Reklama

Kultura

Maraton filmowy w zamojskim kinie

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na maraton filmowy pełen mocnych wrażeń. W programie dwa horrory: COME PLAY i BRAHMS THE BOY II.

"Sekret bogini Fortuny" w Kinie Konesera

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” serdecznie zapraszają na seans z cyklu Kino Konesera. 22 października 2020 o godz. 19:00 w repertuarze dla miłośników dziesiątej muzy „Sekret bogini Fortuny”. To najnowszy film mistrza włoskiego kina Ferzana Özpetka. Ta niezwykła historia miłości dwóch mężczyzn łączy w sobie elementy komedii romantycznej, kina społecznego i przejmującego dramatu. Wszystko to w imponującym entourage’u który, wzorem innych filmów reżysera, podkreśla włoską elegancję.

Podsumowanie 45 Zamojskiego Lata Teatralnego

Zamojski Dom Kultury podsumowuje tegoroczne Zamojskie Lato Teatralne. Ze względu na wprowadzone ograniczenia, wydarzenie odbędzie się z udziałem niewielkiej ilości osób. Dobra informacja jest taka, że będzie transmisja on-line.

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - seanse z audiodeskrypcją i napisami

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu serdecznie zaprasza na projekcje filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w wersji z audiodeskrypcją oraz napisami. Seanse dedykowane są osobom niewidomym i słabowidzącym oraz widzom z dysfunkcją słuchu, ale na pokazy może przyjść każdy. Dzięki zapewnianym udogodnieniom możliwe jest wspólne oglądanie filmu. Na seanse z audiodeskrypcją i napisami zapraszamy od 16 do 22 października 2020 o godz. 18:00.

Z BWA do Norwegii

Wystawa ilustracji poświęconych Fryderykowi Chopinowi, pochodzących ze zbiorów BWA Galerii Zamojskiej, jest prezentowana na Festiwalu Kultury w Oslo i Fredrikstad w Norwegii. Wystawie towarzyszy katalog z ilustracjami znakomitych polskich ilustratorów i tekstem Małgorzaty Dybowskiej p.t. „Fryderyk Chopin w kręgu przyjaciół-artystów.”

Noc Bibliotek

Książnica Zamojska zaprasza na Noc Bibliotek. To ogólnopolska akcja zainicjowana w 2015 roku, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.

Magia natury i XXXV Zamojskie Spotkanie z Fotografią

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu, II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu i Restauracja Corner Pub zapraszają na spotkanie autorskie i otwarcie wystaw Tadeusza Łubiarza pt. „Magia natury”, które odbędą się w dniu 5 października 2020 r.

Otwarcie wystawy Barbary Szeptuch

"Co widzisz, czego szukasz, dokąd idziesz" - to tytuł wystawy zamojskiej artystki Barbary Szeptuch. Wernisaż odbył się w ubiegły piątek, w dość nietypowych okolicznościach, bo na płycie Rynku Wielkiego w Zamościu.

Wędrująca wystawa

W środę (30 września) o godz. 11:00 w Galerii Zamojskiego „Plastyka” odbędzie się otwarcie wystawy pt. „Batik” Oliwii Kuźmy, wychowanki Pracowni Batiku Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, jednocześnie uczennicy klasy II Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu.

"Kliknij zamojskiego smoka" - konkurs

Na schodach Zamojskiego Domu Kultury spoczywa czerwony smok. Ze względu na remont obiektu, prawdopodobnie płaskorzeźba niebawem zniknie. Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne "Czerwony Smok" zachęca do udziału w konkursie fotograficznym.

Warsztaty dla dzieci

Lekcja designu dla najmłodszych, czyli zapoznanie ze sztuką użytkową. Zamojski Dom Kultury zaprasza na warsztaty plastyczne.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 316 razy
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us