Reklama

42-latek odpowie za podawanie się za funkcjonariusza wojsk lotniczych

foto: Policja foto: Policja
42-letni mieszkaniec Rzeszowa zadzwonił do organizatora pokazów lotniczych w Mokrem informując, że w dowództwie wojsk lotniczych podjęto decyzję o odwołaniu udziału wojska w wydarzeniu. Podobny telefon wykonał też do dowództwa sił zbrojnych. Tam przedstawił się za organizatora i powiedział, że rezygnują z udziału wojska w pokazach. Mężczyzna odpowie za podawanie się za funkcjonariusza publicznego.

- Dzwoniący do aeroklubu mężczyzna przedstawił się jako funkcjonariusz dowództwa wojsk lotniczych. Podczas rozmowy poinformował, że w ministerstwie podjęto decyzję o odwołaniu udziału wojska w zaplanowanych na przyszły weekend pokazach organizowanych pod nazwą Centralne Pokazy Lotnicze w podzamojskiej miejscowości Mokre. Po zweryfikowaniu tej informacji w dowództwie sił zbrojnych okazało się, że oni również otrzymali nietypowy telefon od osoby podającej się natomiast za przedstawiciela organizatora pokazów. W czasie tej rozmowy dowiedzieli się, że organizator odwołał udział wojska w Centralnych Pokazach Lotniczych. Z uwagi na to, że informacje przekazywane przez telefonicznego rozmówce nie polegały na prawdzie zaniepokojony organizator wydarzenia zgłosił sprawę policjantom - relacjonuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Funkcjonariusze szybko ustalili dane dzwoniącego mężczyzny. Podejrzany o ten czyn 42-letni mieszkaniec Rzeszowa w piątek został zatrzymany. Noc spędził z areszcie zamojskiej Policji, a wczoraj usłyszał zarzut fałszywego podawania się za funkcjonariusza publicznego. Do zarzucanego czynu przyznał się, jednak nie potrafił racjonalnie wyjaśnić motywów swojego postępowania.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us