Reklama

Wiadomości

Zamość na "Wakacyjnej trasie Dwójki". Zobacz jakie gwiazdy wystąpią

Wakacyjna trasa koncertowa Dwójki nabiera tempa. 29 lipca dotrze do Zamościa. Wśród wykonawców pojawi się gwiazdor zza granicy: Ray Wilson wystąpi ze swoim zespołem, zaśpiewa także w duecie z Patrycją Markowską. Wystąpią m.in. Michał Szpak, Sarsa, Margaret, Natalia Szroeder, Formacja Nieżywych Schabuff, Gromee & Lucas Meijer, Leszcze, Rafał Brzozowski, Marta Gałuszewska i zespół 4Dreamers.

Biedroń w Zamościu

Robert Biedroń, prezydent Słupska, odwiedzi dziś Zamość. Polityk przyjedzie na zaproszenie Stowarzyszenia – Zamość nasz wspólny dom. Na otwartym spotkaniu ma mówić o demokracji, praworządności i równości.

Wiózł kontrabandę

Blisko 1,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy wiózł w bagażniku Opla 30-letni mężczyzna. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, bo miał niesprawne oświetlenie.

Powstanie Zamojski Klaster Energii

W najbliższy poniedziałek (23 lipca) podpisana zostanie umowa dotycząca Zamojskiego Klastra Energii. Jak informuje Marek Gajewski, pełniący funkcję rzecznika prasowego UM Zamość, klaster ma na celu zrównoważony rozwój czystej energetyki opartej o paliwa lokalne, które wykorzystywane będą w transporcie oraz do produkcji energii elektrycznej i cieplnej.

Ul. Dembowskiego po remoncie

Ulica Dembowskiego w Zamościu została przebudowana. - 11 lipca rozpoczął się odbiór końcowy przebudowywanej ulicy - informuje Marek Gajewski, pełniący obowiązki rzeczniczka prasowego Urzędu Miasta.

Poseł Sachajko apeluje do marszałka województwa

Poseł Jarosław Sachajko (na zdjęciu) z Kukiz'15 interweniuje w sprawie finansowania przez Polski rząd plantacji malin na Ukrainie. Wezwał Sławomira Sosnowskiego - marszałka województwa lubelskiego - do cofnięcia patronatu honorowego dla tego wydarzenia.

Reymonta do przebudowy

Rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę robót przebudowy ulicy Władysława Reymonta w Zamościu. Prace wykona Przedsiębiorstwo Transportowo Usługowe "Mawex" Ewa Matwiejczuk z Zamościa.

Pieniądze dla działkowców

Podpisano umowy na udzielenie dotacji ze środków budżetu miasta Zamość na zadania w zakresie rozwoju Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Jak informuje magistrat, w tym roku - zgodnie z intencją wnioskodawców - dofinansowane będą prace polegające na utwardzeniu alejek i remoncie ogrodzeń.

Zderzył się z "L"-ką

Do zderzenia samochodu nauki jazdy oraz Volvo doszło na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Zamościu. Jak informuje policja, prawdopodobną przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przez 68-letniego kierującego Volvo. Do szpitala na dalsze badania pojechały kursantka oraz instruktorka nauki jazdy.

Zamość na "Wakacyjnej trasie Dwójki"

Zamość znalazł się na trasie tegorocznej edycji koncertów z cyklu "Wakacyjna trasa Dwójki". Pierwszy koncert odbędzie 22 lipca w Toruniu, na scenie pojawią się: Ewa Farna, IRA, Blue Cafe, Kombii, Ewelina Lisowska oraz Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Na razie nie wiadomo jakie zespoły wystąpią w Zamościu.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us