Wiadomości

X Charytatywne Ostatki Online – mimo wszystko

Na 13 lutego zaplanowano "X Charytatywne Ostatki Online – mimo wszystko". Będzie premiera filmu na facebookowym profilu i YouTube Stowarzyszenia "Krok za krokiem" w Zamościu. Organizacja zachęca do wparcia przedsięwzięcia poprzez zakup voucherów na usługi w hotelowe i gastronomiczne w Hotelu Carskie Koszary w Zamościu.

Najniebezpieczniejsze skrzyżowania i ulice Zamościa

Zarząd Dróg Grodzkich podsumował 2020 roku. Odnotowano spadek liczby kolizji oraz wzrost liczby wypadków. Wiemy także na których ulicach i skrzyżowaniach jest najniebezpieczniej. W rankingu skrzyżowań pierwsze - niechlubne miejsce -zajmuje Rondo Honorowych Dawców Krwi, najniebezpieczniejsza ulica to Lwowska.

Wniosek o "500+" można składać od lutego

Za kilka dni ruszy elektroniczny nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy. Jak informuje portal www.gov.pl od 2021 r. prawo do świadczenia „500+” będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. Złożenie wniosku drogą tradycyjną będzie możliwe od 1 kwietnia br.

Ks. Marek Lis otrzymał tytuł profesora nauk teologicznych

Ksiądz Marek Lis, wieloletni współpracownik Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, współtwórca Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”, prelegent Przeglądu Filmowego „Alchemia Kina” oraz Ambasador Kultury Zamościa, decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, otrzymał tytuł profesora nauk teologicznych.

Zamość: Starówkowe podwórka będą monitorowane

Do końca września, w podwórkach Starego Miasta w Zamościu pojawi się monitoring. Miasto wybrało wykonawcę zadania dotyczącego budowy infrastruktury teletechnicznej systemu monitoringu obszaru Starego Miasta (monitoring podwórek) oraz osiedla Planty z podłączeniem do centrum monitoringu Miasta Zamość.

Nietrzeźwy, bez uprawnień i na zakazie przyjechał na stację paliw

Ponad 1,5 promila alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który samochodem przyjechał na stację paliw. Widząc to świadkowie powiadomili policjantów. Mundurowi zatrzymali 21-latka w niedalekiej odległości od stacji, kiedy jechał fordem drogą krajową. Jak się okazało nie miał prawa jazdy, za to posiadał dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us