Reklama
Reklama

Sport

Orka druga w Lidze Mistrzów!

W sobotę 17 kwietnia po kilku latach przerwy w organizacji zawodów, na krótkiej pływalni w Puławach rozegrano zawody pływackie dla starszych zawodników(13 lat i starsi) pod nazwą Liga Mistrzów Województwa Lubelskiego. W zawodach wystartowało 17 klubów pośród, których w klasyfikacji medalowej zamojska Orka z 13 medalami (7-3-3) uplasowała się na bardzo wysokiej 2 pozycji.

5 medali i 3 miejsce Orki

W ostatnią sobotę (10 kwietnia) na zamojskiej pływalni, kolejną możliwość sprawdzenia swoich umiejętności mieli najmłodsi adepci pływania. W ramach II rundy Wojewódzkiej Ligii Dzieci i Młodzików, zawodnicy mogli sprawdzić się na dystansach: 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym(kategoria 10-11 lat) oraz 50 m dowolnym, 50m grzbietowym i 100 m motylkowym(kat.12 lat).

  • 2 komentarzy
  • Czytany: 228 razy

Znakomity występ zawodnika Orki

Na lubelskiej Aqua, przy zachowaniu wszelkich procedur bezpieczeństwa związanych z pandemią, oczywiście bez udziału publiczności w dniach 20-21 marca rozegrano Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat-I runda. W zawodach wystartowało łącznie 130 zawodniczek i zawodników z 16 klubów. Znakomicie popisując się wyśmienitą formą zaprezentował się 13 letni Krzysztof Charkot z zamojskiej Orki, który na 4 starty wywalczył 3 złote i 1 srebrny medal!

  • 1 komentarz
  • Czytany: 356 razy

Bieg wokół twierdzy. Ruszyły zapisy

Ruszyły zapisy do VIII Ogólnopolskiego Biegu Wokół Twierdzy Zamość. Wydarzenie odbędzie się 2 maja, organizuje je Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w Zamościu.

Najwyższe zwycięstwo zamojskich tenisistów 

Cztery punkty zdobyli w ten weekend występujący w krajowej elicie tenisiści stołowi drużyny Uczelnia Państwowa Zamość. Po minimalnej porażce 2:3 z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów, wygrali w Zamościu 3:0 z Poltarex Pogonią Lębork, odnosząc najwyższe zwycięstwo w tym sezonie w Superlidze. 

Łucznicy rywalizowali w Zamościu

Ponad 150 zawodniczek i zawodników, z blisko 30 klubów sportowych z całego kraju, wzięło udział w XIII Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz XXXVI Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Zawody odbyły się w dniach 13-14 marca, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Grad medali dla Uczelni Państwowej Zamość

Sukcesem dla zawodników drużyn Uczelnia Państwowa Zamość zakończyły się Mistrzostwa Województwa Seniorów i Młodzieżowców w tenisie stołowym. Podopieczni i podopieczne trenera Piotra Kostrubca zdobyli łącznie 13 medali. Ponadto Karolina Lalak i Marcin Litwiniuk wywalczyli awans na Mistrzostwa Polski Seniorów, natomiast Aleksandra Osuch awans na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. 

Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego -13 medali Orki

W dniach 12-13 marca w Lublinie rozegrano pływackie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. Tym razem, aby zwiększyć możliwość startów kontrolnych zawodnikom marzącym o wypełnieniu minimum na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie, MS juniorów czy ME juniorów, wszystkie poważniejsze imprezy pływackie w Polsce, w tym też na lubelskiej Aqua odbywają się na długim basenie. Do Lublina ściągnęło więc wielu zawodników spoza województwa, którzy startując poza konkurencją sprawdzali swoją obecną formę między innymi Tomasz Polewka, Aleksandra Polańska czy Bartosz Piszczorowicz.

Akademiccy mistrzowie województwa

Reprezentacja Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu po raz dziesiąty z rzędu zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w tenisie stołowym. Drużyna wystąpiła w składzie: Paweł Kozieł, Łukasz Jarocki i Arkadiusz Żuk. Trenerem zespołu jest Piotr Kostrubiec.

Padwa zablokowała Olimpię

Mecze piłki ręcznej wygrywa się defensywą. Ta stara prawda potwierdziła się w wyjazdowym spotkaniu Padwy Zamość z Olimpią Piekary Śląskie. Świetna postawa Damiana Procho i całej defensywy żółto-czerwonych sprawiły, że lider wygrał aż 28:17 (14:8).

Złoto w Toruniu!

Wiktoria Łuczak, zawodniczka zamojskiego Agrosu, zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w Toruniu. Zawody odbyły się w ostatni weekend, 12-14 lutego.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us