Reklama
Reklama

Kultura

Fantastyczne śledztwo

Zostań detektywem i rozwiąż zagadkę zaginionego starodruku. Podczas drugiego spotkania w ramach projektu za „Horyzontem Wyobraźni”, uczestnicy zajmą się rozwiązaniem zagadki kradzieży starodruku z magicznego muzeum.

"Groch z kapustą na słodko" Edwarda Lutczyna w BWA Galerii Zamojskiej

BWA Galeria Zamojska zaprasza na otwarcie wystawy ilustracji i plakatów Edwarda Lutczyna. Wernisaż odbędzie się dzisiaj (17 maja) o godz.17.00.

Edward Lutczyn-wybitny ilustrator i projektant. Wystawa będzie przeglądem bogatych i rozmaitych ilustracji mistrza, wykonanych w charakterystycznej dla niego stylistyce.

Oprócz rzadko pokazywanych ilustracji, na wystawie nie zabraknie znakomitych plakatów, stanowiących mniej znaną, ale ważną część twórczości artysty.

XI Zamojska Noc Muzeów 2019. Zobacz co zaplanowano

Muzeum Zamojskie zaprasza do uczestnictwa w XI Zamojskiej Nocy Muzeów. W tym roku miasto Zamość obchodzi 430. rocznicę ustanowienia Ordynacji Zamojskiej, stąd hasło tegorocznej edycji "Ślady Ordynacji Zamojskiej i jej Ordynatów w Zamościu". Będzie to okazja do poznania historii jednej z pierwszych ordynacji założonych w Rzeczypospolitej.

Kino przyjazne sensorycznie

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Fundacja Pomoc Autyzm zaprasza młodych widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.

"Bohater mojej ulubionej książki" - konkurs

Grupa nieformalna Animatorzy Zmiany i Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu zapraszają na do udziału w konkursie plastycznym "Bohater mojej ulubionej książki". Przedsięwzięcie skierowane jest do dzieci w wieku 5-6 lat oraz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych powiatu zamojskiego.

Juwenalia PWSZ w Zamościu

W środę (8 maja) studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu rozpoczynają juwenalia. Dni Kultury Studenckiej otworzy rektor uczelni prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski, który o godz. 10 symbolicznie przekaże przedstawicielom Samorządu Studenckiego władzę.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us