Reklama

Startuje Zamojski Festiwal Podróży "Eskapady Kresowe"

Ryszard Pawłowski – legenda polskiego himalaizmu, Tomasz Owsiany – specjalista od Gujany Francuskiej oraz Piotr Trybalski – fotograf i biografista, autor książki, której brakowało w polskiej literaturze górskiej – biografii Andrzeja Zawady, a także lokalni podróżnicy i organizatorzy turystyki wezmą udział w 7. Zamojskim Festiwalu Podróży „Eskapady Kresowe”. Na wydarzenie zaprasza Zamojskie Towarzystwo Turystyczne oraz Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu w dniach 24-26 września 2021.

Oszukana metodą "na pracownika banku"

Oszust zadzwonił do mieszkanki gminy Komarów Osada i powiedział, że jest pracownikiem banku. Wyjaśnił, że na jej koncie wykryto podejrzane transakcje, aby je zablokować musi zainstalować program do zdalnej obsługi komputera. 36-latka uwierzyła rozmówcy i wykonała jego polecenia. Z jej rachunku zniknęło ponad 800 złotych. 

  • 1 komentarz
  • Czytany: 179 razy

Powrócił „Skafander” w wersji tradycyjnej

Ciekawe wywiady, relacje z imprez, prezentacje interesujących osób, a także dużo informacji kulturalnych i sportowych – to wszystko znajdziecie w jedynej młodzieżowej gazecie w regionie. Po przerwie spowodowanej pandemią i wakacjach powróciło tradycyjne, papierowe wydanie Gazety Akademickiej „Skafander”.

"Elektryk" zasłużony dla Zamościa

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu został wyróżniony medalem Zasłużony dla Zamościa. Odznaczenie zostanie wręczone 24 września, podczas obchodów jubileuszu 100-lecia szkoły.

Zamość: Złodziej krasnala i jaszczurki, po wyjściu z komendy ukradł kolejną figurkę

51-latek, który w miniony weekend usłyszał zarzuty kradzieży wykonanych z brązu figurek z zamojskiej starówki ponownie trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że po wyjściu z komendy wrócił na Stare Miasto i z parapetu przy ul. Staszica ukradł drugą z ustawionych tam figurek. Włamał się także do lodówki w ogródku restauracyjnym skąd zabrał alkohol, sztućce i drewniane koszyki.

26 września rusza Jesień Teatralna w ZDK

Zamojski Dom Kultury zaprasza na pierwsze przedstawienie Jesieni Teatralnej. Już w najbliższą niedzielę, na deskach ZDK, wystawiony będzie spektakl inspirowany malarstwem i street art'em pt. „Gallery of modern heart" w wykonaniu Teatru Papahema.

Oszukany w internecie. Bądźcie ostrożni!

Mieszkaniec Zamościa próbował sprzedać w internecie telefon. Kliknął w przesłany od potencjalnego kupującego link i wpisał swoje dane. Tym samym umożliwił przestępcy dostęp do swojego rachunku bankowego. Ostatecznie stracił ponad 4500 złotych.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 306 razy

Zwycięstwo z Energ(i)ą!

Znakomicie rozpoczęli przygodę z Ligą Centralną szczypiorniści Padwy Zamość! Podopieczni Marcina Czerwonki i Wiesława Puzi nie ulękli się renomowanego rywala i w Biskupcu pokonali Warmię Energę Olsztyn 23:21 (10:11)!

Pijany jeździł ulicami Zwierzyńca

Kierowca volkswagena w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu. Dzięki informacji przekazanej przez innego uczestnika ruchu został zatrzymany przez policjantów ze Zwierzyńca na jednej z ulic miasta.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us