Reklama

Wiadomości

Pomóż stworzyć bulwar przy zamojskim zoo!

Zamojska grupa "Stforky" chce wykonać gigantyczne graffiti na murze zamojskiego ogrodu zoologicznego. Obrazy o łącznej powierzchni około 250 m2 mają być inspirowane fauną, florą oraz historią zamojskiego ogrodu zoologicznego. Grupa na realizacje swojego projektu chce pozyskać 50 tys.zł z programu "Lechstarter", potrzebne są głosy Internautów.

Miasto kontra "potykacze"

Zamojski magistrat apeluje do właścicieli potykaczy, koziołków, sztalug itp. o usunięcie ich z terenów użytku publicznego stanowiących własność miasta. Tego rodzaju tablice reklamowe są zabronione, a mimo to widać je bardzo często, zwłaszcza w obrębie zamojskiej starówki. Miasto zapowiada, że jeżeli reklamy nie znikną, zostaną usunięte przez służby miejskie.

Rekordowy kwartał w LHS

W I kwartale 2018 roku PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa przewiozła 2 mln 890 tys. ton ładunków, ustanawiając najlepszy kwartalny wynik przewozowy w historii Spółki. Poprzedni rekord odnotowano 7 lat temu, w I kwartale 2011 roku, wówczas przewozy ogółem wyniosły 2 mln 707 tys. ton.

"Rowerowy maj" ponownie w Zamościu

Już niedługo w Zamościu rozpocznie się kolejna edycja akcji "Rowerowy maj". To kampania skierowana do uczniów zamojskich szkół podstawowych, która ma promować jazdę jednośladem. Za każdą przejechaną trasę uczeń zdobywa punkty, a na koniec rywalizacji najlepsi zostaną uhonorowani nagrodami.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 327 razy

Konkurs na najciekawszą inicjatywę

Prezydent Zamościa ogłosił konkurs pt. „Inicjatywa Profilaktyczna Roku 2017”. Jego celem jest promocja zdrowego stylu życia, wolnego od substancji psychoaktywnych oraz popularyzacja profilaktyki uzależnień w środowisku lokalnym.

Pędzili powyżej 100 km/h

Trzem kierowcom, którzy w poniedziałek w terenie zabudowanym, poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Dwóch z nich zostało zatrzymanych do kontroli drogowej na ul. Legionów w Zamościu, a trzeci w podzamojskiej miejscowości Sitaniec.

"Stop pożarom traw"

Trwa kampania informacyjna "Stop pożarom traw". Jej głównym celem jest zmniejszenie ilości pożarów suchych traw. Od początku 2018 roku w Polsce powstało już 20.660 pożarów traw. W wyniku tych pożarów zginęły dwie osoby, a 41 zostało rannych. Dla porównania w 2017 roku zginęły dwie osoby, a 101 zostało rannych.

Pamięci burmistrza

Tablica poświęcona Michałowi Wazowskiemu, burmistrzowi Zamościa w latach 1934-1941, została uroczyście odsłonięta na Rynku Solnym. W uroczystości uczestniczyła rodzina burmistrza Wazowskiego, prezydent miasta Andrzej Wnuk, delegacje samorządowe, zaproszeni goście. Inicjatorami wydarzenia była młodzież II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu.

Dodatkowe miejsca parkingowe przy ZOO

Parkowanie przed zamojskim ogrodem zoologicznym w weekendy i święta będzie łatwiejsze. Zmotoryzowani zwiedzający będą mieli do dyspozycji dodatkowy parking.

Otwarcie Parku Parkour

Na 20 kwietnia zaplanowano oficjalne otwarcie Parku Parkour, który powstał na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu. W programie pokaz grupy Stunt Movements, warsztaty parkour i trening. Początek o godz. 16.00.

Festiwal Żywności Wolnej od GMO - publikujemy program

Trzecia edycja Festiwalu Polskiej Żywności Wolnej od GMO – Bezpośrednio od Rolnika odbędzie się 4 maja na Rynku Wielkim w Zamościu. Pomysłodawcą i głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów Kukiz’15 we współpracy i pod patronatem prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka.

Za nami Targi Pracy i Edukacji [ZDJĘCIA]

Dużym zainteresowaniem cieszyły się Targi Pracy i Edukacji, które odbyły się dzisiaj w Zamościu. Wydarzenie zorganizowała Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP oraz Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us