Reklama

Zdobywamy Zamość!

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Specjalnie dla dzieci i młodzieży, rodzin czy grup przyjaciół Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przygotowało autorską grę miejską „ Karta Zdobywcy Zamościa”.

Oprócz rebusów, krzyżówek i zagadek są w niej zadania wymagające zastanowienia i spostrzegawczości. Pomiędzy zadania wplecione są wątki dotyczące historii Zamościa.

Trasa Karty Zdobywcy Zamościa prowadzi m.in. od Rynku Wielkiego do dawnego Pałacu Zamoyskich, Akademii Zamojskiej, Starej Bramy Lubelskiej, Katedry, Arsenału, Bastionu II, na Rynek Wodny, do kościoła o. Redemptorystów, Bastionu VII i na Rynek Solny. W każdym z tych punktów na odkrywców czekają zadania. Przy rozwiązywaniu zadań pomocny będzie plan Starego Miasta, dostępny bezpłatnie w punktach ZCITiH.

Gra jest bezpłatna, dla osób zwiedzających miasto w punktach informacji turystycznej na Rynku Wielkim (Rynek Wielki 13 parter ratusza) oraz w Lunecie (ul. Łukasińskiego 2E - planty - dojazd od ul.Peowiaków).

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us