Reklama
Reklama

Święto teatru w Zamościu. Zobacz zdjęcia! Wyróżniony

fot. Paweł Nowak fot. Paweł Nowak
Trwa 47 Zamojskie Lato Teatralne. Dzisiaj (26 czerwca), Teatr Biuro Podróży z Poznania wystawi „Eurydykę". Spektakl rozpocznie się o 21:30 na Rynku Wielkim.

„Eurydyka" powstała w czasie pandemii. Jest artystyczną reakcją na zagrożenie rozłąką, odejściem bliskiej osoby. Niepokój i konieczność mierzenia się z tym, stały się nieoczekiwanie powszechnym doświadczeniem. W przedstawieniu przywołane zostają losy dwojga ponadczasowych bohaterów: Orfeusza i Eurydyki. Ich miłość jest silniejsza niż śmierć. Orfeusz nie mogąc się pogodzić z utratą swojej ukochanej postanawia ją odnaleźć. Wyobrażenie tego, co znajduje się po drugiej stronie życia miesza się tu z rzeczywistością. Dociera on do piekła pełnego szczurów, musi mierzyć się ze swoimi wspomnieniami i rozterkami. Co jest prawdziwe, a co jest ułudą? Jak zakończy się ta wędrówka? Pandemia stała się naszym pierwszym, wspólnym, globalnym doświadczeniem, które w sposób mniej lub bardziej dramatyczny dotknęło każdego człowieka na Ziemi. Teraz odbudowujemy nasze życie. Wyszliśmy z domu i tak jak nasi bohaterowie, potrzebujemy miłości i odwagi. - czytamy w opisie spektaklu.

Poniżej zdjęcia z sobotniego widowiska. Kijowski Teatr Uliczny Highlights wystawił na Rynku Wodnym „Wesołą bajkę o smutnej królewnie", fot. Paweł Nowak.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us