Reklama
Reklama

Drożej za bilet do zamojskiego zoo

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Od 1 lipca drożeją bilety do ogrodu zoologicznego w Zamościu. Placówka opublikowała nowy cennik na swoim profilu facebookowym. Wpis wywołał duże poruszenie, ale głównie dlatego, że bilety wstępu dla uchodźców z Ukrainy z wyłączeniem weekendów oraz dni świątecznych kosztują 1 zł. Dla pozostałych osób bilet normalny kosztować będzie 33 zł, czyli o 3 zł więcej niż dotychczas.

Wpis z nowym cennikiem, na oficjalnym profilu zoo, ma prawie 120 komentarzy. Większość, odnosi się do ceny biletów wstępu dla uchodźców z Ukrainy. 

"To jest niesprawiedliwe. Polak ma płacić dużo a Ukraińcy mają praktycznie za darmo. Czy polskie dzieci są inne niż ukraińskie? Czy Polak jest innym człowiekiem niż ten nie będący Polakiem." - napisał jeden z komentujących.

"#RPO, #RPD i #UOKiK powinien przyjrzeć się temu jakże sprawiedliwemu cennikowi. Już wiem gdzie na pewno nie zabiorę dzieci dopóki będziemy traktowani jak obywatele drugiej kategorii." - czytamy w kolejnym komentarzu. 

"Moja Rodzina 2+3, w tym niepełnosprawne dziecko za bilety zapłaci 131zl (z KDR). A ta sama ilość Ukraińców 5 zł. Już wiem gdzie na pewno NIE PRZYJEDZIEMY. " - pisze następna komentująca.

Do końca miesiąca opłaty za wstęp do zamojskiego zoo od wtorku do niedzieli kosztują: bilet normalny dla dorosłych - 30 zł, bilet ulgowy - 25 zł. Nowa cena to odpowiednio: 33 i 27 zł. Zbiorowy bilet wstępu, od jednej osoby, w grupie minimum 15 osób do 30 czerwca kosztuje 25 zł. Od 1 lipca podrożeje o 2 zł.

Poniżej szczegółowy cennik obowiązujący od 1 lipca.

Poniżej szczegółowy cennik obowiązujący do końca czerwca.

15 komentarzy

 • nick
  nick środa, 29 czerwiec 2022 12:10 Link do komentarza

  chore

 • Bogdan
  Bogdan środa, 29 czerwiec 2022 12:30 Link do komentarza

  To jest skandal. Pomagać owszem trzeba i jako społeczeństwo to zrobiliśmy, daliśmy dach nad głową, jedzenie. Ale zoo nie jest niezbędne do przeżycia i każdy powinien płacić tyle samo. Dyrektor do dymisji. W tym roku moja rodzina zbojkotuje zoo i wiem od sąsiadów, że nie tylko my.

 • LPG
  LPG środa, 29 czerwiec 2022 18:20 Link do komentarza

  dalej słuchajcie frazesów że to wina putina.... jak przejrzycie na oczy będzie za późno..... pomoc rządowa kto się na to składa?

 • fair
  fair środa, 29 czerwiec 2022 20:14 Link do komentarza

  @Bogdan: może masz chęć się z nimi zamienić? Może masz życzenie, aby w Twoje mieszkanie trafiła rakieta i pozbawiła Cię całego dorobku? ? Czy jeżeli im podniosą ceny za bilety, to coś Ci się w życiu zmieni?

 • Karolaa M
  Karolaa M czwartek, 30 czerwiec 2022 00:36 Link do komentarza

  Do "fair" - nie gniewaj się, ale napisałeś/aś idiotyczny komentarz. Nikt nie mówi, że chciałby się z nimi zamienić na wojnę. Ale nie można słowami o "rakietach" uzasadniać każdej głupiej czy niesprawiedliwej decyzji. "Czy jeżeli im podniosą ceny za bilety, to coś Ci się w życiu zmieni?" - tak, zapłacę odrobinę mniej, bo przychód zoo rozłoży się po równo na wszystkich. I tak powinno być. Jeśli ktoś chce im robić prezenty niezwiązane z wojną, to może. Ale nie kosztem wszystkich.

 • Zamość moje miasto
  Zamość moje miasto czwartek, 30 czerwiec 2022 00:50 Link do komentarza

  Do fair jesteś nienormalny. Wyobraź sobie odwrotna sytuację. Wiem z doświadczenia oraz z opowieści samych uchodźców w tym nawet niepełnosprawnych że gdybyśmy to my byli zaatakowani oni na pewno nie pomogli bym nam tak jak my. Ja rozumiem że Polacy to gościnny naród i wymyśl zasady "zastaw się i postaw się " chcemy ich ugościć jak najlepiej ale niektóre zagrywki samorządów są bardzo nie fajne. Oni jako Państwo zwalili by nas w jeden kat w jakiś Mega ekstremalny obóz w którym panowało by prawo dzungli tak by to wygladalo. Ja się pytam dlaczego my jako Zamościanie nie możemy wejść do ZOO za symboliczną opłata jak w innych miastach a osoby które nawet nie są Polakami wchodza? Pytam się jak żyć i mieszkać w mieście gdzie wiesz że jako Polak jesteś 2 sort i na każdym kroku to odczuwasz. Wogole dziwię się że frustracja ogólna nie sięgnęła jeszcze zenitu i z niecierpliwością czekam na to.

 • o.n.a
  o.n.a czwartek, 30 czerwiec 2022 10:39 Link do komentarza

  Nie byłem w tamtym roku i nie pójdę w tym roku. Cztery osoby to koszt 120 zł + lody +woda+ coś tam w sumie 200zł + dojazd ok 20 zł i tak co tydzień to ok 1000 zł
  + spłata kredytu za dom 1000 zł + gaz +energia + telefony+ paliwo do pracy . wychodzi już grubo ponad 3 tys . zarabiam ok.2 tys na rekę .

 • LPG
  LPG czwartek, 30 czerwiec 2022 16:51 Link do komentarza

  ukraincy mają niejaki "immunitet" wszystko im się należy za darmo i bez kolejki!! kto im dał takie przywileje? 500 plus to chyba przesada? leki za które polak musi płacić mają za darmo! ile jeszcze będziemy sponsorem ???? państwo żeby dać musi zabrać podatnikowi!! a takie tłumaczenie, trzeba dawać żeby wojny u nas nie było.... ja tego nie kupuję!! bo w razie W idę walczyć a nie "uciekać"! w kolejkach do granicy widać że spora część uchodźców zajmuję się handlem samochodami, to jak uciekali bez niczego i nagle wracają autami bo nie ma vatu i cła ? (a co najlepsze dużo ich jest w wieku poborowym)

 • fair
  fair czwartek, 30 czerwiec 2022 20:40 Link do komentarza

  @karolaa @Zamość moje miasto: zgadza się, mój wpis był idiotyczny a ja jestem nienormalny... jak na polskie warunki. Nie przedstawiacie w swoich wypowiedziach niczego nowego, jak tylko naszą główną narodową cechę: ZAWIŚĆ. Ja po prostu staram się okazać empatię i wyobrażam sobie, jak bym się czuł, kiedy uciekałbym za granicę przed wojną, straciwszy uprzednio dorobek całego życia. I jak bym się czuł usłyszawszy takie nienawistne i zawistne komentarze. Tak to sobie wyobrażam - będąc przy tym nienormalnym i wypowiadając się idiotycznie...

 • LPG
  LPG piątek, 01 lipiec 2022 13:12 Link do komentarza

  @fair wszystko jasne uciekasz... bez komentarza.

 • fair
  fair piątek, 01 lipiec 2022 15:45 Link do komentarza

  @LPG: nie, nie uciekam! Zdecydowana większość uchodźców, o których jest mowa w artykule to kobiety, dzieci i osoby starsze, a ja pisałem o empatii. Sądząc po poziomie Twoich wypowiedzi, mogłeś nie zrozumieć, co to oznacza...

 • sda
  sda piątek, 01 lipiec 2022 17:24 Link do komentarza

  Autostrady i kolej są płatne dla Ukraińców. Darmowe korzystanie z tych usług zostało już zniesione. Zamość wyrywa się do przodu. Jeśli UM w Zamościu chce być taki innowacyjny to proszę dla mieszkańców Zamościa i przyległych gmin wprowadzić bilety zniżkowe. Turyści przyjezdni w tym przypadku płaciliby normalną (wyższą) kwotę za bilet. W wielu krajach taki system funkcjonuje. "Lokalsi" płacą mniej a przyjezdny płaci więcej.

 • sda
  sda piątek, 01 lipiec 2022 17:25 Link do komentarza

  Autostrady i kolej są płatne dla Ukraińców. Darmowe korzystanie z tych usług zostało już zniesione. Zamość wyrywa się do przodu. Jeśli UM w Zamościu chce być taki innowacyjny to proszę dla mieszkańców Zamościa i przyległych gmin wprowadzić bilety zniżkowe. Turyści przyjezdni w tym przypadku płaciliby normalną (wyższą) kwotę za bilet. W wielu krajach taki system funkcjonuje. "Lokalsi" płacą mniej a przyjezdny płaci więcej.

 • czytelnik
  czytelnik piątek, 01 lipiec 2022 17:27 Link do komentarza

  Andrij Melnyk, ukraiński ambasador w Niemczech, stwierdził, że Stiepan Bandera nie odpowiada za rzeź wołyńską - a co wy na to?

 • LPG
  LPG piątek, 01 lipiec 2022 21:53 Link do komentarza

  @fair zejdź na ziemię, nie moczysz się w nocy czasem z tych fantazji? skoro się tak wczuwasz w rolę. nikomu nie bronię pomagać ale niech to robi za swoje! nie uwierzę że uchodźca podjeżdżający tesla pod zoo nie ma na bilet. nie wiesz dlaczego są różne stawki za utrzymanie uchodźców? zwykły kowalski 40zł za osobę na dobę ale już pewna organizacja cari..... tas dostaje 140zł. czym tu się różni uchodźca? ?

  wojna to biznes, jeden traci drugi się bogaci

  w życiu nie byłeś na ukrainie.... tam tylko ryba nie brała!!!

  obejrzyj https://www.youtube.com/watch?v=IinU2xzFhZA

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us