Wiadomości

Kolejne oszustwo "na pracownika banku". Małżeństwo straciło 32 tys.zł

Mąż 44-latki uwierzył w słowa oszusta podszywającego się pod pracownika banku. Rzekomo doszło do włamania na konto i należało natychmiast zablokować dostęp do rachunku. W tym celu mężczyzna miał zatwierdzić przesłane "czeki". Nieświadomy oszustwa wykonał polecenie. W rzeczywistości "czekami" były kody Blik, a ich zatwierdzenie doprowadziło do tego, że oszuści w bankomatach wypłacili 32 tys.zł.

Kradły w zamojskich sklepach. Trafiły do aresztu

25 i 48-latka dokonały kradzieży artykułów spożywczo – przemysłowych w pięciu sklepach na terenie Zamościa. Ich łupem padały głównie markowe kawy i kapsułki do zmywarek. Wartość utraconego mienia oszacowano na ponad 6 500 złotych. Podejrzane na trzy miesiące trafiły do aresztu.

Zamość odebrał swoje pierwsze autobusy elektryczne

1 grudnia Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu odebrał 14 autobusów elektrycznych MAN. Dodatkowo na terenie zajezdni przewoźnika powstało siedem dwustanowiskowych stacji przeznaczonych do ładowania pojazdów. Elektryki już wkrótce wyjadą na zamojskie ulice i rozpoczną codzienną obsługę 25 linii komunikacji miejskiej.

Inwestycja w gaz i ropę okazała się oszustwem

Mieszkanka powiatu zamojskiego próbowała zarobić na inwestycji w gaz i ropę. Zachęcona reklamą wpłaciła 1100 zł. Zainstalowała też w telefonie aplikację do zdalnej obsługi urządzenia. Oszustom miała przekazać loginy i kody dostępu do aplikacji mobilnej banku. Na szczęście nie miała tych danych.

Tak wygląda zima w Zamościu [ZDJĘCIA]

Intensywne opady śniegu spowodowały, że Zamość przykrył się białym puchem. Wiele miejsc wygląda bajkowo, ale mieszkańcy mają też spore kłopoty z poruszaniem się po ulicach i chodnikach.
  • 4 komentarzy
  • Czytany: 1423 razy

Ruszyło odśnieżanie osiedlowych uliczek w Zamościu

Zakład Usług Komunalnych, który zajmuje się odśnieżaniem dróg na terenie Zamościa, poinformował, że rozpoczyna odśnieżanie ulic osiedlowych. Spółka apeluje do mieszkańców o przestawienie samochodów utrudniających przejazd pojazdów z pługiem.

"Pod prąd", z promilami i bez uprawnień

38-letni kierowca peugeota jechał "pod prąd" ulicą Kiepury w Zamościu. Tłumaczył policjantom, że "chciał skrócić sobie drogę". Okazało się, że mężczyzna był w przeszłości karany za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i ma cofnięte uprawnienia. Dalsze czynności potwierdziły, że po raz kolejny wsiadł za kierownicę po alkoholu.

Przed policją ukrył się w ... kanapie

Poszukiwany 43-latek ukrył się przed wymiarem sprawiedliwości w kanapie.  Mężczyzna został zatrzymany przez zamojskich policjantów. Trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi 6 miesięcy.
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us