Reklama
Reklama

Wiadomości

Sławomir Ćwik zaprasza na spotkanie

Sławomir Ćwik, zamojski radny i kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do Europarlamentu, zaprasza wyborców na spotkanie. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy poniedziałek (20 maja) w Hotelu 77 na zamojskiej starówce.

Wypadek w Barchaczowie. Zginął 17-latek

Kierujący Mazdą zjechał z drogi, wjechał w baner reklamowy a następnie dachował uderzając w schody budynku sklepu. Dwóch rannych mężczyzn w wieku 17 i 18 zostało przetransportowanych do szpitala. 17-latek w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł.

Mural "Zbudujmy Razem Rodzinny Dom" i pierwszy bieg "krok za krokiem" [ZDJĘCIA]

17 maja w Zamościu odbył się pierwszy bieg "Krok za krokiem". Wydarzenie zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Imprezie towarzyszyło złożenie podpisów poparcia na murze powstającego Domu Rodzinnego przy ul. Kresowej. Podpisali się m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz Jarosław Stawiarski marszałek województwa lubelskiego.

Bezpłatny transport do lokalu wyborczego

Urząd Miasta Zamość informuje, iż osoby niepełnosprawne, które mają problem z dotarciem do lokalu wyborczego w niedzielę 26 maja 2019 r. – mogą zgłosić potrzebę dowozu. Bezpłatny transport do lokalu wyborczego i z powrotem mogą zmówić wszystkie osoby, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem się.

Intensywny weekend szkoleniowy zamojskich Terytorialsów

W dniach 18 i 19 maja ponad pół tysiąca żołnierzy OT z batalionu zamojskiego będzie ćwiczyć w swoim stałym rejonie odpowiedzialności. Terytorialsi pojawią się, m.in. w Nieliszu, Stefankowicach, Tomaszowie Lubelskim, Majdanie Sopockim, Tereszpolu oraz Potoku Wielkim. Podczas szkoleń nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki.

Koalicja Europejska zaprezentowała kandydatów [WIDEO]

W Zamościu odbyła się dzisiaj (14.05) konferencja prasowa z udziałem kandydatów startujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej. Kandydaci przedstawili swój program i zaapelowali o udział w zbliżających się wyborach. Publikujemy wideo.

32 WOG zaprasza na uroczystości

Na 23 maja zaplanowano uroczyste obchody nadania imienia Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego i nazwy wyróżniającej "Zamojski" 32 Wojskowemu Oddziałowi Gospodarczemu. Wydarzeniu będzie towarzyszył koncert Wojskowego Zespołu Estradowego Czasza.

Zielone przystanki

Dwanaście miejskich przystanków będzie obsadzonych roślinami pnącymi. To jeden ze sposobów miasta na walkę ze smogiem.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us