Reklama
Reklama

Wiadomości

Dziś 80. rocznica agresji radzieckiej na Polskę

Dziś mija 80. rocznica sowieckiego najazdu na Polskę. Zamojskie uroczystości upamiętniające inwazję ZSRR w 1939 roku rozpocznie o godzinie 18.00 msza w kościele św. Michała Archanioła. Po nabożeństwie (godz. 19.00) zaplanowano manifestację patriotyczną przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zamość: II Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

W najbliższy piątek, 20 września na zamojskim Rynku Wielkim odbędzie się II Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. "Będzie to część ogólnoświatowej mobilizacji, która ma na celu zwrócić uwagę na problem globalnego ocieplenia. Tego dnia młodzież z całego świata opuści lekcje, aby protestować przeciwko braku edukacji prośrodowiskowej w szkołach oraz zmowie milczenia mediów i polityków w obliczu katastrofy klimatycznej." - czytamy w komunikacie.

"Podróbki" na giełdzie

20-letni obywatel Bułgarii usłyszy zarzuty wprowadzania do obrotu na terenie giełdy w m. Mokre odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci zabezpieczyli ponad 280 sztuk podrobionych swetrów i bluz sportowych.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 303 razy

"Iskra Pamięci" w Zamościu

Dzisiaj (14 września) na Rynku Wielkim w Zamościu, a także na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się niezwykłe wydarzenie patriotyczne podczas którego będziemy wspominać ofiary radzieckich represji w czasie drugiej wojny światowej. Punktem kulminacyjnym „Iskry Pamięci” w Zamościu będzie zapalenie zniczy w kształcie polskiego orła wojskowego według wzoru z 1919 roku.

Młodzi ludzie wydłubali jeżowi oczy zapałkami

Grupka młodych ludzi znęcała się nad młodym jeżem. Oprawcy wydłubali zwierzęciu oczy zapałkami. Chora zabawa miała miejsce w okolicach Zamościa. Policja apeluje o kontakt do osób, które widziały zajście.

Areszt za znęcanie się nad matką

Wyzywał i szarpał matkę, groził również, że pozbawi ją życia. Ponadto Sąd Rejonowy w Zamościu postanowił zastosować wobec 53-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us