Edukacja

Fizjoterapia okołoporodowa – w teorii i w praktyce

17 listopada w Akademii Zamojskiej odbyły się warsztaty pt. „Fizjoterapia okołoporodowa – zadbaj o swoje dno miednicy” zorganizowane przez Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa AZ. Fizjoterapia okołoporodowa koncentruje się na profilaktyce i leczeniu dysfunkcji w obrębie miednicy i dolnych dróg moczowych. Zabiegi prowadzi się m.in. w celu eliminacji problemów związanych z nietrzymaniem moczu, obniżeniem narządów rodnych oraz zaburzeniami proktologicznymi.

W ILO powstała ekopracownia

Nowoczesna pracownia odnawialnych źródeł energii powstała w I Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu. To dzięki sukcesowi uczniów – Jakuba Hałasy, Szymona Malczenki i Jakuba Pilusia w konkursie „Ekopracownia – zielone serce szkoły” zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Instytut Badań nad Renesansem i Barokiem powstał w Zamościu

Zamość będzie siedzibą nowej państwowej instytucji kultury. To Instytut Badań nad Renesansem i Barokiem im. Jana i Piotra Kochanowskich. Ośrodek ma m.in. wspierać Akademię Zamojską w prowadzeniu badań naukowych w zakresie historii literatury polskiej i pedagogiki. Instytut powołał do istnienia minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.

Rozmawiali o wojnie na Ukrainie

„Historyczno-prawny i polityczno-gospodarczy wymiar wojny w Ukrainie” – to tytuł konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze i Akademię Zamojską.
  • 1 komentarz
  • Czytany: 440 razy

Kot(d) w bibliotece – emocjonująca rozgrywka!

"Stała się rzecz niezwykła. Z naszego kraju wywieziono maszynopis ostatniego wiersza Wisławy Szymborskiej. Trop prowadzi do międzynarodowej szajki, która zajmuje się kradzieżami wartościowych dzieł kultury. Na szczęście znalazły się osoby, które podjęły się odnalezienia maszynopisu." - to scenariusz Regionalnego Turnieju Wiedzy o Wisławie Szymborskiej "Kot(d) w bibliotece". Turniej miał formę escape roomu. Zorganizowała go Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu.
  • 1 komentarz
  • Czytany: 741 razy

Uroczysta inauguracja roku akademickiego na WSH-E

W najbliższą sobotę, 21 października odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Humanistyczno - Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego z siedzibą w Zamościu. Wykład inauguracyjny wygłosi Marcin Zamoyski, były prezydent Zamościa i syn Jana Zamoyskiego, ostatniego ordynata.

„Gaudeamus igitur” wybrzmiał w Akademii Zamojskiej [ZDJĘCIA]

11 października odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 w Akademii Zamojskiej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele parlamentu RP, Ministerstwa Edukacji i Nauki, władz samorządu terytorialnego, służb mundurowych, środowiska lokalnego oraz władze rektorskie, Senat Akademii Zamojskiej i wspólnota akademicka wraz ze studentami Uczelni.

AZ i 2 LBOT partnerami

5 października 2023 r. rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. Ucz. oraz dowódca 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Zbigniew Krzyszczuk podpisali porozumienie o współpracy. To ukoronowanie kilkuletniej, owocnej współpracy Uczelni i Brygady.

Zamość: III LO najbardziej usportowioną szkołą ponadpodstawową w województwie

To historyczny sukces III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu. Szkoła zajęła pierwsze miejsce we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Ponadpodstawowych w ramach Wojewódzkiej "Licealiady" w roku szkolnym 2022/2023. Zamojska „trójka” (z wynikiem 501 punktów) wyprzedziła Zespół Szkół nr 2 z Lubartowa (491 punktów) i IV Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej (404).

AZ zaprasza na piknik „Akademia_CYBER.MIL”

Akademia Zamojska zaprasza na oficjalną inaugurację projektu „Akademia_CYBER.MIL”, która odbędzie się 30 września br. na Rynku Wielkim w Zamościu. Podczas wydarzenia coś dla siebie znajdą zarówno pasjonaci nowych technologii, jak również wojskowości i militariów.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us