Reklama
Reklama

Wiadomości

Zamość: Dziś sesja Rady Miasta [TRANSMISJA]

Dzisiaj odbędzie się kolejna sesja Sesji Rady Miasta. Radni podejmą m.in. uchwałę dotyczącą przekazania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie skargi na uchwałę w sprawie „odmowy ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej oraz inwestycji towarzyszącej przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Zamościu”. Szczegółowy program publikujemy poniżej.

Zamość: Nietrzeźwy i bez uprawnień

Kierujący volkswagenem w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. 29-latek nie posiadał też uprawnień do kierowana, a pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu. Został skontrolowany przez policjantów, po tym jak na skrzyżowaniu pojechał prosto, a znaki nakazywały mu skręcić.

LHS wspiera WOT

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa, we współpracy z Fundacją Grupy PKP przekazała sprzęt dla żołnierzy, którzy pełnią służbą w strefie przygranicznej. Sprzęt trafił do Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu w ramach akcji „Murem za Mundurem”.

Kolizja podczas wyprzedzania

Kierujący audi rozpoczął wyprzedzanie renaulta w momencie, kiedy kierująca tym pojazdem skręcała na posesję. Doszło do zderzenia. Jedna osoba trafiła do szpitala. Na szczęście nie doznała poważnych obrażeń.

Jest już noworoczny "Skafander"

Dostępne jest już pierwsze w 2022 roku wydanie Gazety Akademickiej “Skafander”. Przeczytacie w nim, dlaczego opłaca się studiować, a także jak student Akademii Zamojskiej może zdobyć nawet 2400 złotych. Ponadto z wywiadów w gazecie dowiecie się jak wyglądają studia na kierunkach takich jak pielęgniarstwo czy bezpieczeństwo narodowe i jakie perspektywy pracy daje ich ukończenie. W najnowszym “Skafandrze” przeczytacie również o filmie przygotowanym przez ekipę z zamojskiego “Ekonomika”, który już teraz można zobaczyć w serwisie YouTube.

Seniorzy uratowani przed wychłodzeniem

Wczoraj w powiecie tomaszowskim przed wychłodzeniem zostały uratowane dwie starsze, samotnie mieszkające osoby. Dzięki czujności sąsiedzkiej i sprawnemu działaniu służb ratunkowych, 90-letnia mieszkanka gminy Susiec oraz 68-latek z gminy Lubycza Królewska w porę otrzymali pomoc.

Remonty w zamojskim zoo

Zmodernizowano wybiegi wewnętrzne dla lwów, w pawilonie dużych drapieżników zamojskiego zoo. Dotychczasowy surowy wystrój został zastąpiony półkami imitującymi sztuczne skały.

Masz za duże rachunki? Złóż wniosek o dodatek osłonowy

Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu przyjmuje wnioski o wypłatę dodatku osłonowego dla mieszkańców Zamościa. Świadczenie zostało wprowadzone w ramach tarczy antyinflacyjnej. Ma być odpowiedzią na szczególne problemy niektórych gospodarstw domowych związane ze znaczącym wzrostem cen towarów i usług, zwłaszcza cen energii elektrycznej i paliw. Dodatek osłonowy zastąpi dotychczasowy dodatek energetyczny.

Potrącenie pieszego w Sitańcu

41-latek został potrącony przez kierującą citroenem. Pieszy trafił do szpitala. Mężczyzna przechodził przez jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym.

To prawdziwa plaga! Uważajcie

Chyba nie dnia bez informacji o mieszkańcach naszego regionu oszukanych w Internecie. Tym razem pieniądze straciły dwie kobiety z powiatu zamojskiego. 24-latka próbowała sprzedać w sieci zabawki a 29-latka zapłaciła za konsolę do gier.

Pirat drogowy z cofniętymi uprawnieniami

23-letni kierowca forda wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej, na przejściu dla pieszych i przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Jak się okazało, młodzieniec miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Grozi mu grzywna w łącznej wysokości 3200 złotych.
  • 1 komentarz
  • Czytany: 548 razy
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us