Reklama
Reklama

Edukacja

Kolejne międzynarodowe wyzwania w "Ósemce"

Po ubiegłorocznych sukcesach projektów eTwinning „Little Planet Savers” oraz „Take a Photo” - nagrodzone Krajową oraz Międzynarodową Odznaką Jakości, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu pod kierunkiem Iwony Adamczuk i Katarzyny Sochań-Krupy podjęli kolejne międzynarodowe wyzwanie … a nawet dwa. Uczniowie grupy 1 klasy 4a biorą udział w projekcie „The traces of a comet: Gimi”, uczniowie klasy 2a - „No longer struggling in the digital world”.

Nowa inwestycja AZ

Przy ul. Szczebrzeskiej powstanie centrum studiów inżynierskich Akademii Zamojskiej oraz sala sportowa na potrzeby studentów Uczelni. Wartość inwestycji, jaką rozpoczyna AZ to blisko 8,5 mln złotych.

Kolejni partnerzy Akademii Zamojskiej

W rektoracie AZ zostało dzisiaj (28 czerwca) podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Akademią Zamojską, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz Rejonowym Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Zamościu.

Aktualia Pedagogiki

Zakład Pedagogiki Akademii Zamojskiej zaprasza na konferencję naukową „Aktualia Pedagogiki. Panel dyskusyjny studentów pedagogiki pt. Człowiek i jego odpowiedzialność”.

Akademia Zamojska awansowała w rankingu Perspektyw

Akademia Zamojska zajęła 11. miejsce w prestiżowym rankingu Publicznych Uczelni Zawodowych „Perspektywy” 2022. Tym samym Uczelnia zanotowała wysoki awans z 34. miejsca, na którym sklasyfikowana była w 2020 roku.

SING WITH ME! Publikujemy wyniki

21 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 8 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu piosenki anglojęzycznej dla przedszkolaków „SING WITH ME!”. W konkursie wzięło udział 9 zespołów wokalnych z siedmiu zamojskich przedszkoli. Sześciolatki z PM Nr 1, 4, 6, 7, 10, 14 oraz Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” zaprezentowały piosenki z repertuaru dziecięcego w języku angielskim.

Ogród sensoryczny w 10-tce

Na terenach Szkoły Podstawowej nr 10 w Zamościu tworzony jest przyszkolny ogród sensoryczny. Jego główne założenie to oddziaływanie na wszystkie zmysły osób w nim przebywających.

Akademia Zamojska i Collegium Intermarium partnerami

Promowanie klasycznego modelu uczelni oraz kultury klasycznej, popularyzacja idei Międzymorza – to tylko niektóre z celów jakie zakładają sobie Akademia Zamojska oraz Collegium Intermarium, które oficjalnie rozpoczęły współpracę. Porozumienie programowe podpisali rektorzy obydwu Uczelni: dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ oraz adw. dr Bartosz Lewandowski, prof. CI.

Tradycji stało się zadość ...

Tak jak przed wiekami wykładowcy historycznej Akademii Zamojskiej przybywali do wsi akademickiej Bukowina (pow. biłgorajski), tak współczesna Akademia Zamojska po raz kolejny była współorganizatorem Spotkania Akademickiego w Bukowinie.

Dyskutowali o walorach turystycznych Zamościa

O tym, że turyści odwiedzający Zamość nie oczekują tylko nowych odkryć, wrażeń, przygód, odpoczynku i rozrywki, ale przede wszystkim wracają do tego miejsca, zachwycając się jego pięknem, które stworzyła historia i sztuka renesansu dyskutowali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Ekspozycja turystycznych walorów Zamościa w sztuce”. Organizatorem konferencji był Zakład Turystyki i Rekreacji Akademii Zamojskiej. Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

W Akademii Zamojskiej powstało Towarzystwo Strzeleckie

6 czerwca 2022 r. studenci Akademii Zamojskiej utworzyli w Uczelni Towarzystwo Strzeleckie. Towarzystwo Strzeleckie jest organizacją studencką, do której może dołączyć każdy student Akademii Zamojskiej, bez względu na kierunek studiów. W pierwszym zebraniu założycielskim wzięło udział 20 studentek i studentów AZ.

Konferencja dot. Zamościa

Akademia Zamojska zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Ekspozycja turystycznych walorów Zamościa w sztuce”, która odbędzie się w dniach 10-11 czerwca.

Targi Edukacji w Zamościu

"Zadbaj o swoją teraźniejszość i przyszłość" - to hasło tegorocznych Targów Edukacji. Wydarzenie, zaplanowane na 8 czerwca, organizowane jest wspólnie przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu, Wyższą Szkołę Humanistyczno – Ekonomiczną im. Jana Zamoyskiego w Zamościu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us