Reklama
Reklama

Wiadomości

Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. Nie należy klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia – informuje rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Posiew nasienia a męska płodność [art. sponsorowany]

Kiedy mowa o badaniach sprawdzających nasze zdrowie w pierwszej kolejności na myśl przychodzi morfologii krwi, ewentualnie badanie moczu. Czasem jednak należy diagnostykę rozszerzyć, żeby wykluczyć lub potwierdzić pojawiające się w naszym organizmie choroby. W przypadku mężczyzn niekiedy wskazane jest wykonanie badania nasienia z posiewem, które służący diagnostyce zakażeń męskiego układu rozrodczego. Można je również wykonać w ramach profilaktyki męskiej płodności razem z ogólnym badaniem nasienia chociażby w Klinice Bocian w Lublinie.

Policyjna akcja "NURD". Mundurowi ujawnili ponad 170 wykroczeń

Policjanci z zamojskiego ruchu drogowego monitorowali zachowanie pieszych, rowerzystów i kierujących w okolicach przejść dla pieszych. Wzmożone działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ujawnili ponad 170 wykroczeń zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Zamość: Zmiany w organizacji ruchu na ul. Szczebrzeskiej

Zamojski magistrat poinformował o zmianie czasowej organizacji ruchu na odcinku ul. Szczebrzeskiej. Przypomnijmy, trwa przebudowa drogi na odcinku około 5 km w ciągu drogi krajowej nr 74 od Al. 1 Maja (most na rzece Łabuńka) do granicy miasta.

1,5% podatku. Wesprzyj PSONI [art. sponsorowany]

Zbliża się termin rozliczenia z Urzędem Skarbowym. To dobry moment na wsparcie działalności organizacji społecznych. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na cele Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu.

Pijani rowerzyści

Policjanci zatrzymali pijanych rowerzystów, którzy jechali drogą krajową nr 17. 27-letnia cyklistka w organizmie miała prawie 2 promile, a jej rówieśnik ponad 1,5 promila. Za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości odpowie też 54-latek, który w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. W takim stanie poruszał się ul. Peowiaków w Zamościu.

Zamość: Uroczyste przekazanie 5 strażackich pojazdów

Dzisiaj (20 marca), na placu wewnętrznym zamojskiej komendy miało miejsce uroczyste poświęcenie i przekazanie do służby pięciu samochodów pożarniczych. W ubiegłym roku Komenda Miejska PSP w Zamościu wzbogaciła się o trzy nowe samochody tj. ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania, średni samochód ratowniczo gaśniczy Volvo, samochód kwatermistrzowski VW Crafter. Ponadto w ramach uroczystej zbiórki przekazano do służby w OSP Bortatycze średni samochód ratowniczo gaśniczy Volvo (zakupiony w ubiegłym roku ze środków samorządowych Gminy Zamość i środków z budżetu państwa). W ramach uroczystości przekazano z zamojskiej komendy do OSP Wierzba samochód kwatermistrzowski Renault Trafic.

"Czysty las wokół nas" - szykuje się wielkie sprzątanie

Z inicjatywy uczniów Państwowego Liceum Plastycznego w Zamościu, Miasto Zamość organizuje wspólnie z Rotary Klub Zamość akcję „Sprzątamy Las wokół nas”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy wtorek (21.03). Uczestnicy posprzątają teren lasu miejskiego i zalewu.
  • 1 komentarz
  • Czytany: 340 razy

Wypadki drogowe w powiecie zamojskim

W sobotę na drogach powiatu zamojskiego doszło do dwóch wypadków. W obu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa. W gminie Skierbieszów kierujący Fordem zawracając zderzył się z wyprzedzającym go Oplem. Obrażeń doznał kierowca Opla. Wizytą w szpitalu jazdę zakończyła także kierująca Renaultem, która w Zamościu wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na ul. Lipską nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu Hondą.

Wywabili 14-latka ze szkoły i zażądali pieniędzy. Jeden z napastników miał nóż

Za próbę wymuszenia rozbójniczego na 14-latku odpowiedzą dwaj mieszkańcy powiatu zamojskiego w wieku 18 i 30 lat. Napastnicy wywabili ze szkoły nastolatka i zażądali pieniędzy. Jeden z nich trzymał w ręku nóż. Zajście widziały uczennice szkoły, które powiadomiły nauczyciela, a ten Straż Miejską. Strażnicy ujęli napastników i przekazali policjantom.

Schronisko szuka wolontariuszy

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zamościu ogłosiło nabór na wolontariuszy. To oferta dla osób pełnoletnich, które mają trochę wolnego czasu i kochają zwierzęta.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us