Za nami rajd rowerowy "RRR - RODZINA, ROWER, RADOŚĆ 2024". Wydarzenie odbyło się w sobotę (22.06.2024) w Zamościu. Uczestnicy wystartowali z Rynku Wielkiego i przejechali około 15 km po zamojskich ścieżkach rowerowych.
  • 6 komentarzy
  • Czytany: 559 razy

Młodziczki UKP Suchowiczteam wywalczyły srebro

Srebrny medal w Wojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek LZPN wywalczyła drużyna UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska. 15 czerwca, na stadionie Gminy Zamość w Zawadzie, młodziczki trenera Wojciecha Suchowicza postawiły przysłowiową kropkę nad "i" i pokonały AP Podlasie Biała Podlaska 4:1(0:0).

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbędzie się w Zamościu

XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich odbędzie się w województwie lubelskim, m.in. w Zamościu. W zawodach udział weźmie około 300 zawodników z całej Polski. Zamość będzie gospodarzem następujących dyscyplin: łucznictwo, piłka ręczna plażowa, koszykówka 3×3, tenis.

Jubileuszowy Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny zbliża się wielkimi krokami!

Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny jest unikalną imprezą sportową w skali całego kraju, składającą się z czterech etapów następujących dzień po dniu o łącznej długości 100 km. Główną bazą i punktem wyjściowym biegu jest miasto Zamość, miasto idealne, nazywane również Perłą Renesansu i Padwą Północy, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zamojscy strażacy wygrali charytatywny turniej

Zamojscy strażacy wywalczyli pierwsze miejsce w charytatywnym turnieju piłki nożnej. Zawody o puchar dowódcy garnizonu Zamość zostały zorganizowane przez 18 Pułk Przeciwlotniczy. Wydarzeniu towarzyszyła została zbiórka pieniędzy na wsparcie leczenia żony jednego z żołnierzy pułku, chorującej na chłoniaka.

III LO z Pucharem Rektora Akademii Zamojskiej

Reprezentacja III LO im. C.K. Norwida w Zamościu zwyciężyła w rozgrywkach o Puchar Rektora Akademii Zamojskiej w Piłce Siatkowej Kobiet. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja studentek Akademii Zamojskiej, zaś na trzecim stopniu podium stanęła drużyna I LO im. J. Zamoyskiego w Zamościu.

Zamojskie bieganie

Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe oraz Klub Sportowy Agros Zamość zapraszają dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich do udziału w Otwartych Mistrzostwach Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego w Biegach Przełajowych. Zawody odbędą się 10 kwietnia, na terenach zielonych i alejkach Parku Miejskiego przy obiektach KT Return w Zamościu.

Puchar Roztocza w Biegu na Orientację

Uczniowski Klub Sportowy „Azymut" Siedliska i Gmina Zamość zapraszają do wzięcia udziału w biegach przełajowych i w biegu na orientację z okazji 100-lecia roku Polskich Olimpijczyków pn. „Puchar Roztocza". Przez dwa dni będzie można rywalizować w kategoriach sportowych od 10 do 65+ lat albo w kategoriach popularyzacyjnych: na trasach dogtrekking, rodzinnych oraz 3-osobowych patroli z kijkami nordic walking.

Świetny występ Hanny Sękowskiej

Hania Sękowska, zawodniczka zamojskiej Orki, stanęła na najniższym stopniu podium w klasyfikacji najlepszych zawodniczek podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików. Na sukces złożyły się wartościowe wyniki osiągnięte przez młodą zawodniczkę we wszystkich 4 konkurencjach.