"Granica" - spektakl dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Plakat, materiał nadesłany Plakat, materiał nadesłany
Zamojski Dom Kultury gościć będzie młodzież, która wzięła udział w programie Przestrzenie Sztuki/ Taniec dla twórców z Lublina i regionu ze spektaklem "Granica". Spektakl powstał w Centrum Kultury w Lublinie we współpracy z Lubelskim Teatrem Tańca. W ZDK zostanie zaprezentowany 15 listopada (środa) o 11:00. Spektakl jest zupełnie darmowy!

"Problemem, z którym mierzy się spektakl jest pograniczne zaburzenie osobowości, inaczej zwane osobowością borderline. Zaburzenie to charakteryzuje się wahaniami nastroju, napadami intensywnego gniewu, niestabilnym obrazem siebie oraz chronicznym poczuciem pustki. Spektakl dodatkowo zostaje poprzedzony krótkim wykładem poprowadzonym przez lekarza specjalistę psychiatrii na temat depresji, zaburzeń osobowości oraz sposobów w jaki młodzież może zgłosić się po pomoc." - czytamy w opisie spektaklu. 

"Granica" czerpie inspirację z unikatowego i ponadczasowego dzieła tańca klasycznego jakim jest Jezioro Łabędzie. Muzyka wykorzystana w spektaklu to oryginalne utwory Piotra Czajkowskiego, jak również ich współczesne aranżacje w elektronicznej formie. Historia kobiety zamienionej w łabędzia to opowieść o ludziach potrzebujących obrony, poszukujących swojego miejsca w świecie. Operowa baśń zostaje sprowadzona do codziennego życia każdego młodego człowieka, zagubionego w labiryncie własnych myśli oraz często przytłoczonego wewnętrznymi sprzecznościami.

Celem spektaklu jest zaznajomienie i oswojenie młodzieży z problemem depresji i zaburzeniami osobowości. Kolejnym zadaniem projektu jest wskazanie miejsc i osób, które pomogą młodym ludziom zmierzyć się z problemem.

Prelekcja poprowadzona przez psychologa pozwoli uczestnikom spektaklu poznać zagadnienie depresji i być może ośmieli do poproszenia o pomoc lub udzielenia jej komuś innemu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us