Reklama

Kultura

Muzeum Zamojskie zaprasza na wirtualne zwiedzanie

Muzeum Zamojskie jest co prawda zamknięte, ale instytucja zaprasza do zwiedzania ... wirtualnego. "W czasie, gdy muzeum jest nieczynne nie musicie rezygnować ze zwiedzania. Proponujemy Wam wizytę w Muzeum Zamojskim online bez wychodzenia z domu." - zachęca placówka.

Ofensywa Brunetów w kwarantannie

"Dyć to jest nasz pan Bóg! O rety, o przepraszamy cię mile. Za tę głupią myśl, że mógłbyś rzucić nas choćby na chwilę" - zakrzyknęli starcy w wierszu Jana Kasprowicza. Te słowa mogą być szczególnie aktualne w chwili, gdy wiele osób popada w przygnębiające nastroje. Nie wolno im się poddawać!

Wystawa fotograficzna online

3 kwietnia w Morandówce miało odbyć się oficjalne otwarcie wystawy fotograficznej organizowanej przez Zamojską Grupę Fotograficzną i Zamojski Dom Kultury. - Z wiadomych przyczyn wernisaż się nie odbędzie, ale już dziś zapraszamy wszystkich Państwa do oglądania przepięknych zdjęć na stronie ZDK - zachęca Katarzyna Figura z Zamojskiego Domu Kultury.

"Kłamstewko" w Kinie Konesera

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” zapraszają na spotkanie filmowe z cyklu Kino Konesera. 19 marca 2020 o godz. 19:00 na ekranie „Kłamstewko” Lulu Wang - komedia z nagrodzoną Złotym Globem Awkwafiną. To pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją pod pretekstem hucznego wesela jednego z kuzynów.

Konkurs "Czytelnik Roku"

Jesteś nauczycielem i lubisz poznawać nowinki w swojej dziedzinie? Jesteś studentem i piszesz pracę dyplomową? A może po prostu jesteś miłośnikiem książek i zaczytujesz się w dobrych kryminałach? Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu wraz z filiami w Biłgoraju, Hrubieszowie i Tomaszowie Lub. zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie „Czytelnik Roku”. Co trzeba zrobić? Wystarczy tylko założyć sobie kartę i wypożyczać książki.

25. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM – podsumowanie

Dobiegła końca 25. jubileuszowa edycja Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego Sacrofilm. Podczas 6-dniowego przeglądu widzowie w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu obejrzeli 12 filmów, którym towarzyszyły prelekcje filmoznawców i krytyków filmowych. W wydarzeniach 25. Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego Sacrofilm wzięło udział prawie 2000 osób.

"Zamknięte" Patryka Bułhaka

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Patryka Bułhaka pt.: "Zamknięte". Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (6 marca) o godzinie 16:30 w Galerii Fotografii Ratusz.

Jubileuszowy Sacrofilm rozpoczęty

Rozpoczęły się 25. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”. Okrągły jubileusz stał się okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i realizacji tego wydarzenia. Historię i ideę Sacrofilmu przybliżyła projekcja reportażu telewizyjnego „W drodze do jednego Ojca”, autorstwa ks. Leszka Surmy. Ekipa TVP Regionalna towarzyszyła wydarzeniom festiwalu w 2014 roku, nagrywając spotkania przed kinowym ekranem, rozmowy z gośćmi i uczestnikami przeglądu oraz relacje z wykładów. Reportaż był znakomitym podsumowaniem kilkunastu edycji Sacrofilmu.

Zamość: Wystawa tragicznie zmarłej artystki

Wystawa prac Marty Pleskaczyńskiej pokazuje artystkę wrażliwą a zarazem drapieżną, której sztuka czeka na odkrycie. Miała niespełna 28 lat, kiedy w 2019 roku tragiczna śmierć przerwała jej życie.

Podziękowania od stowarzyszenia

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu pragnie szczególnie podziękować wszystkim mieszkańcom Zamojszczyzny. „Bez ich zaangażowania nie byłoby możliwe ukończenie I etapu budowy Kompleksu Terapeutyczno – Opiekuńczego dla Dorosłych Osób z Niepełnosprawnościami „Rodzinny Dom”- informuje organizacja.

Ulotność w BWA

W Biurze Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej prezentowana jest wystawa Joanny Słupskiej Maron pt. "Ulotność". Wernisaż odbył się 14 lutego. Prace można oglądać do 15 marca.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us