Reklama
Reklama

Miał ponad 2 promile. Został zatrzymany przez innego kierowcę

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 38-letni kierujący pojazdem marki Skoda, który w takim stanie poruszał się ulicami Zamościa. Nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę uniemożliwił jadący za nim inny uczestnik ruchu drogowego.

W nocy z czwartku na piątek, do dyżurnego zamojskiej Policji zadzwonił mężczyzna informując, że ulicami Zamościa porusza się pojazd m. Skoda, którego kierujący nie trzyma równego toru jazdy, najeżdża na krawężnik. Jego styl jazdy wskazuje, że może być pijany. Zgłaszający jechał za wskazanym samochodem i na ul. 11 Listopada uniemożliwił mu dalszą jazdę.

- Policjanci na miejscu wskazanym przez zgłaszającego zauważyli stojącą na poboczu drogi skodę oraz samochód zgłaszającego. Z dalszej relacji mężczyzny wynikało, że kiedy kierujący skodą tuż przed przejazdem kolejowym nagle zjechał na pobocze wówczas zgłaszający szybko podbiegł do wskazanego auta, otworzył drzwi, wyłączył silnik i wyjął kluczyki ze stacyjki. Przypuszczenia zgłaszającego potwierdziły się. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 38-latka z Zamość, który kierował pojazdem marki Skoda, ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami. 38-latek za kierowanie w takim stanie pojazdem odpowie przed sądem. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Postawa mężczyzny, który zareagował na nietrzeźwego kierowcę zasługuje na najwyższe uznanie i godna jest naśladowania.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us