Reklama
Reklama

Edukacja

Sukces uczniów II LO

Drużyna uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Zamościu zdobyła pierwsze miejsce w Polsce w unikatowym i bardzo trudnym konkursie języka angielskiego "Faces of America". Wydarzenie zorganizował lubelski UMCS.

AZ zaprasza na Dzień Otwarty!

Zobacz jak wyglądają praktyczne studia w Akademii Zamojskiej i poznaj szerokie perspektywy kariery, jakie daje ich ukończenie! 23 marca odbędzie się Dzień Otwarty AZ, podczas którego będziecie mogli zapoznać się z ofertą studiów oraz dowiedzieć się o korzyściach, jakie daje wybór właśnie Akademii Zamojskiej. Wydarzenie odbędzie się w dniu 23 marca, w godz. 9-14 na terenie obiektu Uczelni przy ul. Zamoyskiego 64.

Studia na miarę XXI wieku. W Akademii Zamojskiej otwarto Centrum Symulacji Medycznych

20 marca w budynku Instytutu Humanistyczno-Medycznego Akademii Zamojskiej przy ul. Hrubieszowskiej otwarto Centrum Symulacji Medycznych AZ, które jest wyposażone w nowoczesne trenażery i symulatory pacjentów. Podczas zajęć studenci kierunków medycznych mogą poczuć się niemal jak w szpitalu. W Centrum można przeprowadzić scenariusz zdarzeń, identycznych do jakich może dojść w prawdziwej placówce służby zdrowia.

Przed nami Zamojskie EduTargi

Zamojskie EduTargi odbędą się 21 marca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, przy ul. Królowej Jadwigi 8. Wydarzenie organizowane jest z myślą o młodych osobach, które stają przed wyborem najlepszej drogi kształcenia.

Niemcy i ich ideowe oraz polityczne działania wobec Polski - wykład w AZ

Dzisiaj, 9 marca w Akademii Zamojskiej odbędzie się pierwszy wykład z cyklu siedmiu spotkań naukowych w ramach projektu pn. Niemcy i ich ideowe oraz polityczne działania wobec Polski. Prelekcję pt. Jak oduczyć Polaków ich „barbarzyńskiej wolności”. Próba narzucenia Polsce niemieckiego kodu kulturowego XVIII-XX w. wygłosi prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk.

„Chcę usłyszeć!”

O najnowszych osiągnięciach w dziedzinie pedagogiki, pedagogiki specjalnej oraz profilaktyce niedosłuchu rozmawiano podczas seminarium „Chcę usłyszeć!”, zorganizowanego w Instytucie Humanistyczno-Medycznym Akademii Zamojskiej przez Uczelnię oraz ACS Audika Sp. z o.o.

W trosce o pamięć … konferencja „Aktion Zamość 1942-1943” w Akademii Zamojskiej

- Wiemy, że narody, które tracą pamięć tracą także swój byt. Chcemy o tym wszystkim pamiętać, by zachować swoją tożsamość i podziękować wszystkim tym, którzy w tych trudnych czasach zachowali się godnie i tak jak należy – powiedział rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ, wspominając tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce na Zamojszczyźnie w trakcie II wojny światowej. W murach Akademii Zamojskiej odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Aktion Zamość 1942-1943”, poświęcona kwestii wysiedleń na Zamojszczyźnie dokonanych przez hitlerowskie Niemcy.

Dyskutowali o bezpieczeństwie zdrowotnym w naszym regionie

O wyzwaniach przed jakimi stoi sfera bezpieczeństwa  w naszym regionie oraz kształceniu praktycznym przyszłych kadr medycznych rozmawiali wykładowcy akademiccy, samorządowcy oraz przedstawiciele ochrony zdrowia i służb mundurowych podczas seminarium „Bezpieczeństwo zdrowotne na Zamojszczyźnie – wyzwania, kształcenie, rozwój”, jakie zorganizowała Akademia Zamojska.

Konkurs Informatyczny rozstrzygnięty! Mamy wyniki i zdjęcia

Łukasz Bałabuch z I LO im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim zwyciężył w Konkursie Informatycznym Akademii Zamojskiej. Kolejne miejsca na podium zajęli z kolei reprezentanci RCEZ w Biłgoraju: Maciej Fusiarz i Damian Ryczko. Rywalizacja była zacięta, a o kolejności miejsc zdecydowała dosłownie minuta.

Nadają na wspólnych falach

W zamojskim „Elektryku” oficjalnie zainaugurował swoją działalność Zamojski Klub Krótkofalowców SP8PZA, którzy skupia sympatyków łączności radiowych z różnych pokoleń. Jak mówią sami członkowie Klubu, dzięki temu hobby nawet mimo różnicy wieku mogą nadawać na wspólnych falach.

Konkurs Matematyczny AZ rozstrzygnięty!

Jacek Michał z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej wygrał Konkurs Matematyczny zorganizowany przez Instytut Techniczno-Informatyczny Akademii Zamojskiej. Konkurs odbył się pod patronatem Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Wykładowca AZ profesorem „belwederskim”

Wykładowca Akademii Zamojskiej dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok, prof. AZ otrzymał tytuł profesora nauk medycznych, zgodnie z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy z dnia 23 stycznia br. Tytuł profesora „belwederskiego” nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w oparciu o wniosek Rady Doskonałości Naukowej. Prof. Andrzej Kleinrok otrzymał już gratulacje od rektora Akademii Zamojskiej, dr. hab. Pawła Skrzydlewskiego, prof. AZ, a wkrótce zostanie zaproszony do Pałacu Prezydenckiego, gdzie odbędzie się akt uroczystego nadania tytułu naukowego.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us