Porozumienie o współpracy UPZ i ZS nr 2

Uczelnia Państwowa w Zamościu objęła patronatem klasę kształcącą w zawodzie technik mechanik w Zespole Szkół nr 2 im. dr. Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie. To tylko jeden z elementów porozumienia, jakie uczelnia zawarła ze szkołą.

Ks. Marek Lis otrzymał tytuł profesora nauk teologicznych

Ksiądz Marek Lis, wieloletni współpracownik Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, współtwórca Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”, prelegent Przeglądu Filmowego „Alchemia Kina” oraz Ambasador Kultury Zamościa, decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, otrzymał tytuł profesora nauk teologicznych.

Zamość: Starówkowe podwórka będą monitorowane

Do końca września, w podwórkach Starego Miasta w Zamościu pojawi się monitoring. Miasto wybrało wykonawcę zadania dotyczącego budowy infrastruktury teletechnicznej systemu monitoringu obszaru Starego Miasta (monitoring podwórek) oraz osiedla Planty z podłączeniem do centrum monitoringu Miasta Zamość.

Ważna inwestycja energetyczna ukończona

PGE Dystrybucja Oddział Zamość zakończyła jedną z większych inwestycji zrealizowanych przez spółkę na terenie południowo-wschodniej Polski – poinformował koncern w komunikacie. Mowa o rozdzielni 110 kV w stacji Ulhówek wraz z linią 110 kV pomiędzy Tyszowcami a Ulhówkiem.

Nietrzeźwy, bez uprawnień i na zakazie przyjechał na stację paliw

Ponad 1,5 promila alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który samochodem przyjechał na stację paliw. Widząc to świadkowie powiadomili policjantów. Mundurowi zatrzymali 21-latka w niedalekiej odległości od stacji, kiedy jechał fordem drogą krajową. Jak się okazało nie miał prawa jazdy, za to posiadał dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.

Groźny wypadek na krajowej 17-stce

Do groźnego wypadku doszło wczoraj na krajowej siedemnastce. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca dostawczego renault nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył na tył Iveco. 29 – letni kierowca renault po uwolnieniu z zakleszczonego pojazdu został przetransportowany do szpitala.

Marihuana i mefedron za kaloryferem

Tomaszowscy policjanci ujawnili łącznie ponad 150 porcji dilerskich marihuany i mefedronu. Właścicielem narkotyków okazał się 33-letni mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski, który w obawie przed stróżami prawa schował je za kaloryferem.

Warsztaty z fotografii mobilnej

Zamojski magistrat przygotował cykl weekendowych warsztatów, które będą poruszać tematy przydatne w życiu. Otworzy go w najbliższą sobotę Andrzej Stefańczyk ze studia "Słodko Gorzko".

Zamość: Masz stary piec? Miasto dofinansuje wymianę!

Już po raz szósty Miasto Zamość dofinansuje wymianę starych, nieefektywnych urządzeń grzewczych. W budżecie na rok 2021 zarezerwowano na ten cel 300 tysięcy złotych, dzięki czemu stare piece węglowe będą mogły być zastąpione nowymi, ekologicznymi urządzeniami. Nabór wniosków zaplanowano w marcu.

Hrubieszów: Przemyt papierosów wykryty przez rentgen

3,5 tys. paczek papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Hrubieszowa. Papierosy podczepione były na magnesach w wagonie składu towarowego wjeżdżającego z Ukrainy do Polski. W ich wykryciu pomógł kolejowy rentgen Służby Celno-Skarbowej.

Zamojscy tenisiści wracają do gry!

Meczami z Palmiarnią Zielona Góra i Energą Manekin Toruń drużyna Uczelnia Państwowa Zamość rozpocznie kolejną rundę rozgrywek Superligi tenisa stołowego sezonu 2020/2021. Zwycięstwo w jednym z tych spotkań może praktycznie zagwarantować zamościanom utrzymanie w krajowej elicie.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us