Reklama
Reklama

Zamościanka straciła 12 tys.zł. Myślała, że pomaga wnuczce

foto: Policja foto: Policja

79-letnia mieszkanka Zamościa straciła 12 000 zł. Zadzwoniła do niej kobieta z informacją, że jej wnuczka spowodowała wypadek, a odpowiedzialności może uniknąć wpłacając określoną kwotę pieniędzy. Seniorka uwierzyła w tę historię i nieświadoma oszustwa przekonana, że pomaga wnuczce przekazała kurierowi pieniądze.

- Wczoraj około godz. 14:00 do mieszkanki Zamościa na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta informując, iż jest „koordynatorem wypadków” i powiedziała, że wnuczka rozmówczyni spowodowała wypadek na przejściu dla pieszych. Uniknie odpowiedzialności, jeśli zostaną wpłacone pieniądze w kwocie 12 000 zł. W tle rozmowy zamościanka słyszała płacz. Zatroskana o los wnuczki seniorka zdecydowała się wesprzeć krewną. Dzwoniąca kobieta przekazała jej instrukcję jak ma postąpić z pieniędzmi. Po godzinie do mieszkania 79-latki przyszedł młody mężczyzna, który odebrał pieniądze. Kiedy po pewnym czasie seniorka skontaktowała się z wnuczką zorientowała się, że została oszukana. O dokonanym przestępstwie poinformowała policjantów z zamojskiej komendy. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Policja ponownie apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Czujność i ograniczone zaufanie może uchronić nas przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze. Nigdy nie należy pochopnie decydować się na finansowe wsparcie osoby, która w rozmowie telefonicznej prosi o pożyczkę. Zawsze należy wcześniej zweryfikować, czy oby na pewno rozmawiamy z osobą, za którą podaje się telefoniczny rozmówca. Gdy rozmowa telefoniczna wyda się Nam podejrzana natychmiast powiadamiajmy Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

1 komentarz

  • W.
    W. środa, 04 grudzień 2019 11:56 Link do komentarza

    Ludzie dokąd będziecie pozwalać się okradać w tak głupi sposób? Myślenie nie boli (ponoć). Tyle sie codziennie trąbi o takich oszustwach, a ludzie ciągle daja sie nabierać. Niesamowite!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us