Reklama
Reklama

Edukacja

Wyniki konkursów - dyktando w języku polskim i angielskim

Znamy już laureatów konkursów - XII Zamojskie Dyktando i V Dyktando w języku angielskim, organizowanych przez Akademię Zamojską. W konkursach udział wzięli uczniowie szkół średnich, a w przypadku XII Zamojskiego Dyktanda - także uczniowie szkół podstawowych. Łącznie do obu dyktand zgłoszono 960 uczniów z powiatów: zamojski, biłgorajski, tomaszowski, hrubieszowski, krasnostawski.

Zamość: Nowi nauczyciele mianowani

27 grudnia 3 nauczycieli zamojskich placówek oświatowych otrzymało akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. To nauczyciele z Przedszkola Miejskiego Nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoły Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. 

Z zamojskiego "Elektryka" popłynęła kolęda [WIDEO]

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu przygotowali niezwykły świąteczny prezent. Nagrali piękną kolędę i wysłali ją w eter z gorącymi życzeniami od dyrektorki placówki. W ten sposób chcieli złożyć najpiękniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
  • 1 komentarz
  • Czytany: 358 razy

Zaproszenie na wykład otwarty

W najbliższą środę, 15 grudnia, odbędzie się drugi z cyklu otwartych wykładów "Akademia Zamojska dla rodziny". Wykład pt. "Sumienie rodzinne w nauczaniu bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego" wygłosi prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk.

Zamość: Wicekonsul Honorowy Włoch z wizytą w ZSP nr 5

Anna Kaczmarczyk, Wicekonsul Honorowy Włoch w Lublinie oraz piątka włoskich kucharzy, na czele z Maestro Anuelo Serra - przewodniczącym Włoskiej Federacji Kucharzy w Polsce gościli we wtorek w Zamościu. Wzięli udział w "Tygodniu Kuchni Włoskiej" zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5.

Konkursy dla uczniów

Akademia Zamojska zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych do wzięcia udziału w konkursach. Mają one na celu popularyzowanie wiedzy i rozwijanie uzdolnień uczniów. Konkursy są także okazją do promocji szkół, które zgłoszą uczniów do udziału.

Wspólna konferencja Akademii Zamojskiej i Uniwersytetu Padewskiego

Akademia Zamojska i Uniwersytet w Padwie zorganizowały wspólnie międzynarodową konferencję pt. "From Padua in the South to Padua in the North" ("Z Padwy Południa do Padwy Północy"). Konferencja odbyła się online 12 listopada, przeprowadzona została w języku angielskim. Organizatorem był Zakład Anglistyki Instytutu Humanistyczno-Medycznego Akademii Zamojskiej oraz Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu Padewskiego.

Absolwenci Uczelni z prestiżowymi nagrodami

Marcin Sowa i Abel Charkiewicz - absolwenci kierunku finanse i rachunkowość Akademii Zamojskiej zdobyli dwa pierwsze miejsca w konkursie o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. na najlepszą pracę licencjacką w obszarze zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie. Obaj pracowali pod kierunkiem dr. hab. Mieczysława Kowerskiego z Zakładu Finansów i Rachunkowości Instytutu Społeczno-Ekonomicznego Akademii Zamojskiej.

Czasopismo „Facta Simonidis” z pozytywną oceną

Czasopismo naukowe „Facta Simonidis” (ISSN: 1899-3109) wydawane przez Akademię Zamojską pozytywnie przeszło proces oceny i jest indeksowane w bazie ICI Journals Master List za rok 2020. Ankiety za rok 2020 r. zbierano do końca lipca 2021 r., a wyniki indeksacji ogłoszone zostały z końcem października tego roku.

Bursa pamięta

Bursa Międzyszkolna nr 2 w Zamościu kolejny raz włączyła się w akcję „Szkoła pamięta”. To kampania odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej.

„Gaudeamus...” w Akademii Zamojskiej

Ponad 500 studentów I roku studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich rozpoczęło studia w Akademii Zamojskiej. Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek przekazał na ręce rektora Akademii Zamojskiej dr. hab. Pawła Skrzydlewskiego czek na sumę prawie pięciu milionów złotych.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us