Reklama

Wiadomości

93 tys nielegalnych papierosów w oplu

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zabezpieczyli ponad 93 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne papierosy  przechowywał w aucie 58-latek z Zamościa. Jak informuje policja, wartość uszczuplenia podatku akcyzowego i innych nieopłaconych należności wynosi blisko 112 tysięcy złotych.

Okradli i pobili

Zarzuty kradzieży rozbójniczej usłyszał 33-latek i jego 36-letnia znajoma. Pokrzywdzonemu zabrali portfel, a kiedy ten próbował odzyskać swoją własność zaatakowali go. Sąd w stosunku do podejrzanego zastosował areszt, kobieta została objęta policyjnym dozorem.

Zamość: Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką

Już w najbliższą sobotę, w Zamościu, odbędą się XI Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką. Wydarzenie odbędzie się na Rynku Wielkim. W programie m.in. koncert chóry myśliwskiego, występ sygnalistów myśliwskich, pokaz sokolnictwa i prezentacja psów myśliwskich oraz konkurs kulinarny. Szczegóły na załączonym plakacie.

Okradał samochody. Jedno z aut zniszczył

Policjanci zatrzymali 34-latka, który wracając do domu wchodził na teren różnych posesji i z zaparkowanych tam pojazdów zabierał znajdujące się w autach przedmioty. Jeden z samochodów zniszczył rozlewając na siedzenia i tapicerkę olej hydrauliczny. Wartość poniesionych strat pokrzywdzeni wycenili na łączną kwotę ponad 3000 złotych.

Solidarni z Białorusią

Społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu solidaryzuje się z Białorusią. 18 września uczniowie wspólnie z nauczycielami zorganizowali akcję "Solidarni z Białorusią".

W reklamówce były kocięta i kamień. Chciał utopić zwierzęta w Łabuńce

Mieszkankę Zamościa zaniepokoiły odgłosy wydobywające się z siatki, którą trzymał przechodzący obok niej mężczyzna. Prosiła go o pokazanie wnętrza reklamówki. Pomógł policjant, który akurat tamtędy przechodził. Odebrał mężczyźnie siatkę, w której był kamień i pięć kociąt. Zwierzaki trafiły pod opiekę weterynarza, a 55-latek do policyjnego aresztu.

Świetny początek sezonu ZKKT

19 września we Wrocławiu odbyły się: I Puchar Polski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego oraz XIII Puchar Mistrza, poświęcony pamięci Senseia Hidetaki Nishiyamy. Startowali w nich seniorzy, młodzieżowcy, juniorzy i juniorzy młodsi z 24 klubów w Polsce - w sumie 215 startujących, 40 konkurencji.

Ławka solarna dla Zamościa

Miasto Zamość otrzymało nagrodę specjalną od Fundacji Veolia partnera konkursu ECO- MIASTO, za działania podejmowane na rzecz ochrony powietrza. Nagrodą jest ławka solarna.

  • 3 komentarzy
  • Czytany: 541 razy
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us