Reklama

Strażacy pielgrzymowali do Krasnobrodu

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Około 300 strażaków wzięło udział w dwunastej pielgrzymce zamojskich strażaków do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 25 września.

- 25 września, po dwuletniej przerwie już po raz dwunasty do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie, zorganizowana została pielgrzymka diecezjalna strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych  Straży Pożarnych z terenu powiatu zamojskiego. Centralną częścią pielgrzymki była msza święta dziękczynna za ostatni rok funkcjonowania straży pożarnych. Mszę w intencji strażaków i ich rodzin koncelebrowali ks. Grzegorz Chabros proboszcz parafii pw. Świętego Józefa w Tomaszowie Lubelskim oraz ks. kan. Andrzej Chmaj kapelan powiatowy strażaków. Po mszy udano się do kaplicy św. Rocha. - informuje Andrzej Szozda, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.

W pielgrzymce udział wzięło ok. 300 strażaków w tym 30 pocztów sztandarowych straży pożarnych, a także: Marcin Romanowski wiceminister sprawiedliwości, Stanisław Grześko prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zamościu, st. bryg. Jacek Sobczyński komendant miejski PSP w Zamościu, dh Sławomir Bartnik, dh Kazimierz Misztal v-ce prezesi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zamościu, Krzysztof Rusztyn przewodniczący Rady Powiatu, burmistrzowie i wójtowie powiatu zamojskiego oraz druh Kazimierz Mielnicki i płk w st. spocz. Mieczysław Skiba, Krasnobrodzka Orkiestra Dęta.

8 komentarzy

 • Ciekawski
  Ciekawski wtorek, 27 wrzesień 2022 14:34 Link do komentarza

  Kto był sponsorem tej wycieczki? Podatnik ?

 • Pawello
  Pawello środa, 28 wrzesień 2022 00:28 Link do komentarza

  Religijna wycieczka powinna być opłacana w prywatnych składek i mam nadzieję, że tak było. Sprawdzimy to w odpowiedni sposób.

 • Jasiu
  Jasiu środa, 28 wrzesień 2022 09:08 Link do komentarza

  Nie. A nawiasem mówiąc co się tak martwisz o podatników, sam do nich nie należąc ?

 • Polak
  Polak środa, 28 wrzesień 2022 12:14 Link do komentarza

  o, na to jest fundusz socjalny. Więc czemu nie może być wykorzystywany na "wycieczkę religijną" jak to nazywają bolszewicy. Dla "ciekawskiego Pawello" nie byłoby żadnym problemem gdyby to była wycieczka do Mauzoleum Lenina na przykład.

 • czytelnik
  czytelnik środa, 28 wrzesień 2022 17:11 Link do komentarza

  Kapelana tu nie widzę ???

 • andrzej36
  andrzej36 środa, 28 wrzesień 2022 18:52 Link do komentarza

  "co się tak martwisz o podatników, sam do nich nie należąc" - takie zdanie mógł napisać tylko totalny ignorant. Typowy wyborca pisu.

 • oj jasiu jasiu
  oj jasiu jasiu środa, 28 wrzesień 2022 20:41 Link do komentarza

  jasiu każdy płaci podatki, nawet idąc do sklepu i kupując "coś" płacisz podatek vat a sklep go tylko odprowadza. głupiego tylko próbujesz udawać ? a używanie służbowego samochodu do celów prywatnych podchodzi pod osiąganie korzyści majątkowej. co to jest msza dziękczynna za ostatni rok funkcjonowania straży pożarnych?

 • Do iq36
  Do iq36 czwartek, 29 wrzesień 2022 07:07 Link do komentarza

  O już bolszewik się odezwał. Ile ci jeszcze z wyroku zostało zlodzieju?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us