Reklama

Edukacja

Elastyczność bez granic – wizją rozwoju biznesu

O kreatywnych postawach w przedsiębiorczości oraz możliwościach dla biznesu, jakie daje postęp i rozwój nowych technologii rozmawiano podczas konferencji studenckiej „Elastyczność bez granic – wizją rozwoju biznesu” zorganizowanej przez Zakład Finansów i Rachunkowości Akademii Zamojskiej oraz Studenckie Naukowe Koło Przedsiębiorczości AZ.

O etycznych wymiarach architektury przez pryzmat Miasta Idealnego [ZDJĘCIA]

Gdzie najlepiej dyskutować o etycznych wymiarach architektury miasta, jeśli nie w Zamościu, Mieście Idealnym? 21 listopada br. Zamość stał się miejscem dyskusji architektów, filozofów oraz archiwariuszy, którzy poruszyli wiele różnych kwestii związanych z architekturą Perły Renesansu, a także problematyki wpływu etyki na architekturę.  

Studentka AZ z nagrodą Prezesa ARP 

Absolwentka studiów licencjackich i studentka studiów magisterskich na kierunku finanse i rachunkowość w Akademii Zamojskiej, Laura Haniewska, zajęła III miejsce w konkursie o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. na najlepszą pracę licencjacką w obszarze zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie. Promotorem pracy Laury jest dr hab. Mieczysław Kowerski z Zakładu Finansów i Rachunkowości AZ. 

Prawo bez tajemnic

Jak wygląda praca adwokata? Jakie możliwości kariery dają studia prawnicze? Gdzie kończy się zauroczenie, a zaczyna nękanie i stalking? Jakie są konsekwencje hejtu i stalkingu? Odpowiedzi na te wszystkie i wiele innych pytań można było poznać podczas spotkania z mec. Darią Radłowska, jakie odbyło się w Akademii Zamojskiej.

Prawo bez tajemnic

Akademia Zamojska zaprasza maturzystów i studentów na spotkanie z mec. Darią Radłowską. Podczas spotkania poruszone zostaną tematy takie jak: Czy kodeks karny traktuje miłość jako okoliczność łagodzącą? Hejt w sieci? Dlaczego warto być uprzejmym nie tylko w realnym życiu? Jak wygląda proces karny?

Forum Polonijne w murach AZ

W Akademii Zamojskiej przedstawiciele organizacji polonijnych dyskutowali o perspektywach rozwoju i wyzwaniach dla Polaków żyjących w państwach Europy Środkowej. Wysunięto również pomysł stworzenia Akademii Polonijnej dla polskiej młodzieży z zagranicy. Debata odbyła się w ramach Forum Polonijnego, którego organizatorami były: Instytut im. gen. Władysława Andersa, Akademia Zamojska, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Instytut De Republica.

Forum Polonijne - otwarta debata

W dniach 28-29 października, w murach Akademii Zamojskiej odbędzie się „Seminarium Środkowoeuropejskie. Polonijne Forum Środkowoeuropejskie”. Wydarzenie organizują: Akademia Zamojska, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie, Instytut De Republica, Instytut im. gen. Władysława Andersa.

O kulturze brytyjskiej bez tajemnic

Święty Jerzy i smok, Robin Hood, a także Brexit i życie w Zjednoczonym Królestwie – na spotkaniu z Berenem Suttonem-Cleaverem w Akademii Zamojskiej można było porozmawiać na każdy temat.
  • 1 komentarz
  • Czytany: 1912 razy

Uroczysta inauguracja roku akademickiego na WSH-E

W najbliższą sobotę, 22 października odbędzie się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego z siedzibą w Zamościu. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.30 w Auli D Collegium Novum przy ul. Koszary 54 w Zamościu.

Nowy rok akademicki zainaugurowany

Ponad 600 studentów pierwszego roku studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich rozpoczęło studia w Akademii Zamojskiej. Nowy rok akademicki Uczelnia rozpoczyna z nowymi kierunkami studiów: prawo, położnictwo oraz rynek sztuki i zarządzanie w kulturze. Ponadto, w tym roku AZ uruchomiła studia II stopnia (magisterskie) na kierunkach: pedagogika oraz finanse i rachunkowość.

O słynnych studentach z Padwy – wystawa w AZ [ZDJĘCIA]

Jan Zamoyski, Witelon, Mikołaj Kopernik, Paweł Włodkowic, czy Jan Kochanowski – to tylko niektóre postaci znane z kart polskiej historii, które studiowały na Uniwersytecie w Padwie. O nich i innych wybitnych osobach można się dowiedzieć odwiedzając wystawę „Nie tylko Zamoyski: Polscy padewczycy i ich herby”, która znajduje się w budynku Akademii Zamojskiej przy ul. Sienkiewicza 22A. Wystawa jest wspólnym przedsięwzięciem Akademii Zamojskiej oraz Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa za Granicą Polonika.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us