Reklama

Kultura

26 września rusza Jesień Teatralna w ZDK

Zamojski Dom Kultury zaprasza na pierwsze przedstawienie Jesieni Teatralnej. Już w najbliższą niedzielę, na deskach ZDK, wystawiony będzie spektakl inspirowany malarstwem i street art'em pt. „Gallery of modern heart" w wykonaniu Teatru Papahema.

Zamość: Startuje XX Festiwal "Dwa Teatry"

W dniach 17-20 września w Zamościu odbędzie się XX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry 2021”. W programie wydarzenia znajdzie się m.in. konkurs słuchowisk radiowych dla dorosłych oraz konkurs słuchowisk dla dzieci i młodzieży.

Rok Lema w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu, włączając się w obchody ustanowionego przez Sejm RP ROKU 2021 – Rokiem Stanisława Lema, realizuje autorski projekt „…NIE Z TEJ ZIEMI”. Placówka przygotowała z tej okazji szereg wydarzeń.

"Tempus Fugit" Lilli Kulki w Zamościu

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na wystawę "Tempus Fugit" z okazji jubileuszu 40-lecia pracy pedagogicznej prof. Lilli Kulki (1981 - 2021). Wernisaż odbędzie się 17 września o godzinie 17.00 W trakcie otwarcia wystawy planowany jest koncert gitarowy, dedykowany autorce, w wykonaniu Jakuba Chachury.

Podsumowanie Przeglądu Fotografii Zamojskiej

Już jutro – 9 września, o godzinie 17.00 w Zamojskim Domu Kultury odbędzie się oficjalne podsumowanie VII Przeglądu Fotografii Zamojskiej. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym prezydenta Zamościa i Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenia Twórców.

Przejścia Alicji Dudzińskiej w GF Stylowy

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Młodzieżowa Pracownia Fotografii Negatyw, Galeria Fotografii Stylowy oraz autorka Alicja Dudzińska serdecznie zapraszają wszystkich na otwarcie wystawy fotografii pt. "Przejścia". Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek, 10 września o godzinie 16:00 w Galerii Fotografii Stylowy. 

Odsłonięcie rzeźby Znikomka

Odsłonięcie rzeźby "Znikomka" będzie miało miejsce w Zamojskim Domu Kultury, w sobotę 11 września, podczas 14 Festiwalu Ulica Literacka. Będzie to piąta - umieszczona w przestrzeni Zamościa - rzeźba z cyklu postaci inspirowanych twórczością Bolesława Leśmiana. Autorem jest Bartłomiej Sęczawa, a fundatorką Stanisława Igras.

  • 2 komentarzy
  • Czytany: 337 razy

Czytali "Moralność Pani Dulskiej" [ZDJĘCIA]

W sobotę na Rynku Wodnym w Zamościu odbyło się Narodowe Czytanie.  Przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i organizacji społecznych oraz słuchacze Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku czytali dramat Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej".

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us