Reklama
Reklama

Działa grupa "Speed". Kolejni piraci drogowi zatrzymani

foto: Policja foto: Policja

W miniony weekend, w powiecie zamojskim aż 11 kierowców straciło uprawnienia za jazdę w terenie zabudowanym z prędkością powyżej 50 km/h od dopuszczalnej. To zasługa policyjnej grupy „Speed”.

W niedzielę policjanci z ruchu drogowego zatrzymali siedmiu kierowców, którzy w terenie zabudowanym na licznikach aut, którymi się poruszali mieli powyżej 100 km/h. W m. Michalów czterech kierujących znacznie przekroczyło dozwoloną prędkość. Najwięcej bo 127 km/h miał 23-letni mieszkaniec gm. Ostrówek kierujący BMW, z niewiele mniejszą prędkością – 113 km/h poruszał się Seatem 26-latek z gm. Sułów. Prędkość o ponad 50 km/h w Michalowie przekroczyli również 27-latek z gm. Radecznica siedzący za kierownicą skody oraz 26-latek z gm. Turobin poruszający się Seatem. Tego samego dnia policjanci w Sitańcu zatrzymali również, 29-latka z gm. Zamość, który kierując BMW poruszał się z prędkością 124 km/h, a w m. Zwódne 32-latka z tej samej gminy, który na liczniku Volvo miał 105 km/h. Ponadto policjanci w Zamościu na ul. Hrubieszowskiej zatrzymali do kontroli drogowej 35-latka z gm. Zamość, który jak się okazało za zbyt szybką jazdę posiadał już zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę natomiast czterech kierujących na 3 miesiące pożegnało się z uprawnieniami do kierowania pojazdami. Policyjny radar w m. Komarów Dolny zmierzył prędkość z jaką poruszał się 28-letni kierujący samochodem m. Skoda. Wynik wskazał, ze na liczniku w terenie zabudowanym miał 104 km/h. Podobną prędkość – 107 km/h zmierzył radar w Komarowie Osada, tym razem z taką prędkością poruszał się Volvo 33-latek z gm. Hrubieszów. Natomiast w Łabuniach 22-latek z gm. Kutno siedzący za kierownicą samochodu m. Renault w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 105 km/h. A w Jatutowie 43-latek z Katowic motocyklem m. Yamaha w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h.

Kierujący, których prędkość jazdy została zmierzona przez policyjne radary na 3 miesiące stracili uprawnienia, za popełnione wykroczenia otrzymali również mandaty i 10 punktów karnych. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

1 komentarz

  • Kierowca
    Kierowca wtorek, 27 sierpień 2019 07:09 Link do komentarza

    Kiedy powstanie specjalna grupa policyjna nie wyprzedzaj i nie zabijaj na przejsciu?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us