Reklama

Kultura

Trwa Eurofolk. Dzisiejszy koncert został przełożony

Dzisiejszy (15.07) finałowy koncert Eurofolku rozpocznie się na Rynku Wielkim o godzinie 19.00, czyli godzinę później niż jest w programie. Został przesunięty ze względu na finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, który będzie transmitowany w zamojskiej strefie kibica od godziny 17.00.

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”. Zobacz co zaplanowano

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Miasto Zamość oraz TVP Historia zapraszają na 6. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w Zamościu w dniach 15-18 sierpnia 2018. W programie zaplanowano projekcje filmów o tematyce historycznej oraz liczne wydarzenia towarzyszące. W finale 18 sierpnia o godz. 20:00 – gala na Rynku Wielkim w Zamościu – wręczenie nagród Zamojskiego Festiwalu Filmowego oraz koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy – Ważne Piosenki.

Trwa zamojskie święto folkloru. Zdjęcia i film

Barwny, roztańczony i rozśpiewany korowód przeszedł ulicami Zamościa. Uczestnicy XVII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystyczne "Eurofolk - Zamość 2018" przemaszerowali z Zamojskiego Domu Kultury na Rynek Wielki. Dzisiaj kolejne festiwalowe występy.

Gawron w BWA

Wystawa rzeźb Piotra Gawrona prezentowana jest w Biurze Wystaw Artystycznych Gallerii Zamojskiej. Publikujemy zdjęcia z wernisażu (fot. Janusz Zimon).

Eurofolk: Gospodarze gościom [ZDJĘCIA]

Trwa XVII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2018". We wtorek odbył się koncert "Gospodarze - Gościom" z udziałem ZPiT „Zamojszczyzna” oraz zespołu folkowego Rokiczanka. Dzisiaj (11 lipca) ulicami miasta przejdzie kolorowy i roztańczony korowód. O godzinie 18.00 uczestnicy festiwalu przemaszerują z Zamojskiego Domu Kultury na Rynek Wielki. Koncert festiwalowy i oficjalne otwarcie festiwalu zaplanowano na godzinę 19.00.

Rusza Eurofolk

To jedna z najbardziej kolorowych i roztańczonych imprez w Zamościu. Dzisiaj rozpoczyna się XVII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2018". Do Zamościa przyjadą zespoły z afrykańskiego Beninu, Grecji, Kanady, Peru, Portugalii, Serbii, Słowacji i USA.

"Lipskie Lato Plenerowe"

W najbliższą niedzielę (8 lipca), we wsi Lipsko w Gminie Zamość, odbędzie się doroczny festyn "Lipskie Lato Plenerowe". Do wieczora w rejonie placu przy kościele i na pobliskim boisku będzie można skorzystać z licznych atrakcji.

Baj w BWA

Wystawę malarstwa Stanisława Baja można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej.

Zamość na Jazzowo

W Zamościu trwa 36. festiwal Jazz na Kresach. Dzisiaj (6.07) w klubie "Kosz" wystąpi Magdalena Sałamacha & Friends, w sobotę Jan Ptaszyn Wróblewski.

Zbliża się "Eurofolk". Publikujemy program

To jedna z najbardziej kolorowych i roztańczonych imprez w Zamościu. Już 10 lipca rozpocznie się XVII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2018". Do Zamościa przyjadą zespoły z afrykańskiego Beninu, Grecji, Kanady, Peru, Portugalii, Serbii, Słowacji i USA.

"Italia 1957" w Zamościu

Już w najbliższy piątek, 06 lipca o godzinie 17:00, w Galerii Fotografii "Ratusz" odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Plewińskiego, pt. "Italia 1957".

Trwa zamojskie święto teatru

Przed nami jeszcze sześć spektakli 43 Zamojskiego Lata Teatralnego oraz jedno wydarzenie specjalne – pokaz grupy warsztatowej Letnich Warsztatów Twórczych ( sobota, 7 lipca, godz.17.00 Zamojski Dom Kultury).

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us