Reklama

Kultura

Geniusz Davida Bowiego w Kinie Konesera

Muzyczna ikona, David Bowie, uważany za jednego z największych twórców naszych czasów, porusza kulturę od ponad 50 lat. Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na pokaz filmu przybliżającego geniusz artysty.

"Państwo Zamojskie" - spotkanie z autorem

Książnica Zamojska zaprasza na promocję nowego wydania książki Bogdana Nowaka "Państwo Zamojskie". Spotkanie z autorem odbędzie się w najbliższą sobotę (3 grudnia), w Jazz Klub Kosz. Poprowadzi je Tomasz Tomczewski.

Zamość: Koncert Niepodległości

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego zaprasza na koncert w ramach obchodów „80 Rocznicy Wysiedleń Mieszkańców Zamojszczyzny”. Spektakl upamiętnieni wydarzenia, które miały miejsce na Zamojszczyźnie w latach 1942-1943.

"Dzieci - najmłodsze ofiary wojny" - wystawa w Arsenale

Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał zaprasza na wystawę "Dzieci – najmłodsze ofiary wojny. W 80. rocznicę wysiedleń ludności Zamojszczyzny". Wydarzenie w szczególny sposób skupia się na losie najmłodszych ofiar wojny. Wystawie towarzyszy konferencja popularno-naukowa.

„Krzemień pasiasty" - wystawa

Miasto Sandomierz, Miasto Zamość oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej" zapraszają na wyjątkową wystawę pn. „Krzemień pasiasty – sandomierski kamień optymizmu". Wernisaż wystawy odbędzie się 23 listopada, o godz. 11.00 w holu zamojskiego ratusza (II piętro).

"Recytacje z dynamitem" - zgłoszenia

Zamojski Dom Kultury zaprasza młodzież (od 15 lat) zamojskich szkół oraz dorosłych zamościan na dwudzieste trzecie już potyczki z noblowskimi tekstami. Hasłem tegorocznego "Dynamitu" jest "heroizm".

"Rimini" w Kinie Konesera

CKF Stylowy zaprasza na spotkanie filmowe z cyklu Kino Konesera. Dzisiaj o godz. 19:00 w repertuarze "Rimini" - nowy film autora niezapomnianej Trylogii: „Raj”. To historia przebrzmiałego muzyka, który musi się zmierzyć ze swoją przeszłością. Ulrich Seidl z dużą konsekwencją obrazuje i punktuje tę część rzeczywistości, którą najchętniej zamietlibyśmy pod dywan.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us