Akademia Zamojska patronem Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Akademia Zamojska rozszerza swoją działalność. Oprócz prowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów, uczelnia inicjuje i wspiera różne przedsięwzięcia. Akademia prowadzi m.in. zajęcia w ramach Uniwersytetu Pierwszego Wieku, które są adresowane do młodzieży szkolnej. Od roku akademickiego 2021/2022 AZ objęła patronatem Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

- Uniwersytet Trzeciego Wieku jest społecznością ludzi, którzy pragną poznania prawdy, dobra i piękna. To ludzie, którzy bezinteresownie skupiają się na zdobywaniu wiedzy. Jest to inicjatywa niezwykle ważna i cenna dla Akademii Zamojskiej, gdyż pozwala ona rozpowszechnić w społeczności lokalnej ideę samej Akademii i jej pracę oraz zwraca uwagę na to, jak uniwersalny wymiar ma w ogóle akademia, jako uczelnia wyższa. Jest ona adresowana do każdego człowieka, który chce się rozwijać. Trzeba też podkreślić, że Uniwersytet Trzeciego Wieku skupia osoby, które już zdobyły wykształcenie, m.in. nauczycieli, lekarzy, prawników i wielu innych. Jest ośrodkiem życia, a zdobywanie wiedzy i poznawanie prawdy czyni człowieka nieustannie młodym. To wielki walor spotkań Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - mówi rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski.

Celem ZUTW jest aktywizacja intelektualna i fizyczna osób starszych. Podczas tegorocznej inauguracji roku akademickiego Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wykład inauguracyjny pt. "Rola edukacji w życiu Człowieka" wygłosi rektor AZ dr hab. Paweł Skrzydlewski. Wydarzenie odbędzie się 11 października o godz. 11 w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu.

6 komentarzy

 • Kocham Zamość
  Kocham Zamość czwartek, 07 październik 2021 17:07 Link do komentarza

  Nie nazywajcie tego pseudo tworu Akademią Zamojską.To trochę jakby na ramę z malucha zamontować nadwozie z ferrari.Niby jest to do wykonania ,ale po pierwsze na siłę, po drugie straszny kicz.Ja rozumiem jakby w budynku po Akademii był skład opału.To wtedy można przywracać pierwotne funkcje.Natomiast w budynku dawnej Akademii Zamojskiej od ponad stu lat działa bardzo dobra szkoła która kształci przyszłych lekarzy, prawników itd.Więc spełnia swoje założenia.W swoich czasach Akademia była potrzebna natomiast obecnie Zamość nie ma warunków do bycia miastem uniwersyteckim.

 • Zamościak
  Zamościak piątek, 08 październik 2021 09:00 Link do komentarza

  to tak samo jak pederasta nazywa sibie "Kocham Zamość"

 • Do Zamościak
  Do Zamościak piątek, 08 październik 2021 10:19 Link do komentarza

  Nie dyskutuje z i.d.i.o.t.a.m.i więc powiem tylko jedno.Takie zachowania jak Twoje się leczy baranie jeden.Proponuje skontaktować się z lekarzem psychiatrą.Co za patologia...

 • Zamościak
  Zamościak piątek, 08 październik 2021 15:53 Link do komentarza

  No to się wpisales durniu. Tylko potwierdzasz, że jesteś debilem i ćwokiem

 • Do Zamościak
  Do Zamościak piątek, 08 październik 2021 22:37 Link do komentarza

  Po prostu się lecz baranie...koniec dyskusji

 • Zamościak
  Zamościak sobota, 09 październik 2021 18:15 Link do komentarza

  I co ci to daje pederasto ?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us