Reklama

Reklama

„Donbas” w Kinie Konesera

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” zapraszają na projekcję filmu „Donbas” w ramach cyklu Kino Konesera. Reżyser filmu, Siergiej Łoźnica ( „We mgle”, „Szczęście ty moje”) w swojej najnowszej produkcji w hipnotycznym, pełnym groteski stylu zabiera widzów w podróż przez Noworosję, państwo-widmo, w którym żołnierze nie wiedzą kto nimi dowodzi, a sąd odbywa się na ulicy w postaci publicznych linczów.

Za nami Jesienny Konkurs Recytatorski [WYNIKI i ZDJĘCIA]

Rozstrzygnięto powiatowy etap 22 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, który w tym roku odbył się pod hasłem "Narodziny światów – fantastyka w literaturze". Przesłuchania odbyły się 14 listopada w Zamojskim Domu Kultury. Publikujemy wyniki i zdjęcia.

  • 2 komentarzy
  • Czytany: 206 razy

Las

Zamojska Grupa Fotograficzna zaprasza na kolejną zbiorową wystawę. Tym razem prezentowane będą zdjęcia, na których motywem przewodnim jest las.

Dzieciaki do rakiet. Potrzebne są głosy!

Uczniowie czterech zamojskich szkół podstawowych biorą udział w ogólnopolskim konkursie "Dzieciaki do rakiet". Spośród 604 zgłoszeń nagrodzonych zostanie 70 szkół. Placówki otrzymają profesjonalny sprzęt do nauki gry w tenisa oraz specjalne szkolenia dla nauczycieli. Potrzebne są głosy!

Giełda pracy

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu zaprasza osoby, które są zainteresowane pracą w Holandii. Giełda pracy odbędzie się 26 listopada.

Ratusz rozbłysnął na fioletowo [ZDJĘCIA]

17 listopada to Światowy Dzień Wcześniaka. Tego dnia, w geście solidarności z wcześniakami, na całym świecie najbardziej charakterystyczne budynki są podświetlone na fioletowo. W Zamościu na fioletowo podświetlono zamojski Ratusz.

Jest już nowy „Skafander”

Relacje z obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w zamojskich szkołach średnich, ciekawe wywiady, zapowiedzi koncertów, a także propozycje zdobycia nowych kwalifikacji dla nauczycieli – to wszystko znajdziecie w najnowszym numerze Gazety Akademickiej „Skafander”.

„W nocy na Starym Rynku” - czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca

22 listopada, w Centrum „Synagoga” (ul. Pereca 14 w Zamościu), odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca, w tłumaczeniu Horacego Safrina „W nocy na Starym Rynku”. Wydarzenie wyreżyserowane zostało przez Piotra Johaniuka i przygotowane od strony artystycznej wspólnie z grupą osób chętnych do udziału w czytaniu, a jego organizacji podjęły się Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego oraz Centrum „Synagoga” w Zamościu.

Seria zdarzeń drogowych na ulicach Zamościa [ZDJĘCIA]

Na ulicy Sadowej zderzyły się dwa auta osobowe. Na ulicy Gminnej potrącony został pieszy. Kolejne zdarzenie miało miejsce na rondzie Prymasa Stefana Wyszyńskiego, tam zderzyły się dwa auta. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Przed nami 27 Finał WOŚP

W Zamościu utworzono sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, mieści się on w Młodzieżowym Domu Kultury. Placówka ma organizować działania wolontariuszy z naszego regionu, którzy będą zbierać środki 13 stycznia na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Próba ognia

Niezwykle trudne zadanie czeka w sobotę (godz. 18) szczypiornistów MKS Padwa Zamość. Na zawodników trenera Marcina Czerwonki czeka już mistrz pierwszej ligi z poprzedniego sezonu, a zarazem główny kandydat do wygranej w bieżących rozgrywkach, PWSZ Tarnów.

Uczelnia – biznes – samorząd

O tym jak powinna wyglądać współpraca między ośrodkiem akademickim, lokalnymi przedsiębiorcami a władzami samorządowymi rozmawiano podczas konferencji pt. „Synergia ekosystemu przedsiębiorczości”. Konferencję, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, zorganizował Instytut Nauk Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu.

Skierbieszów: Poszukiwany wpadł, bo spowodował kolizję po pijaku

40-latek z Zamościa cofając samochodem spowodował kolizję. Próbował odjechać, jednak czujny właściciel rozbitego auta uniemożliwił mu dalszą jazdę. Jak się okazało, sprawca miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, był poszukiwany przez prokuraturę a na dodatek nie miał uprawnień.

Zamch: Audi w Toyotę. Kierowca był pijany

Prawie 1,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca Audi, który wjechał w prawidłowo jadącą Toyotę. Do zdarzenia doszło w miejscowości Zamch, w powiecie biłgorajskim. Kierujący zostali przewiezieni do szpitala.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us