Reklama
Reklama

Wiadomości

Zamość: Potrącenie pieszej

W piątek na ul. Partyzantów w Zamościu doszło do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Poszkodowana trafiła do szpitala. Na razie nie wiadomo w jakim jest stanie.

Murem za Jurkiem - nowe graffiti w Zamościu

"Murem za Jurkiem" - takie graffiti pojawiło się na jednej ze ścian zamojskiego "Okrąglaka". Obraz stworzyła zamojska grupa "Stforky", po tym jak szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska.

Żałoba narodowa

Żałoba narodowa ogłoszona przez Prezydenta Polski Andrzeja Dudę ­będzie obowiązywała od piątku (18 stycznia) od godziny 17:00 do soboty (19 stycznia) do godziny 19:00. Na ten czas oświetlenie zamojskiego ratusza oraz iluminacje na Rynku Wielkim i klombie, zostaną wyłączone.

Świetne wyniki zoo

Ogród przygotował zestawienie odwiedzin z ostatnich lat. W 2018 roku zamojskie zoo odwiedziło ponad 230 078 osób, z czego 199 797 to wejścia płatne. Z bezpłatnych wejść skorzystało 30 281 odwiedzających.

Zamość: Policjanci patrolują i apelują

Każdego dnia patrolują pustostany, odwiedzają ogródki działkowe, kontrolują klatki schodowe, piwnice, parki i skwery. Zamojscy policjanci chcą uchronić osoby bezdomne przed wychłodzeniem. "Reagujmy na człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie" - apelują.

Karta Seniora wciąż popularna

Ponad 3,5 tysiąca Kart Seniora wydało do tej pory Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej. Karta cieszy się ogromną popularnością wśród starszych mieszkańców miasta.

Zamościanie upamiętnili prezydenta Pawła Adamowicza

Zamościanie uczcili pamięć zabitego przez nożownika prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Kilkadziesiąt osób zapaliło znicze przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Zamościu. Minutą ciszy wspólnie pożegnano prezydenta Gdańska.

  • 2 komentarzy
  • Czytany: 906 razy

Zamość solidarny z Gdańskiem [AKTUALIZACJA]

Prezydent Gdańska został brutalnie zaatakowany przez nożownika. Do wstrząsających wydarzeń doszło podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Dziś poinformowano, że Paweł Adamowicz zmarł.

  • 4 komentarzy
  • Czytany: 1054 razy

Rekordowa zbiórka WOŚP w Zamościu

Ponad 184 tys.zł zebrali wolontariusze zamojskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To absolutny rekord w zamojskiej historii akcji. Kwota ciągle rośnie, liczenie trwa.

- Informujemy, że do godz. 21.00 wolontariusze Sztabu WOŚP Nr 892 zebrali kwotę 184003.32 PLN. Nie jest to kwota ostateczna. Dziękujemy! - czytamy na stronie MDK, gdzie działa zamojski Sztab WOŚP.

Zebrana kwota już jest rekordowa, większa o przeszło 11 tys.zł porównując z kwotą z 2018 roku zebraną i policzoną w dniu finału.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us