Reklama
Reklama

Pieniądze dla działkowców

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Podpisano umowy na udzielenie dotacji ze środków budżetu miasta Zamość na zadania w zakresie rozwoju Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Jak informuje magistrat, w tym roku - zgodnie z intencją wnioskodawców - dofinansowane będą prace polegające na utwardzeniu alejek i remoncie ogrodzeń.

Do rozdysponowania było 30 tys. zł. Pieniądze mogły być przeznaczone na poprawę warunków korzystania z ogrodów, czyli na przykład na budowę lub modernizację infrastruktury ogrodowej. Obowiązki dotyczące wykorzystania i rozliczenia dotacji określa się w umowach.

Miasto Zamość wspomaga w tej formie działkowców już drugi rok z rzędu (zasady i tryb przyznawania dotacji szczegółowo określa uchwała, którą opracowano i przyjęto jeszcze w 2016 roku).

W Zamościu funkcjonuje siedem ogrodów podzielonych na ok. 2000 działek, z czego część w strukturach Polskiego Związku Działkowców, część w stowarzyszeniach działkowców. Tereny te umożliwiają prowadzenie własnych upraw, służą również zaspokajaniu potrzeb wypoczynkowych i rekreacyjnych. Z uwagi na stosunkowo dużą powierzchnię (łącznie ok.120 ha), pełnią także funkcje ekologiczne.

W kolejnych latach planuje się kontynuowanie zadania.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us