Wiadomości

Przejazdy kolejowe pod kontrolą

W sobotę policjanci z zamojskiej komendy z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzili wspólne działania prewencyjne. Kontrolowali przejazdy kolejowe na terenie powiatu zamojskiego sprawdzając, czy kierujący stosują się do znaków STOP.

W poniedziałek sesja Rady Miasta. Zobacz program

Zamojscy radni zbiorą się w poniedziałek (26 lutego) na kolejnej sesji Rady Miasta. Podejmą uchwały dotyczące m.in. przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi, planu rozwoju zamojskich wodociągów, czy zmian w wieloletniej prognozie finansowej i uchwale budżetowej na ten rok.

Mieszkańcy skarżą się na remont drogi

Fuszerka – tak o wykonanym remoncie ulicy Kochanowskiego w Zamościu mówi część mieszkańców osiedla Zamczysko. - Prace mają charakter doraźny - wyjaśnia Zarząd Dróg Grodzkich.

Włamał się i ukradł ... buty

Niedługo cieszył się skradzionymi butami 45-letni mieszkaniec gm. Zamość. Policjanci tuż po zgłoszeniu 63-letniego mieszkańca gm. Zamość o włamaniu do jego domu, szybko namierzyli złodzieja i odzyskali skradzione mu wojskowe obuwie. Buty wróciły do właściciela.

Terytorialsi kończą pierwsze szkolenie poligonowe dla Wojsk Obrony Terytorialych

Łącznie ponad 800. żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej przez miesiąc brało udział w intensywnym szkoleniu zintegrowanym, realizowanym w Ośrodku Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie. To pierwszy w historii Wojsk Obrony Terytorialnej poligon, który był sprawdzianem umiejętności jakie Terytorialsi nabyli wcześniej w garnizonach.

Mieszkał w przyczepie, trafił do szpitala

Policjanci przewieźli do szpitala mężczyznę, który mieszkał w przyczepie kempingowej i narażony był na utratę zdrowia, a nawet życia. O sytuacji bytowej mieszkańca gminy Zamość policję poinformowała zaniepokojona jego losem krewna. Mężczyzna pozostał w szpitalu.

Wolniej na osiedlach

Zamojski magistrat planuje wprowadzić ograniczenia prędkości na osiedlowych ulicach. Ma być bezpieczniej.

"Terapia przynosi efekty"

"Terapia przynosi efekty" - napisała nam zamościanka Marlena Król, która choruje na dystrofię mięśniową obręczowo-kończynową. Jej historię opisywaliśmy już wiele razy. Dzięki wsparciu internautów udało się rozpocząć leczenie. Marlena wciąż potrzebuje pomocy.

Finał podsumowany

Zamojski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podsumował tegoroczny finał akcji. Zebrano rekordową kwotę ponad 178 tys.zł.

Za nami targi ślubne [ZDJĘCIA i WIDEO]

Zakończyły się dwudniowe targi ślubne w zamojskiej galerii Twierdza. Dla narzeczonych przygotowano pokazy mody, naukę tańca, ogólnodostępne warsztaty, panele dyskusyjne oraz porady profesjonalistów w różnych dziedzinach.

Targi ślubne w Zamościu [ZDJĘCIA]

W Zamościu trwa kolejna edycja targów ślubnych. Przygotowano pokazy mody, prezentację zespołów muzycznych, naukę tańca, ogólnodostępne warsztaty, panele dyskusyjne oraz porady profesjonalistów w różnych dziedzinach.

Subskrybuj to źródło RSS

JoomBall - Cookies

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us