Zostawiła pieniądze w śmietniku. Była przekonana, że pomaga w akcji CBŚ

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

30 tysięcy złotych straciła wczoraj mieszkanka Zamościa. Kobieta była przekonana, że pomaga służbom w zatrzymaniu grupy włamywaczy. Wypłaconą z banku gotówkę zostawiła w koszu na śmieci.

69-letnia mieszkanka Zamościa uwierzyła w historie opowiadane przez oszustów.

- Zawiadamiając policjantów o przestępstwie wyjaśniła, że na jej telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna. Twierdził, że jest funkcjonariuszem CBŚ i prowadzi akcję wymierzoną przeciwko włamywaczom do mieszkań. Twierdził, że mieszkanie 69-latki jest obserwowane, a w działania przestępcze zamieszani są również pracownicy banków. Dla uwiarygodnienia swojej historii oraz potwierdzenia swoich danych polecił wykonać połączenie na numer 997. Kobieta nie rozłączając połączenia wystukała wskazany numer i otrzymała zapewnienie od rzekomego pracownika Policji, że historia jest prawdziwa. Do rozmowy włączyła się Pani prokurator, która potwierdziła prowadzoną akcję. Oznajmiła również, że szykuje nakazy aresztowania. Wypytywała 69-latkę o oszczędności na kontach bankowych. Następnie prokurator nakazała kobiecie wypłacić 35 tysięcy złotych w ramach tzw. „podkładki pod fikcyjny kredyt”. Zgodnie z instrukcjami 69-latka poszła do banku i wypłaciła 30 000 złotych. Przez cały czas rzekoma Pani prokurator rozmawiała z 69-latką przez telefon komórkowy - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Kobieta zapakowała pieniądze w reklamówkę i zgodnie z poleceniami zostawiła w koszu na śmieci na przystanku autobusowym. Rozmówczyni kazała jej wrócić w okolice banku, twierdząc, że tam są teraz zatrzymania przestępców. Po tym rozmowa została zakończona.

Kiedy 69-latka w okolicach wskazanego banku nie zauważyła żadnych działań, zorientowała się, że została oszukana. O wszystkim powiadomiła prawdziwych policjantów.

3 komentarzy

 • też 69-latka
  też 69-latka czwartek, 22 październik 2020 14:10 Link do komentarza

  Co za naiwność. Moja ś.p. ciotka powiedziałaby do niej- "musi żeś trocha głupia". Do mnie nie raz dzwonią różni-gonię ich jak przysłowiowych psów.

 • Osa
  Osa czwartek, 22 październik 2020 16:25 Link do komentarza

  Ludzie kochani! Myślcie proszę, ponoć myślenie nie boli. Przestaję powoli żałować tych ludzi. Jak ktoś jest g..., no powiedzmy, aż tak naiwny to niech traci.

 • Justus
  Justus czwartek, 22 październik 2020 20:24 Link do komentarza

  69 lat to nie jest wiek w którym wyłączone jest myślenie...Dziwna i niespotykana naiwność ofiary przestępstwa zwłaszcza, że niedawno podobny przypadek był opisywany w Zamościu. A swoją drogą pracownicy banku powinni wypytać osobę w tym wieku, na co chce przeznaczyć te pieniądze? Jeżeli widzą osobę starszą, która wypłaca dużą kwotę z konta, powinni zainteresować się takim przypadkiem...czy nie zachodzi próba oszustwa?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us