Reklama
Reklama

Kultura

Konkurs literacki Książnicy Zamojskiej

Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego zaprasza mieszkańców województwa lubelskiego do udziału w konkursie literackim. Zadanie konkursowe polega na napisaniu opowiadania. Tematem wiodącym pierwszej edycji jest „Granica”.

„Lamb” w Kinie Konesera

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Klub Filmowy „Senso” zapraszają na spotkanie filmowe z cyklu Kino Konesera. 20 stycznia o godz. 19:00 na ekranie „Lamb” - najoryginalniejszy film roku, dzikie dziecko horroru i mrocznej baśni, urodzone w krainie, w której nie sposób odróżnić dnia od nocy, dobra od zła, a człowieka od zwierzęcia. „Lamb”, debiut filmowy Valdimara Jóhannssona stał się sensacją tegorocznego Cannes, a w USA film wzięło pod swoje skrzydła legendarne studio A24.

Konkurs literacki dla młodych piszących

Zamojski Dom Kultury ogłosił 36. Konkurs Literacki DEBIUT. Do udziału zapraszani są młodzi autorzy - uczniowie szkół podstawowych i średnich oraz studenci z powiatów: zamojskiego, krasnostawskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego.

Konkurs recytatorski dla duetów

Wyjątkowo nie w grudniu, wyjątkowo w duecie, ale nadal w oparciu o twórczość noblistów - Zamojski Dom Kultury zaprasza do udziału w "Recytacjach z dynamitem". Konkurs odbędzie się 5 marca, godz. 10:00 w ZDK.

Zamojskie kino podsumowało rok

W minionym roku zamojskie kino odwiedziło 113 642 widzów. „Dziewczyny z Dubaju”, „Psi Patrol Film”, „Spider-Man. Bez drogi do domu” to najchętniej oglądane filmy w 2021 roku w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

Zamość: Orkiestra Symfoniczna z państwowym wsparciem

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego została pierwszą zamojską instytucją kultury objętą mecenatem państwa. Umowę na współprowadzenie jednostki podpisali w czwartek, 23 grudnia Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz Andrzej Wnuk, prezydent Miasta Zamość.

"Na gwiezdnym szlaku" - regionalny konkurs literacki

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu zaprasza uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osoby zainteresowane twórczością Stanisława Lema z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego do udziału w konkursie „Na gwiezdnym szlaku”.

Święto zamojskiej kultury. Zobacz kto otrzymał nagrody

Miasto Zamość podsumowało działania kulturalne w 2021 roku. 10 grudnia w sali widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury wyróżnienia w kategoriach: Ambasador Kultury Zamościa, Animator Kultury Zamościa i Sponsor Kultury Zamościa odebrało łącznie siedmioro laureatów.

Wystawa malarstwa "Krzemieniec" [ZDJĘCIA]

Poplenerową wystawę malarstwa "Krzemieniec" można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej. Ekspozycja podsumowuje projekt 10 lat plenerów krzemienieckich. Uczestnikami plenerów byli m.in. artyści zamojskiego środowiska plastycznego - Marek Antoni Terlecki, Urszula Olczyńska, Marek Rzeźniak i Jacek Pasieczny.

„Podróże z Lemem” w Bibliotece Pedagogicznej

Lata mijają, a on pozostaje jednym z najbardziej znanych i najczęściej tłumaczonych na świecie polskich pisarzy. Stanisław Lem, bo o nim mowa, zapisał się złotymi zgłoskami w historii literatury science fiction. Książki Lema ukazały się w nakładzie ponad 28 milionów egzemplarzy, a jego nazwiskiem nazwano planetoidę o numerze 3836, a także pierwszego polskiego sztucznego satelitę.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us