Reklama
Reklama

Dyskutowali o zaburzeniach odżywiania

W Uczelni Państwowej w Zamościu odbyła się konferencja online pt. „Anoreksja, bulimia, ortoreksja – czy wiesz, że może dotyczyć również Ciebie?”, zorganizowana przez Koło Naukowe Studentów Pielęgniarstwa UPZ.

Orka druga w Lidze Mistrzów!

W sobotę 17 kwietnia po kilku latach przerwy w organizacji zawodów, na krótkiej pływalni w Puławach rozegrano zawody pływackie dla starszych zawodników(13 lat i starsi) pod nazwą Liga Mistrzów Województwa Lubelskiego. W zawodach wystartowało 17 klubów pośród, których w klasyfikacji medalowej zamojska Orka z 13 medalami (7-3-3) uplasowała się na bardzo wysokiej 2 pozycji.

Zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo

26-letnia kierująca skodą straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala. Do wypadku doszło na trasie z Tomaszowa Lubelskiego do Krasnobrodu.

Podwójny sukces zamojskich licealistów

Uczniowie I LO w Zamościu świetnie zaprezentowali się w ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej: Patryk Mroczek, tegoroczny maturzysta uzyskał tytuł finalisty, a Paweł Mróz /z klasy II/ zdobył tytuł laureata XLVII Olimpiady Historycznej. Tym samym zagwarantowali sobie 100% wynik na maturze z historii oraz przywileje w rekrutacji na studia.

Certyfikaty Księgowego dla studentów UPZ

Studenci kierunku finanse i rachunkowość Uczelni Państwowej w Zamościu uzyskali Certyfikat Księgowego Centrum Informacji Księgowej. Jest to czwarty rocznik studentów tego kierunku, który potwierdził swoje kwalifikacje certyfikatem.

Zamojskie uczennice z nagrodami na Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim

XXI Ogólnopolski Festiwal Herbertowski, którego eliminacje odbywały się w kwietniu 2021 w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie, zakończył się ogromnym sukcesem dla uczennic Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Emilia Niewożewska otrzymała nagrodę Grand Prix festiwalu, Magdalena Rachańska I nagrodę, Matylda Kowalczuk II nagrodę, Alicja Przygon III nagrodę, natomiast Karolina Kościołko wyróżnienie. Wszystkie uczennice do konkursu przygotowywała Małgorzata Godzisz.

Straciła prawie 57 tys.zł.

Blisko 57 tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu tomaszowskiego podczas inwestycji w kryptowalutę. Kobieta padła ofiarą oszustów, podających się za konsultantów platformy inwestycyjnej. Umożliwiła im zdalny dostęp do swojego komputera.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 242 razy
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us