Reklama

Wiadomości

Giełda pracy

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu zaprasza osoby, które są zainteresowane pracą w Holandii. Giełda pracy odbędzie się 26 listopada.

Ratusz rozbłysnął na fioletowo [ZDJĘCIA]

17 listopada to Światowy Dzień Wcześniaka. Tego dnia, w geście solidarności z wcześniakami, na całym świecie najbardziej charakterystyczne budynki są podświetlone na fioletowo. W Zamościu na fioletowo podświetlono zamojski Ratusz.

Jest już nowy „Skafander”

Relacje z obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w zamojskich szkołach średnich, ciekawe wywiady, zapowiedzi koncertów, a także propozycje zdobycia nowych kwalifikacji dla nauczycieli – to wszystko znajdziecie w najnowszym numerze Gazety Akademickiej „Skafander”.

Seria zdarzeń drogowych na ulicach Zamościa [ZDJĘCIA]

Na ulicy Sadowej zderzyły się dwa auta osobowe. Na ulicy Gminnej potrącony został pieszy. Kolejne zdarzenie miało miejsce na rondzie Prymasa Stefana Wyszyńskiego, tam zderzyły się dwa auta. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Przed nami 27 Finał WOŚP

W Zamościu utworzono sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, mieści się on w Młodzieżowym Domu Kultury. Placówka ma organizować działania wolontariuszy z naszego regionu, którzy będą zbierać środki 13 stycznia na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Skierbieszów: Poszukiwany wpadł, bo spowodował kolizję po pijaku

40-latek z Zamościa cofając samochodem spowodował kolizję. Próbował odjechać, jednak czujny właściciel rozbitego auta uniemożliwił mu dalszą jazdę. Jak się okazało, sprawca miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, był poszukiwany przez prokuraturę a na dodatek nie miał uprawnień.

Ciężarówka Coca-Coli może przyjechać do Zamościa. Potrzebne są głosy!

Jest szansa, że świąteczna ciężarówka Coca-Coli może ponownie przyjechać do Zamościa. Na początku grudnia ten współczesny konwój św. Mikołaja, złożony z oryginalnych amerykańskich ciężarówek, wyruszy w trasę, by odwiedzić 14 miast. Na wzór ubiegłorocznej edycji, organizator daje możliwość wybrania 15 miasta, które znajdzie się na trasie. Potrzebne są głosy.

Światowy Dzień Wcześniaka. Ratusz podświetlony na fioletowo

Z okazji obchodów Światowego Dnia Wcześniaka stowarzyszenie "Krok za krokiem" zaprasza na spotkanie "Wcześniak w krainie baśni". Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek w NZOZ Ośrodku Rehabilitacyjno – Terapeutycznym dla Dzieci Niepełnosprawnych w Zamościu (ul. Peowiaków 6a). W obchody włączy się również miasto Zamość podświetlając budynek ratusza na fioletowo.

Potrącenie na Partyzantów w Zamościu

Kobieta kierująca osobowym Citroenem potrąciła mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych na ul. Partyzantów w Zamościu. Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do zamojskiego szpitala.

Popiół do laboratorium

Strażnicy Miejscy i pracownicy oraz Biura Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Zamość wiedzą już, jak pobierać popiół do badań i zabezpieczać próbki. Zostali przeszkoleni przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

Harcerskie ognisko i spektakl Utopii

Przy zamojskim amfiteatrze rozpalono obrzędowe ognisko patriotyczne. Przygotowali je harcerze. Była też salwa armatnia na cześć 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w wykonaniu członków Stowarzyszenia Zamość 1920 i Fundacji Bastion. Z kolei na Rynku Wielkim "Ogień dla Niepodległej" przygotował Teatr Ognia Utopia. Zdjęcia poniżej.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us