Reklama

Sport

Dziś starcie z Czuwajem

Październikowe starcie MKS Padwa Zamość i Czuwaju Przemyśl pozostanie w pamięci zamojskich kibiców jeszcze przez długi czas. Wówczas po emocjonującej walce do ostatnich sekund lepsi okazali się przemyślanie. Jak obie drużyny wypadną w rewanżu? Pierwszy gwizdek zabrzmi dziś o godz. 18.

Suchowiczteam na podium

Młode piłkarki Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego Suchowiczteam zajęły trzecie miejsce w Halowym Turnieju o Puchar Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Zawody odbyły się 10 lutego w Piaskach.

Czas na rewanż

Aż dwa miesiące kazali czekać zamojskim kibicom na ponowne ligowe emocje zawodnicy MKS Padwa Zamość. Na szczęście dla fanów szczypiorniaka, długa przerwa wreszcie dobiegła końca. W niedzielę, 10 lutego o godz. 17 żółto-czerwoni zmierzą się na własnym parkiecie z MTS Chrzanów.

Ferie z OSiRem

Walentynkowy bal na lodowisku, turniej szachowy i turniej piłki nożnej - to propozycje zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na rozpoczynające się właśnie ferie zimowe. Szczegółowe informacje na załączonym plakacie.

Medale i rekordy Orki

Spektakularny sukces reprezentantów zamojskiej Orki podczas Zimowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w pływaniu. Zawodnicy zdobyli 52 medale i ustanowili 15 rekordów klubu.

Czas na ligowe emocje

W najbliższą niedzielę, 10 lutego szczypiorniści MKS Padwa Zamość rozegrają pierwszy w 2019 roku ligowy mecz we własnej hali. Zawodnicy trenera Marcina Czerwonki zmierzą się z MTS Chrzanów (godz. 17). Sprzedaż biletów na to spotkanie, a także karnetów na całą rundę rewanżową rusza w czwartek, 7 lutego.

Zamość: Prezydent podzielił kasę na sport

Prezydent Zamościa rozstrzygnął konkurs na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej na rok 2019. Dotacja dla klubów sportowych działających w mieście wyniosła łącznie 1,87 mln zł. Najwięcej - 647 tys.zł. - przyznano dla KS AGROS Zamość, Fundacja Klub Sportowy Hetman Zamość dostała 485 tys.zł.

  • 2 komentarzy
  • Czytany: 693 razy

Wagon z bramkami

Trwająca ponad miesiąc przerwa w rozgrywkach pierwszej ligi szczęśliwie dobiegła końca. Szczęście jest tym pełniejsze, że zawodnicy MKS Padwa Zamość odnieśli w sobotę niezwykle cenne wyjazdowe zwycięstwo. Zespół trenera Marcina Czerwonki w pokonanym polu zostawili akademików z Warszawy (25:22).

Drugie okrążenie

Jeśli sezon piłkarzy ręcznych porównamy do lekkoatletycznego biegu na 800 metrów, to szczypiorniści MKS Padwa Zamość rozpoczynają właśnie drugie, finałowe okrążenie. W sobotę, 26 stycznia zawodnicy trenera Marcina Czerwonki udadzą się do Warszawy, na mecz z tamtejszym AZS UW (godz. 19).

Liga wojewódzka 2019 w pływaniu. Za nami pierwsza runda

Udanie zainaugurowali sezon pływacki 2019 zawodnicy Orki podczas pierwszych tegorocznych zawodów na Aqua w Lublinie. W ramach pierwszej rundy ligi juniorzy Orki (13 lat i starsi) zajęli wysokie 3 miejsce za KU AZS UMCS Lublin i Olimpią Lublin. Sklasyfikowanych zostało 20 klubów. Młodzicy Orki(10,11,12 lat) na 16 zespołów uplasowali się na miejscu 7.

Komu stypendium?

Zamojski magistrat zachęca zawodników, kluby sportowe, rodziców, opiekunów do składania wniosków o przyznanie stypendiów sportowych dla osób fizycznych, zawodników i trenerów. Stypendia przyznawane są za wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym.

Zimowe mistrzostwa Polski. 3 medale Orki

W dniach 14-16 grudnia Olsztyn gościł najlepszych 14 letnich pływaków z całej Polski. W rozegranych na krótkiej pływalni Mistrzostwach Polski wzięło udział 556 zawodniczek i zawodników ze 144 klubów. Reprezentacji zamojskiej Orki zdobyli 3 medale.

Zagrają dla Patryka. Ty też możesz pomóc!

5-letni Patryk choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczna, potrzebuje intensywnego i kosztownego leczenia. Wszystkich, którzy chcą pomóc chłopcu, zapraszamy 26 grudnia do hali zamojskiego OSiRu na Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski ph. "Razem z Patrykiem pokonajmy białaczkę!".

Wygrana po karnych w Radzyminie

Trudno, wbrew pozorom, gra się z drużyną zamykającą ligową tabelę. W takich sytuacjach faworyzowana drużyna występuje z dodatkową presją, z którą nie każdy może sobie poradzić. W niedzielę zawodnicy MKS Padwa Zamość sprostali zadaniu. Wygrali z ROKiS Radzymin po serii rzutów karnych, ale strata jednego oczka pozostawiła lekkie uczucie niedosytu.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 736 razy
Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us