski marszałek województwa lubelskiego.

Tragiczny wypadek w Masłomęczu

 23-letni kierowca Audi potrącił 48-letnią pieszą. W wyniku poniesionych obrażeń ciała kobieta zmarła w szpitalu. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Masłomęcz w powiecie hrubieszowskim. Policjanci poszukują świadków, którzy mogli widzieć zdarzenie.

"Groch z kapustą na słodko" Edwarda Lutczyna w BWA Galerii Zamojskiej

BWA Galeria Zamojska zaprasza na otwarcie wystawy ilustracji i plakatów Edwarda Lutczyna. Wernisaż odbędzie się dzisiaj (17 maja) o godz.17.00.

Edward Lutczyn-wybitny ilustrator i projektant. Wystawa będzie przeglądem bogatych i rozmaitych ilustracji mistrza, wykonanych w charakterystycznej dla niego stylistyce.

Oprócz rzadko pokazywanych ilustracji, na wystawie nie zabraknie znakomitych plakatów, stanowiących mniej znaną, ale ważną część twórczości artysty.

Bezpłatny transport do lokalu wyborczego

Urząd Miasta Zamość informuje, iż osoby niepełnosprawne, które mają problem z dotarciem do lokalu wyborczego w niedzielę 26 maja 2019 r. – mogą zgłosić potrzebę dowozu. Bezpłatny transport do lokalu wyborczego i z powrotem mogą zmówić wszystkie osoby, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem się.

Wymusiła pierwszeństwo

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj w Krasnymstawie. Kierująca samochodem marki Alfa Romeo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Fiat. Samochód zakończył jazdę w rowie, a kierująca trafiła do szpitala.

Międzynarodowa konferencja naukowa nt. zagrożeń bezpieczeństwa

W dniach 16-17 maja 2019 r. w PWSZ w Zamościu odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Zagrożenia bezpieczeństwa w procesach globalizacji. Zagrożenia polityczne”, której organizatorami są: Instytut Nauk Społecznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu, Wydział Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Wydział Zarządzania Polityczno-Informacyjnego Uniwersytetu Narodowego „Akademia Ostrogska” w Ostrogu.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us