Reklama

Zamość ma nowe parkomaty

foto: UM Zamość foto: UM Zamość
Na zamojskiej starówce zamontowano 10 nowych parkomatów. Są nowoczesne, intuicyjne w obsłudze a do zasilania wykorzystują energię słoneczną. W większości zastąpiły one urządzenia dotychczas istniejące, wyeksploatowane, które ulegały awariom i wymagały częstych interwencji serwisantów. Nowe parkomaty są własnością firmy, która na zlecenie Zarządu Dróg Grodzkich obsługuje strefy płatnego parkowania.

Przypominamy, że od lutego 2022 roku obowiązują nowe zasady w zamojskich strefach płatnego parkowania. W strefie 1 znajdują się dwie podstrefy. Podstrefa A obejmuje obszar Zespołu Staromiejskiego z zabytkowa zabudową, natomiast podstrefa B to dwa parkingi – przy parku miejskim (ul. Piłsudskiego) oraz przy Skwerze Mikołajczuka (ul. Partyzantów – PZU). Zgodnie z wolą radnych, w podstrefie B opłata za postój jest pobierana tylko przez pół roku, w sezonie turystycznym, tj. od 1 kwietnia do 30 września. Tam również jest dostępna dla kierowców opłata całodobowa w wys. 30,00 zł.

Wysokość opłaty dodatkowej, tj. opłaty za postój bez uiszczenia opłaty za postój wynosi 100,00 zł w podstrefie A, 80,00 zł w podstrefie B oraz 50,00 zł w strefie 2.

Stawki opłat za postój w strefach płatnego parkowania przedstawiają się następująco:

   

Granice stref i podstref:

W skład podstrefy A wchodzą ulice: Zamenhofa, Pereca, Kołłątaja, Ormiańska, Grodzka, Staszica, Żeromskiego, Kościuszki, Kolegiacka, Ratuszowa, Moranda, Solna, Daniłowskiego, Bazyliańska, Grecka, Plac Stefanidesa, Plac Jaroszewicza, Plac Wolności, Skwer Jana Pawła II.

W skład podstrefy A nie wchodzi parking na Rynku Solnym.

W skład podstrefy B wchodzą: parking przy ul. Piłsudskiego (przy parku), parking przy ul. Partyzantów (przy Skwerze Mikołajczyka).

3 komentarzy

 • REalista
  REalista wtorek, 17 styczeń 2023 22:31 Link do komentarza

  W Warszawie pierwsza godzina 4,50. Nie dziwne że Zamość się wyludnia.

 • Zamościak
  Zamościak czwartek, 19 styczeń 2023 08:52 Link do komentarza

  na Rynku Solnym można parkować za darmo. Wystarczy zignorować kilka zakazów i organizację ruchu na osiedlu. Nie ma tam parkomatów ani nikt nie interweniuje. Straż Miejska ma za daleko

 • andrzej36
  andrzej36 sobota, 21 styczeń 2023 13:02 Link do komentarza

  Straż miejska miała też za daleko, jak podpalono punkt szczepień, albo rozwalono skarbonkę tuż pod ich siedzibą. Tą formacje powinno sie zlikwidować.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us