Reklama

Wiadomości

Radna donosi na PGK do prokuratury [WIDEO]

Marta Pfeifer, radna RM Zamość, złożyła doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez zarząd Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu. Sprawa dotyczy przetargu na budowę instalacji fotowoltaicznej na terenie wysypiska śmieci w Dębowcu. Radna Marta Pfeifer podejrzewa, że mogło dojść do "niegospodarności i działania na szkodę mieszkańców".

Gowin i Mazurek z poparciem dla Wnuka [WIDEO]

Wicepremier Jarosław Gowin (partia Porozumienie ) oraz wicemarszałek Sejmu RP Beata Mazurek (Prawo i Sprawiedliwość) odwiedzili dziś Zamość. Politycy wzięli udział w konferencji prasowej, podczas której potwierdzili swoje poparcie dla Andrzeja Wnuka, ubiegającego się o reelekcję prezydenta Zamościa. Poparcie otrzymał też Stanisław Misztal kandydujący do Sejmiku Województwa. Wideo z konferencji publikujemy poniżej.

Zamojska Koalicja Obywatelska zaprezentowała program [WIDEO]

Zamojska Koalicja Obywatelska przedstawiła dziś głównie założenia programu - "Lepszy Zamość Lepszy program". Przedstawiono również kandydatów na radnych. Poniżej publikujemy wideo z konferencji prasowej zorganizowanej na Rynku Wodnym w Zamościu.

Dzień bez samochodu. Zamość na rowery

22 wrzesień to dzień bez samochodu. Aby przypomnieć, że można inaczej poruszać się ulicami naszego miasta komitet Bezpieczne Przejścia w Zamościu wraz z Zamojską Koalicją Obywatelską zapraszają w sobotę o godzinie 10:00 na przejazd ścieżkami rowerowymi wokół Zamościa.

Wyjątkowy pomnik przy ul. Łukasińskiego

W miejscu nieistniejącego już kościoła ormiańskiego, odsłonięto i pobłogosławiono chaczkar upamiętniający pobyt Ormian w Zamościu. Uroczystość wpisała się w obchody Jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicy niepodległości pierwszej Republiki Armenii.

Kolejni kierowcy pożegnali się z uprawnieniami

Kierowcy pożegnali się z uprawnieniami, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. 30-latek i 56-latek w Żdanowie pędzili z prędkością powyżej 100 km/h. Natomiast w Pniówku 31-latek na liczniku miał 104 km/h.

Zamość: Kandydat na prezydenta miał złamać prawo wyborcze. Złożono zawiadomienie

Wizerunek Andrzeja Wnuka, prezydenta Zamościa i kandydata na kolejna kadencję, pojawił się na bilbordach wyborczych finansowanych przez dwa komitety wyborcze. Sławomir Ćwik, kandydat na prezydenta miasta z ramienia Zamojskiej Koalicji Obywatelskiej, uważa, że w ten sposób "bezczelnie łamie zakaz finansowania kampanii wyborczej kandydata przez więcej niż jeden komitet".
- Nie prowadzę agitacji na własną rzecz, tylko na rzecz radnych - odpowiada Andrzej Wnuk.

Gryzł i kopał policjantów

Zaczęło się od bójki na ulicy Szczebrzeszyna. 19-latek w czasie interwencji obrażał policjantów, a podczas przewożenia do komendy kopał i gryzł.

  • 3 komentarzy
  • Czytany: 779 razy

Dziś 79. rocznica agresji radzieckiej na Polskę

Dziś mija 79. rocznica sowieckiego najazdu na Polskę. Zamojskie uroczystości upamiętniające inwazję ZSRR w 1939 roku rozpocznie o godzinie 18.00 msza w Katedrze Zamojskiej. Po nabożeństwie (godz. 19.15) zaplanowano manifestację patriotyczną na Rotundzie.

Pod pretekstem naprawy awarii okradli 83-latkę

83-letnia mieszkanka Zamościa została oszukana przez osoby, które odwiedziły jej mieszkanie pod pretekstem naprawy wodnej awarii. Po ich wyjściu okazało się, że z mieszkania zginęło prawie 3 tysiące zł. Policjanci apelują o ograniczone zaufanie i ostrożność w kontakcie z nieznajomymi osobami.

Jest dofinansowanie do "Rewitalizacji Rotundy Zamojskiej"

6,8 mln zł na ratowanie zamojskiej Rotundy. Projekt zakłada m.in. remont oraz prace konserwatorskie i restauratorskie, konserwację elementów i detali mających wartość historyczną, rozbudowę ekspozycji muzealnej poprzez wyposażenie jej w nowe plansze informacyjne, zdjęcia, filmy, prezentacje dotyczące tragicznej historii tego miejsca.

Modernizacja nagłośnienia w CKF Stylowy

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu otrzymało dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Kin na modernizację nagłośnienia. Realizacja projektu obejmować będzie wymianę sprzętu nagłaśniającego cyfrowego w formacie Dolby Digital 7.1 w sali kinowej nr 1.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us