Reklama
Reklama

Edukacja

Podwójny sukces zamojskich licealistów

Uczniowie I LO w Zamościu świetnie zaprezentowali się w ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej: Patryk Mroczek, tegoroczny maturzysta uzyskał tytuł finalisty, a Paweł Mróz /z klasy II/ zdobył tytuł laureata XLVII Olimpiady Historycznej. Tym samym zagwarantowali sobie 100% wynik na maturze z historii oraz przywileje w rekrutacji na studia.

Certyfikaty Księgowego dla studentów UPZ

Studenci kierunku finanse i rachunkowość Uczelni Państwowej w Zamościu uzyskali Certyfikat Księgowego Centrum Informacji Księgowej. Jest to czwarty rocznik studentów tego kierunku, który potwierdził swoje kwalifikacje certyfikatem.

Zamojskie uczennice z nagrodami na Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim

XXI Ogólnopolski Festiwal Herbertowski, którego eliminacje odbywały się w kwietniu 2021 w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie, zakończył się ogromnym sukcesem dla uczennic Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Emilia Niewożewska otrzymała nagrodę Grand Prix festiwalu, Magdalena Rachańska I nagrodę, Matylda Kowalczuk II nagrodę, Alicja Przygon III nagrodę, natomiast Karolina Kościołko wyróżnienie. Wszystkie uczennice do konkursu przygotowywała Małgorzata Godzisz.

Kongres Edukacji Finansowej

Pod koniec marca odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Koordynatorów i Wykładowców Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem oraz Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości. W obu wydarzeniach uczestniczyli studenci i wykładowcy kierunku finanse i rachunkowość Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

"Sing with me!" - publikujemy wyniki konkursu

Rozstrzygnięto konkurs "Sing with me!" zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 8 w Zamościu. Była to już trzecie edycja konkursu piosenki anglojęzycznej dla przedszkolaków. W tym roku - ze względu na pandemię - wydarzenie odbyło się online.

Logistyka szansą dla regionu

O roli zaplecza logistycznego dla rozwoju Zamojszczyzny, potrzebach tej branży i kształceniu inżynierów logistyki rozmawiano podczas konferencji naukowej pt. „Uczelnia Państwowa w Zamościu liderem kształcenia w zakresie logistyki” zorganizowanej przez Zakład Logistyki UPZ i Koło Naukowe Studentów Logistyki. Patronat honorowy nad konferencją objęli: Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk i Rektor UPZ dr. hab. Andrzej Samborski.

UPZ zaprasza na dni otwarte

Przed nami trzy niesamowite dni, podczas których będziemy mogli poznać Uczelnię Państwową w Zamościu. W dniach 23-25 marca od godziny 10:00 odbędą się online Dni Otwarte UPZ.

Jedyna w Polsce!

Agata Czuk - uczennica I LO w Zamościu zakwalifikowała się do III, finałowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej. Zamojska licealistka świetnie poradziła sobie na poziomie okręgowym zarówno z teorią fizyki, jak i częścią doświadczalną. W finale będzie jedyną przedstawicielką płci pięknej.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us