Reklama

Zamość: Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe

Policjant z zamojskiej komendy będąc po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna poruszał się volkswagenem mając w organizmie ponad półtora promila alkoholu.

- W niedzielny poranek policjant Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego KMP w Zamościu wracając do domu po zakończonej służbie na jednej ze stacji paliw zauważył mężczyznę, którego stan wskazywał, że jest pijany. Kiedy policjant jechał już swoim samochodem nagle wyprzedził go pojazd marki volkswagen, do którego wcześniej wsiadł pijany mężczyzna ze stacji paliw. Mundurowy jadąc za pojazdem, o swoich spostrzeżeniach natychmiast poinformował oficera dyżurnego zamojskiej komendy. Kiedy kierowca zatrzymał się, wyszło na jaw, że za kierownicą siedział ten sam mężczyzna, którego policjant widział na stacji. Kierowca volkswagena wysiadł z pojazdu i chciał udać się do domu, jednak policjant powstrzymał go przed tym. Po chwili na miejscu pojawił się patrol ruchu drogowego. Zbadano trzeźwość 51-letniego kierowcy volkswagena. Mężczyzna w organizmie miał ponad półtora promila alkoholu - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło z zamojskiej jednostki policji. 

Dalsze czynności z nietrzeźwym kierowcą zostały wykonane w komendzie przez funkcjonariuszy KMP w Zamościu. Czujny mundurowy, który zatrzymał nietrzeźwego kierującego w Policji pracuje od 5 lat, a od roku pełni służbę w Wydziale Patrolowo - Interwencyjnym KMP w Zamościu. 

Nieodpowiedzialny kierowca za swoje zachowanie odpowie przed Sądem. 51-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us