Reklama

Wyrzuciła narkotyki przez okno, chciała pomóc partnerowi

foto: Policja foto: Policja
Zamojscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości mefedronu. Zatrzymali też 18-letnią partnerkę podejrzanego, która na widok policjantów próbowała pozbyć się narkotyków, wyrzucając je przez okno. Za popełnione przestępstwa oboje odpowiedzą przed sądem.

- Kryminalni z zamojskiej Policji uzyskali informację, że 23-latek z Zamościa najprawdopodobniej posiada w miejscu zamieszkania środki odurzające. Kiedy policjanci we wtorek weszli do jego mieszkania obecna tam młoda kobieta, chcąc uchronić swojego partnera przed odpowiedzialnością karną, próbowała pozbyć się narkotyków wyrzucając je przez okno. Wyrzuciła też wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków. Policjanci zabezpieczyli wyrzucone 4 woreczki, w których były środki odurzające. Po badaniach narkotesterem okazało się, że był to mefedron w ilości ponad 150 gramów. - informuje Dorota Krukowska - Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Wyjaśniając szczegółowo okoliczności tej sprawy policjanci ustalili, że właścicielem narkotyków był 23-latek. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zatrzymali też 18-latkę. Oboje trafili do policyjnego aresztu. - dodaje.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. 23-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zarzut usłyszała też 18-latka. Kobieta odpowie za zacieranie śladów przestępstwa, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us