Reklama
Reklama

Wiadomości

Dyskutowali o zaburzeniach odżywiania

W Uczelni Państwowej w Zamościu odbyła się konferencja online pt. „Anoreksja, bulimia, ortoreksja – czy wiesz, że może dotyczyć również Ciebie?”, zorganizowana przez Koło Naukowe Studentów Pielęgniarstwa UPZ.

Przedszkola i żłobki otwarte od poniedziałku

Od poniedziałku 19 kwietnia rząd delikatnie luzuje obostrzenia. Żłobki i przedszkola znów będą mogły stacjonarnie opiekować się dziećmi. Dopuszczona będzie także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym, a także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu.

Urząd Miasta Zamość ogłosił konkurs kulinarny

Zamojski magistrat zaprasza do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym. Należy przygotować jedną z potraw z książki kucharskiej "Zamojskie Smaki", niedawno wydanej przez Urząd Miasta Zamość. Dodajmy, że publikację można pobrać bezpłatnie z oficjalnej strony miasta.

Podróbki na giełdzie

Zamojscy policjanci wspólnie z funkcjonariusze Urzędu Celno – Skarbowego zabezpieczyli ponad 1000 "podróbek". Odzież sprzedawał 23-letni obywatel Bułgarii na giełdzie towarowej w miejscowości Mokre. Odpowie za naruszenie prawa własności przemysłowej.

  • 2 komentarzy
  • Czytany: 267 razy

Grupa "speed" i kolejni "piraci drogowi"

Podczas minionego weekendu policja zatrzymała sześciu "piratów drogowych”. Namierzyła ich zamojska grupa "Speed”. Niechlubnym rekordzistą był 21-latek, który w Obroczy jechał renaultem z prędkością 117 km/h. Niewiele mniej, bo 114 km/h miał na liczniku 46-letni motocyklista namierzony w Kosobudach.

Zobacz jak zmienia się zamojski zalew [ZDJĘCIA Z DRONA]

Trwają prace modernizacyjne przy zamojskim zalewie. Powstanie m.in. ścieżka pieszo-rowerowa, pomost służący do obserwacji przyrody i podziwiania krajobrazu, remiza dla zwierząt, parking, oświetlenie, a także ustawione będą elementy małej architektury. Na zrealizowanie zadania wykonawca ma czas do końca czerwca tego roku. Poniżej zdjęcia zalewu wykonane 11.04.2021 (fot. Szymon Łyciuk).

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us