Reklama
Reklama

Miał zakaz. Wpadł bo jechał za szybko

foto: Policja foto: Policja
Zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej z powodu nadmiernej prędkości kierujący Jeepem miał zatrzymane uprawnienia i orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 47 latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

- W czasie wczorajszego patrolu dróg naszego powiatu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zamojskiej komendy w Zamościu na ulicy Szczebrzeskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Jeep. Powodem kontroli była nadmierna prędkość, kierujący przekroczył ją w obszarze zabudowanym o 24 km/h. Jeepem kierował 47-latek z powiatu wągrowieckiego. Był trzeźwy. W czasie sprawdzania w policyjnych bazach informatycznych wyszło na jaw, że 47-latek ma zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami oraz orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Za popełnione wykroczenie drogowe dotyczące przekroczenia dopuszczalnej prędkości 47-latek otrzymał mandat i punkty karne. Natomiast za popełnione przestępstwo niestosowania się do sądowych zakazów mężczyzna odpowie przed sądem. Kodeks karny za złamanie sądowego zakazu przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us