Reklama
Reklama

"Wstyd" w ZDK

Trwa Zamojskie Lato Teatralne. W programie na dzisiaj (30 czerwca) znalazł się spektakl "Wstyd" Teatru Ludowego w Krakowie.

Kolejne 4,2 km zmodernizowanej drogi powiatowej

Zakończono trzecie, ostatnie przedsięwzięcie drogowe, na które Powiat Zamojski uzyskał dofinansowanie w 2021r. z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łączne dofinansowanie z RFRD wyniosło blisko 9,0 mln zł i obejmowało 20,5 km dróg powiatowych tj.: Suchowola-Majdan Ruszowski dł. 5,5 km, Uście-Źrebce-Deszkowice dł. 10,8 km i Tarzymiechy -Stary Zamość- Białobrzegi dł. 4,2 km.

Kolejne międzynarodowe wyzwania w "Ósemce"

Po ubiegłorocznych sukcesach projektów eTwinning „Little Planet Savers” oraz „Take a Photo” - nagrodzone Krajową oraz Międzynarodową Odznaką Jakości, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu pod kierunkiem Iwony Adamczuk i Katarzyny Sochań-Krupy podjęli kolejne międzynarodowe wyzwanie … a nawet dwa. Uczniowie grupy 1 klasy 4a biorą udział w projekcie „The traces of a comet: Gimi”, uczniowie klasy 2a - „No longer struggling in the digital world”.

Nowa inwestycja AZ

Przy ul. Szczebrzeskiej powstanie centrum studiów inżynierskich Akademii Zamojskiej oraz sala sportowa na potrzeby studentów Uczelni. Wartość inwestycji, jaką rozpoczyna AZ to blisko 8,5 mln złotych.

Drożej za bilet do zamojskiego zoo

Od 1 lipca drożeją bilety do ogrodu zoologicznego w Zamościu. Placówka opublikowała nowy cennik na swoim profilu facebookowym. Wpis wywołał duże poruszenie, ale głównie dlatego, że bilety wstępu dla uchodźców z Ukrainy z wyłączeniem weekendów oraz dni świątecznych kosztują 1 zł. Dla pozostałych osób bilet normalny kosztować będzie 33 zł, czyli o 3 zł więcej niż dotychczas.

Zamojski Festiwal Filmowy szuka wolontariuszy

Nowe przyjaźnie, doświadczenia i filmowo-telewizyjna przygoda! Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza do współpracy wolontariuszy, chętnych do pomocy przy obsłudze 10. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią.

Kolejni partnerzy Akademii Zamojskiej

W rektoracie AZ zostało dzisiaj (28 czerwca) podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Akademią Zamojską, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz Rejonowym Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Zamościu.

Zamość: Ul. Okrzei przejezdna

Mamy dobre wiadomości dla zamojskich kierowców. Od środy przejezdna będzie ulica Okrzei do ulicy Dzieci Zamojszczyzny. Odcinek był zamknięty od połowy marca.

Pijany kierowca wjechał w autokar

25-letni kierowca audi wjechał w zaparkowany na poboczu autokar, do którego wsiadali wyjeżdżający na wycieczkę pasażerowie. Kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Prezydent Zamościa z absolutorium

Rada Miasta, podczas poniedziałkowej sesji, podjęła uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok. Za głosowało 16 radnych, 5 było przeciw a jeden się wstrzymał.

"ROZTOCZE 2022" - ogólnopolski plener fotograficzny

W dniach 6 – 10 lipca, w Krynicach odbędzie się II Ogólnopolski Plener Fotograficzny „ROZTOCZE 2022”. Wezmą w nim udział artyści i członkowie nadzwyczajni Fotoklubu RP, także z tytułami EFIAP i AFIAP, nadanymi przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej. W sumie około 40 osób z całej Polski.

Regionaliści: Od Skokówki do Miączyna

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zaprasza na XIII spotkanie z cyklu "Regionaliści" (historia, architektura, przyroda, krajoznawstwo, turystyka) ph. "Od Skokówki do Miączyna". Spotkanie odbędzie się w dniu 28.06.2022 r. (wtorek) o godzinie 16:30 w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Ormiańskiej 1 (wejście od podwórza, I piętro).

Lato w kinie

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na Lato w kinie. W wakacje (lipiec-sierpień), od poniedziałku do piątku, na wszystkie seanse rozpoczynające się przed godziną 15:00, obowiązują bilety w promocyjnej cenie 18 zł. W repertuarze fantastyczne premiery filmowe oraz dużo znakomitych animacji i filmów dla dzieci i młodzieży.

Aktualia Pedagogiki

Zakład Pedagogiki Akademii Zamojskiej zaprasza na konferencję naukową „Aktualia Pedagogiki. Panel dyskusyjny studentów pedagogiki pt. Człowiek i jego odpowiedzialność”.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us