Reklama

Wiadomości

Startuje Zamojski Festiwal Podróży "Eskapady Kresowe"

Ryszard Pawłowski – legenda polskiego himalaizmu, Tomasz Owsiany – specjalista od Gujany Francuskiej oraz Piotr Trybalski – fotograf i biografista, autor książki, której brakowało w polskiej literaturze górskiej – biografii Andrzeja Zawady, a także lokalni podróżnicy i organizatorzy turystyki wezmą udział w 7. Zamojskim Festiwalu Podróży „Eskapady Kresowe”. Na wydarzenie zaprasza Zamojskie Towarzystwo Turystyczne oraz Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu w dniach 24-26 września 2021.

Powrócił „Skafander” w wersji tradycyjnej

Ciekawe wywiady, relacje z imprez, prezentacje interesujących osób, a także dużo informacji kulturalnych i sportowych – to wszystko znajdziecie w jedynej młodzieżowej gazecie w regionie. Po przerwie spowodowanej pandemią i wakacjach powróciło tradycyjne, papierowe wydanie Gazety Akademickiej „Skafander”.

"Elektryk" zasłużony dla Zamościa

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu został wyróżniony medalem Zasłużony dla Zamościa. Odznaczenie zostanie wręczone 24 września, podczas obchodów jubileuszu 100-lecia szkoły.

Zamość: Złodziej krasnala i jaszczurki, po wyjściu z komendy ukradł kolejną figurkę

51-latek, który w miniony weekend usłyszał zarzuty kradzieży wykonanych z brązu figurek z zamojskiej starówki ponownie trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że po wyjściu z komendy wrócił na Stare Miasto i z parapetu przy ul. Staszica ukradł drugą z ustawionych tam figurek. Włamał się także do lodówki w ogródku restauracyjnym skąd zabrał alkohol, sztućce i drewniane koszyki.

Oszukany w internecie. Bądźcie ostrożni!

Mieszkaniec Zamościa próbował sprzedać w internecie telefon. Kliknął w przesłany od potencjalnego kupującego link i wpisał swoje dane. Tym samym umożliwił przestępcy dostęp do swojego rachunku bankowego. Ostatecznie stracił ponad 4500 złotych.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 306 razy

Zamość: Jazdę zakończyła na środku ronda

51-latka wjechała na środek wysepki ronda, auto uderzyło w kamienie ozdobne i przewróciło się na bok. Przyczyną zdarzenia, jak informuje policja, było nagłe pogorszenie stanu zdrowia kierującej. Kobieta trafiła do szpitala.

82. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

17 września 1939 roku Armia Czerwona, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, wkroczyła na teren naszego kraju. Ta sowiecka napaść była realizacją paktu Ribbentrop-Mołotow zawartego 23 sierpnia 1939 roku w Moskwie pomiędzy III Rzeszą a ZSRR. W Zamościu, uroczystości rocznicowe rozpocznie o godzinie 14.00 msza w Katedrze Zamojskiej.

Zamojski Dom Kultury zmienia szaty

Zmieni się frontowa elewacja Zamojskiego Domu Kultury. Gruntowna modernizacja już się rozpoczęła, wymienione zostaną m.in. okna i schody, a ściany zostaną docieplone.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us