Reklama
Reklama

Rusza sprzedaż banknotu pamiątkowego Akademii Zamojskiej

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Od dziś (12 sierpnia) można nabyć banknot pamiątkowy 0 Euro Souvenir Akademii Zamojskiej. To pierwszy taki banknot w Polsce, którego motywem jest uczelnia wyższa. Propozycja skierowana jest nie tylko do kolekcjonerów i regionalistów, ale do każdej osoby, która chciałaby pozyskać mieć w swoich zasobach wyjątkowy banknot pamiątkowy z motywem Akademii Zamojskiej - jednej z najstarszych uczelni wyższych w Polsce.

Na awersie banknotu znajduje się grafika z motywem przedstawiającym Akademię Zamojską. Znajduje się na nim, obok nazwy i logo Uczelni, postać Jana Zamoyskiego oraz budynek historycznej Akademii Zamojskiej. Rewers jest wspólny dla wszystkich banknotów pamiątkowych i znajdują się na nim: Wieża Eiffla, Koloseum, Brama Brandenburska, Sagrada Familia, Torre de Belém,  Manneken pis, a także wizerunek Mona Lisy.

Banknot pamiątkowy z wizerunkiem Akademii Zamojskiej to pierwszy w Polsce banknot pamiątkowy 0 Euro, którego emitentem jest uczelnia. Na rynek trafi zaledwie 5000 egzemplarzy, a jego cena emisyjna to 30 zł. Należy podkreślić, że banknot nie jest środkiem płatniczym, a kolekcjonerskim. Partnerem emisji są Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o.

Ci, którzy chcieliby nabyć banknot 0 Euro Souvenir Akademii Zamojskiej mogą złożyć zamówienie poprzez zakładkę „Sklep” na stronie www.akademiazamojska.edu.pl .

1 komentarz

  • IV rozbiór Polski czyli UE
    IV rozbiór Polski czyli UE piątek, 12 sierpień 2022 18:42 Link do komentarza

    Ten banknot bardzo fajnie pokazuje jak bardzo Unia Europejska stała się potworem z przerośniętą biurokracją.Oni nie mają już na co pieniądzy wydawać więc i pomysłu co raz to głupsze.Już widzę jak ludzie rzucą się na taki banknot.Za 100 lat taki banknot będzie wart tyle co cyfra na nim umieszona, czyli 0.Inna sprawa że póki co w Polsce mamy złotówki i wolałbym zobaczyć Akademię Zamojską umieszczoną na polskim banknocie.Czuje się Polakiem i zamościaninem.Europejczykiem się nie czuje.Europe traktuje jako kontynent, nic więcej.I mam jedno marzenie, żeby Polska opuściła kiedyś ten cyrk zwany UE.Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us