Reklama

Ósemka na zagranicznej mobilności w Irlandii

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu uczyli się w Dublinie. W trakcie wyjazdu nauczyciele poznawali wiodące w edukacji aplikacje, w tym oparte na rzeczywistości rozszerzonej.

W Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu od września ubiegłego roku realizowany jest projekt unijny "Programowanie jako narzędzie do efektywnego nauczania". Koordynowany jest przez Marzenę Mazurek i Justynę Babiarz-Furmanek.  Zaangażowani w projekt nauczyciele kształcą się z zakresu programowania i nowych aplikacji. Stosowane na zajęciach technologie mają wspomóc proces edukacji a jednocześnie, biorąc pod uwagę prognozowane zawody przyszłości, udostępnić absolwentom atrakcyjny rynek pracy.

Zgodnie z założeniami projektu pierwsza grupa nauczycieli – Justyna Babiarz-Furmanek, Artur Plewa, Bożena Wieczorek, Aneta Rudawska, Alicja Łój, Monika Gabryel - wzięła udział w warsztatach w Dublinie. W dniach od 12 do 18 maja poznawali oni wiodące w edukacji aplikacje, w tym oparte na rzeczywistości rozszerzonej AR. Szkolenie "Digital Game-based Learning & Augmented Reality for Schools" zakończyło się ceremonią wręczenia certyfikatów.

W trakcie wyjazdu nauczyciele rozwijali także swoje umiejętności językowe poprzez pracę w międzynarodowej grupie oraz zapoznawali się z kulturą Irlandii.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us