Reklama

Pijany 16-latek za kierownicą

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Prawie promil alkoholu miał w organizmie 16-letni kierowca Audi. Młodzieniec uszkodził inne auto i latarnię. Samochód porzucił na ul. Św. Piątka w Zamościu.

- W niedzielę w nocy tuż po godzinie 2:00 dyżurny zamojskiej policji został poinformowany, o tym, że w okolicy ronda przy ulicy Św. Piątka stoi porzucony i uszkodzony samochód marki Audi. Policjanci w niedalekiej odległości od porzuconego pojazdu na ul. Św. Piątka zauważyli młodego mężczyznę idącego „wężykiem”. Okazało się , że jest to 16-letni mieszkaniec gminy Łabunie, który jak oświadczył wraca od kolegi i czeka na znajomego, który ma go odwieźć go do domu. Młodzieniec oświadczył, iż nie ma nic wspólnego z porzuconym w niedalekiej odległości pojazdem. Zmienił jednak zdanie, gdy usłyszał, że policjanci ustalili właściciela pojazdu – okazało się, że jest nim jego ojciec. Przyznał się, że zabrał samochód bez wiedzy rodziców. Następnie poruszając się ulicami Zamościa starał się dotrzeć do domu. Po drodze, na ul. Łukasińskiego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowany tam samochód marki Daewoo oraz latarnię uliczną. Następnie pojechał dalej, aż do ul. Św. Piątka, gdzie pozostawił uszkodzony samochód i w dalszą drogę udał się już pieszo - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Młodzieniec miał w organizmie prawie promil alkoholu. Tłumaczył, że o zakup alkoholu poprosił nieznanego mężczyznę. 16-latek został przekazany pod opiekę pełnoletniej siostry. Teraz za swoje wybryki odpowie przed sądem ds. rodziny i nieletnich.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us