Reklama

Kędra w BWA. Zdjęcia z wernisażu

fot. Janusz Zimon, materiał nadesłany fot. Janusz Zimon, materiał nadesłany

Wystawę malarstwa Mariana Kędry można oglądać w BWA Galerii Zamojskiej. Wernisaż odbył się w ostatni czwartek, publikujemy zdjęcia z wydarzenia.

MARIAN JAN KĘDRA 1939 - 2014.

Urodził się 10.01.1939 roku w Zamościu. Był absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu (1952-1957). W latach 1957-1965 studiował na Wydziale Ceramiki i Szkła Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom magistra sztuki w zakresie specjalizacji Ceramicznego Malarstwa Architektonicznego otrzymał w 1965 roku w pracowni prof. Stanisława Dawskiego. Podjął pracę we Wrocławiu, ale już po roku powrócił do Zamościa. Od 1966 roku do emerytury w 2003 roku, pracował w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Stworzył szkolną pracownię ceramiczną. Oprócz ceramiki prowadził zajęcia z rysunku i malarstwa. Brał udział w wystawach ogólnopolskich, środowiskowych a także w plenerach malarskich. Zajmował się twórczością w dziedzinie malarstwa i ceramiki. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Zamojskiego oraz kolekcjach prywatnych. Zmarł 14 października 2014 roku.

Wystawa jest swego rodzaju retrospekcją i wystawą wspomnieniową zasłużonego dla Zamościa artysty i pedagoga – Mariana Jana Kędry. Prace pochodzą z bogatych zbiorów prywatnych, małżonki artysty, Pani Teresy Kędry.

Ekspozycję można oglądać do 12 stycznia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us