Reklama

Zamość: 16-latkowie okradli i pobili 17-latka

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Zamojscy policjanci zatrzymali dwóch 16 latków podejrzanych o kradzież rozbójniczą. Młodzieńcy w okolicach zamojskiej starówki zabrali pokrzywdzonemu e-papierosa i pobili go, kiedy usiłował odzyskać swoją własność.

- W miniony czwartek w okolicach zamojskiej Starówki 17-latek został okradziony i pobity. Takie zgłoszenie otrzymali policjanci, którzy natychmiast zjawili się na miejscu zdarzenia. W rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że podeszli do niego dwaj nieznani mu młodzi mężczyźni. Zażądali od niego, aby oddał im swojego e-papierosa. Kiedy pokrzywdzony stanowczo odmówił napastnicy sami zabrali należący do 17-latka przedmiot i aby utrzymać się w jego posiadaniu użyli przemocy, zaczęli kopać go i uderzać po całym ciele. 17-latek zdołał wyswobodzić się agresorom i zadzwonić na numer alarmowy. Widząc to napastnicy uciekli. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

17-latka załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala. Na szczęście poza niegroźnymi otarciami naskórka i siniakami nie doznał poważniejszych obrażeń.

- Policjanci natychmiast zajęli się wyjaśnieniem sprawy oraz ustaleniem danych napastników. Ich praca szybko przyniosła efekty. Jeden z nich został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. 16-latek z gminy Izbica został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka w Lublinie. Następnego dnia kryminalni z zamojskiej komendy zapukali do drzwi mieszkania drugiego z napastników – 16-latka z gminy Adamów. Dodatkowo nieletni posiadał przy sobie susz roślinny, który po badaniu okazał się marihuaną. - informuje rzeczniczka. 

Nieletni zostali przesłuchani. Sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który zdecyduje o ich dalszym losie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us