Reklama

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności innego uczestnika ruchu

61-letni mieszkaniec Zamościa odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, foto: archiwum (zdjęcie poglądowe) 61-letni mieszkaniec Zamościa odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, foto: archiwum (zdjęcie poglądowe)

Prawie 2,5 promila miał kierowca volvo, który jechał w niedzielę wieczorem w stronę Szczebrzeszyna. Próbował go zatrzymać inny uczestnik ruchu, ale mu się nie udało. Mężczyzna nie odpuścił i w dalszym ciągu jechał za volvo informując policję o miejscu, gdzie aktualnie się znajduje.

- W niedzielny wieczór po godzinie 21:00 dyżurny zamojskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w stronę Szczebrzeszyna jedzie pojazd marki volvo. Ze sposobu jazdy zgłaszający wnioskuje, że kierujący może być pijany. Kiedy kierowca volvo zatrzymał się na parkingu przy sklepie spożywczym zgłaszający sam próbował uniemożliwić dalszą jego jazdę. Jednak nie udało się. Nie odpuścił i w dalszym ciągu jechał za wskazanym pojazdem informując policję o miejscu, gdzie aktualnie się znajduje. Na ulicy Krzywej w Szczebrzeszynie mundurowi zatrzymali do kontroli wskazany pojazd - informuje Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej policji.

Jak się okazało kierowca volvo, 61-letni mieszkaniec Zamościa, miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

- Zgłaszający wykazał się postawą godną naśladowania. Jako uczestnik ruchu drogowego miał świadomość, że nietrzeźwy kierowca stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych. Bardzo ważnym elementem dla poczucia bezpieczeństwa, również w ruchu drogowym jest ponoszenie współodpowiedzialności za zachowanie innych osób. W przypadku zauważenia, że ktoś łamie prawo i stwarza zagrożenia dla nas lub naszych bliskich – nie bądźmy obojętni zareagujmy i powiadamiajmy odpowiednie służby- apeluje Dorota Krukowska-Bubiło.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us