Reklama

Areszt za włamania

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamywali się do piwnic w blokach na terenie Zamościa. 33-latek decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, natomiast 32-latek otrzymał policyjny dozór.

- W minionym miesiącu na zamojskich osiedlach sprawcy włamali się do kilku pomieszczeń piwnicznych. Łupem złodziei padły m.in. puszki z farbą, drabina, listwy przypodłogowe, walizka i torba podróżna. Sprawą zajęli się kryminalni z zamojskiej komendy, którzy ustalili tożsamość mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tych przestępstw. W związku ze sprawą zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy Zamościa w wieku 32 i 33 lat. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

33-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do 10 piwnic, dwa z tych przestępstw miał dokonać wspólnie z 32-latkiem. Wczoraj decyzją Sądu Rejonowego w Zamościu 33-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Wobec młodszego podejrzanego prokurator Prokuratury Rejonowej w Zamościu postanowił zastosować policyjny dozór.

Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy, pracują nad odzyskaniem pozostałych przedmiotów. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us