Reklama
Reklama

Wiadomości

Protestowali przeciwko spalarni. Mamy stanowisko inwestora

Dzisiaj odbył się protest przeciwko budowie spalani odpadów przy ul. Hrubieszowskiej w Zamościu. Pod apelem podpisało się już ponad 350 osób - mieszkańców m.in. Zamościa, Gminy Zamość i Gminy Sitno. Treść apelu publikujemy poniżej. Do naszej redakcji dotarło też stanowisko Veolii (inwestor), do którego także odnieśli się przeciwnicy inwestycji.

Zderzenie w Łapiguzie

Zabrakło ostrożności. Na szczęście kolizja dwóch osobówek skończyła się tylko potłuczeniami jednej z kierujących. Do zderzenia doszło gdy kierowca Audi wyprzedzał Fiata w czasie, gdy ten skręcał na posesję.

"Wielkość i dramat polskich Kresów" - spotkanie ze Stanisławem Srokowskim

Stowarzyszenie Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu z siedzibą w Zamościu, Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” w Zamościu, NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie zapraszają na dwa spotkania ze Stanisławem Srokowskim dotyczącego "Wielkości i dramatu polskich Kresów". 

BO: 37 projektów osiedlowych i 12 ogólnomiejskich

Publikujemy pełną listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2020r w Zamościu. Zgodnie z regulaminem BO, kolejnym etapem jest ocena formalna zgłoszonych projektów. Po niej rozpocznie się głosowanie.

Kierowco, uważaj!

Na ulicy Wyszyńskiego, przy dojeździe do Ronda Prymasa Wyszyńskiego, pojawiły się czerwone linie wibracyjne. Mają zwracać uwagę zmotoryzowanych i przypominać, by zwalniali dojeżdżając do ronda.

Zamość: Granat w pokoju hotelowym. Ewakuowano gości

Goście i personel jednego z zamojskich hoteli zostali ewakuowani po tym, jak w pokoju odnaleziony został nieprzytomny 23-latek oraz przedmiot przypominający granat. Służby ratunkowe przywróciły funkcje życiowe mężczyźnie. Odnalezionym przedmiotem, który okazał się granatem ćwiczebnym zajęli się policyjni pirotechnicy.

"Żwawe żółwie" dla Franusia

To prawdziwi terminatorzy! Martyna i Sebastian Sokołowscy z Zamościa. Ale też ich 5-letni synek Igor. Ten wyjątkowy team pod flagą „Żwawe żółwie” wystartował w ekstremalnym biegu Hunt Run (Bieg Dzika) w Białce Tatrzańskiej. Rodzina na trasę ruszyła w koszulkach z napisem „Zamość. Biegamy dla Franka”. Była moc! Ale też „dzika radość” i wielkie serca ludzi, którzy wsparli akcję. W dwa dni licznik pokazał 5,5 tys. zł!

"Nie" dla spalarni

"Dość mamy kłamstw o nieszkodliwości spalarni!" - napisali przeciwnicy budowy spalarni odpadów przy ul. Hrubieszowskiej w Zamościu (przy ciepłowni). Okoliczni mieszkańcy protestują, obawiając się o swoje zdrowie. Na 18 lipca zaplanowali protest przy granicach miasta. Inwestor zapewnia, że ma to być bardzo "nowoczesny i ekologiczny zakład".

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us