Reklama
Reklama

Za nami finał X Zamojskiego Dyktanda. Publikujemy wyniki

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

900 uczniów wzięło udział w X Zamojskim Dyktandzie, organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu i II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu. Finał odbył się w środę, 31 stycznia.

Do konkursu zgłosiło się blisko 900 uczniów z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, janowskiego, tomaszowskiego i lubaczowskiego. Do finału zakwalifikowało się 54 uczniów szkół średnich, gimnazjalistów i uczniów ósmych klas szkół podstawowych. Nad przebiegiem finału czuwała komisja konkursowa, której przewodniczyła dyrektor II LO w Zamościu Beata Chmura.

Podczas ogłoszenia wyników, do finalistów zebranych w auli PWSZ w Zamościu zwrócił się rektor uczelni prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski, który pogratulował uczestnikom dojścia do finału, a nauczycielom podziękował za przygotowanie uczniów do konkursu oraz przeprowadzenie etapu szkolnego. Dyrektor II LO w Zamościu Beata Chmura podkreśliła szeroki zasięg konkursu i duże nim zainteresowanie.

Zwyciężczynią X Zamojskiego Dyktanda została uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Krasnymstawie Aleksandra Kołodziejczyk, która w nagrodę otrzymała smartfon. Drugie miejsce zajął Stanisław Adamowicz, uczeń Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie. Miejsce trzecie zajęła Maria Bojarczuk z III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Wśród laureatów znaleźli się także: Filip Przyczyna z I LO w Zamościu (4 miejsce), Patryk Luty z I LO w Zamościu (5 miejsce), Agnieszka Gałka z ZSBiO w Biłgoraju (6 miejsce), Michał Krzaczek z II LO w Zamościu (7 miejsce), Agnieszka Karabin z I LO w Zamościu.

1 komentarz

  • ^_^
    ^_^ piątek, 01 luty 2019 18:05 Link do komentarza

    pewnie było coś w stylu, że szli przez bród i zmyli brud ze swych bród :)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us