Reklama

Akademickie Targi Pracy [ZDJĘCIA]

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Instytucje państwowe, służby mundurowe, przedstawiciele branży finansowej i ubezpieczeniowej, turystycznej, a także firmy zajmujące się robotyką i nowymi technologiami zaprezentowały się podczas Akademickich Targów Pracy, które odbyły się 23 października w Uczelni Państwowej w Zamościu.

- Do ustawowych obowiązków uczelni należy ułatwianie zdobycia pracy dla studentów i absolwentów. Chcąc to robić skutecznie trzeba podejmować działania już w czasie trwania studiów, by studenci mieli możliwość nawiązywania kontaktów z potencjalnymi pracodawcami. Zaprosiliśmy także młodzież z kilku zamojskich szkół ponadpodstawowych, aby oni również w ramach uczenia się mogli konstruować swoje kariery zawodowe. Wybór mają spory ponieważ na targach prezentuje się około 30 firm i instytucji, w tym jedno z największych przedsiębiorstw w regionie. – mówił Jerzy Korniluk, kanclerz UPZ.

Pozytywnie o organizacji Targów wypowiadał się również Marian Hawrylak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu – Targi te są krokiem skierowanym do młodzieży. Aktywizacja tej grupy zawodowej szczególnie leży nam na sercu. W branżach technicznych brakuje obecnie pracowników, a wśród młodych ludzi co trzecia osoba nie ma wykształcenia technicznego, zawodowego. Podnoszenie kwalifikacji, zdobywanie zawodu ułatwi sytuację osobom bezrobotnym w znalezieniu pracy, a także pomoże pracodawcom znaleźć wykwalifikowanych pracowników. W naszych rejestrach często zdarza się, ze pracodawcy nie znajdują pracowników z określonymi wymaganiami. Mam nadzieję, że przedsięwzięcie, które organizujemy wspólnie z Uczelnią Państwową w Zamościu przyczyni się do tego, że młodzież coraz chętniej będzie wybierać kształcenie zawodowe. – ocenił dyrektor zamojskiego PUP.

W ramach Akademickich Targów Pracy wykład pt. „Aktywność na rynku pracy. Skuteczne metody poszukiwania zatrudnienia” przedstawiła Anna Kułaj, doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu.

Akademickie Targi Pracy skierowane były nie tylko do studentów, ale także do wszystkich osób poszukujących pracy. Była to doskonała okazja, aby jednego dnia w jednym miejscu spotkać się z kilkoma potencjalnymi pracodawcami, zostawić swoje CV oraz dowiedzieć się o warunkach rekrutacji do danej firmy lub instytucji.

Organizatorem Targów była Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Zamościu, Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania OHP w Zamościu oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu.

Akademickie Targi Pracy zrealizowane zostały w ramach projektu PO WER „Zintegrowany program poprawy jakości zarządzania uczelnią wyższą oraz wzmocnienia kompetencji i usług ukierunkowanych na poprawę aktywności zawodowej studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us