Sport

Studentka AZ Mistrzynią Polski AZS

Klaudia Luterek, studentka Akademii Zamojskiej została Mistrzynią Polski AZS w podnoszeniu ciężarów. Tytuł mistrzowski i złoty medal wywalczyła w kategorii 55 kg. Klaudia w dwuboju uzyskała wynik 156 kg (rwanie – 72 kg, podrzut – 84 kg). Ponadto zajęła 4. miejsce w klasyfikacji Sinclaira.

Mistrzostwa Polski Księży odbędą się w Zamościu

XXX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Księży w tenisie stołowym odbędą się w Zamościu. Zawody rozegrane zostaną 27 i 28 czerwca, w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9. Portal ezamosc.pl patronuje wydarzeniu medialnie.

Szczypiorniści z "Ósemki" wicemistrzami Polski

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu wywalczyła srebrny medal w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców w Dźwirzynie. Zespół trenera Damiana Morawskiego pokonała w ostatnim meczu drużynę z Ostrołęki, która zdobyła złoto dzięki korzystniejszej ilości bramek.

Będzie to pierwsza "Olejarska Dycha"

Już za tydzień, 29 maja 2022, w miejscowości Nielisz odbędzie się pierwsza edycja biegu Olejarska Dycha. Lista startowa została szczelnie wypełniona długo przed przewidzianym w regulaminie terminem zamknięcia zapisów online. Dla chętnych niewielka pula miejsc będzie jeszcze dostępna w biurze zawodów w dniu wydarzenia.

Wygrana na wagę siódmego miejsca

W spotkaniu kończącym sezon Ligi Centralnej Padwa Zamość pokonała Śląsk Wrocław 27:23 (15:12), zajmując w końcowej klasyfikacji siódme miejsce.

Turniej przypomni o 80 rocznicy wysiedleń

"Przez sport przypominamy o historii w 80 rocznicę wysiedleń na Zamojszczyźnie z lat 1941-1943" - pod takim hasłem rozegrany będzie turniej piłki siatkowej  w Sitańcu pod Zamościem. Wydarzenie organizuje Uczniowski Klub Sportowy Azymut.

Lekko, łatwo i przyjemnie

W ostatnim wyjazdowym spotkaniu Ligi Centralnej Padwa Zamość pokonała pewnie na wyjeździe MKS Wieluń 30:21 (19:11). Wynik ten oznacza, że zespół Marcina Czerwonki i Wiesława Puzi w najbliższą sobotę (21.05) o 18.00 zagra ze Śląskiem Wrocław o siódme miejsce w końcowej klasyfikacji.

Młodzicy Padwy w Finale!

Świetny występ młodzików Padwy Zamość. W ostatnim meczu turnieju 1/8 Finału Pucharu ZPRP nasz zespół pokonał MKS Poznań 32:30 i z pierwszego miejsca awansował do Finału, w którym zagra osiem najlepszych drużyn w Polsce. Decydujące starcie będzie miało miejsce w dniach 19-22 maja, miejsce jeszcze do ustalenia. We wcześniejszych spotkaniach Padwa pokonała Orła Opole 27:14 i Wisłę Płock 30:26.

Padwa bez punktów w Żukowie

Niestety, kolejny mecz wyjazdowy kończymy bez punktów. Tym razem na tarczy wracamy z Żukowa, gdzie ulegliśmy gospodarzom 30:31 (14:18). Pretensje możemy mieć wyłącznie do siebie, bo w kluczowych momentach popełniliśmy niewybaczalne błędy.

Bieg wokół twierdzy [ZDJĘCIA]

Za nami IX Ogólnopolski Bieg Wokół Twierdzy Zamość. Zawody odbyły się 2 maja na zamojskiej starówce. Składały się z biegów dla dzieci i młodzieży oraz biegu głównego. Wydarzenie jest kontynuacją biegów „Wokół Twierdzy” z okresu dwudziestolecia międzywojennego.