Reklama

Wiadomości

Park Miejski został zamknięty

Zgodnie z ogłoszonymi kolejnymi ograniczeniami dotyczącymi koronawirusa, od 1 kwietnia do odwołania, obowiązuje zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych pełniących funkcje publiczne.

Prezydent Zamościa: "To brak szacunku". Radny odpowiada

Rafał Zwolak, zamojski radny, przysłał do naszej redakcji swoje stanowisko w sprawie wypowiedzi prezydenta Zamościa, dotyczącej nieobecności radnych na poniedziałkowej sesji. Przypomnijmy, obrady nie odbyły się ponieważ nie było quorum. "Sposób postępowania uznaję za brak szacunku dla mieszkańców i pozostałych radnych" - ostro skomentował sprawę Andrzej Wnuk, prezydent Miasta.

W sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniamy zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszamy działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

Wjechał w ogrodzenie, był pijany

1,5 promila miał w organizmie 32-latek kierujący Volkswagenem. Mężczyzna nie zapanował nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie posesji. Nie posiadał uprawnień do kierowania. 35-letni pasażer auta miał przy sobie marihuanę.

Zamość: Radni nie przyszli na sesję. Prezydent: "To brak szacunku"

Dzisiejsza sesja w Zamościu nie odbyła się, ponieważ przyszło za mało radnych. Radni przysłali oświadczenie, dlaczego nie pojawili się na sesji. "Sposób postępowania uznaję za brak szacunku dla mieszkańców i pozostałych radnych" - komentuje sprawę Andrzej Wnuk, prezydent Miasta.

Sprawdzali miejsca rekreacyjne

Zamojscy policjanci w miniony weekend monitorowali miejsca wykorzystywane do celów rekreacyjnych. W Nieliszu policyjne działania wspierali ratownicy WOPR, natomiast w Zwierzyńcu leśnicy z RPN.

Koronawirus. Nie ma nowych zachorowań w Zamościu. Raport prezydenta [WIDEO]

Nie ma nowych zakażeń koronawirusem w Zamościu, w dalszym ciągu z potwierdzonym zakażeniem COVID–19 jest 5 osób. Kolejna osoba chora jest w Łabuniach. W weekend w mediach społecznościowych pojawiła się lista z adresami miejsc, w których odbywa się kwarantanna. Jak informuje prezydent miasta, sprawą zajęła się policja. Poniżej pełny raport.

Walczmy o Zamość!

Fundacja Nowe Życie działająca przy Zamojskiej Wspólnocie "W jego ręku" zachęca do udziału w akcji #walczymyozamosc. "Zbieramy fundusze na pokrycie kosztów produkcji maseczek i przyłbic dla personelu medycznego zamojskich szpitali i jednostek medycznych. Mamy świadomość, że dziś każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, gdy będzie potrzebował fachowej opieki medycznej. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo tych, którzy nam służą oraz własne!" - napisali organizatorzy.

Zamość: Tymczasowy areszt dla 27-latka za spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego

Decyzją sądu 27-latek z Zamościa za spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego został tymczasowo aresztowany. Mężczyzna kilka dni temu wrócił do kraju i nie przestrzegał zasad kwarantanny, odwiedził swoją koleżankę. Kiedy sąsiadka jego znajomej zwróciła mu uwagę, żeby stosował się do zaleceń służb sanitarnych i został w domu, on zbliżył się do niej i z premedytacją zakasłał jej w twarz.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us