Reklama
Reklama

71-latek chciał zainwestować, stracił ponad 61 tys.zł.

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
71-latek chciał zainwestować, założył konto na platformie inwestycyjnej i wpłacił 900 złotych. Po kilku dniach dostał informację, że może odebrać wypracowany zysk. Warunkiem było zainstalowanie programu do zdalnego sterowania jego komputerem. Oszuści z jego dwóch rachunków wypłacili ponad 61 000 złotych.

- 71-latek z powiatu zamojskiego zgłosił się do komendy i powiadomił, że padł ofiarą internetowego oszusta. Wyjaśnił policjantom, że na początku bieżącego miesiąca założył konto na platformie inwestycyjnej, gdzie dokonał wpłaty 900 złotych. Po kilku dniach otrzymał maila z informacją, że do odebrania ma zysk z inwestycji. W rozmowie z rzekomym konsultantem platformy dowiedział się, że aby otrzymać wypracowane środki należy zainstalować oprogramowanie do zdalnej obsługi pulpitu, a następnie postępować zgodnie z wytycznymi. 71-latek zainstalował wskazane oprogramowanie, przekazał kod dostępu, zgodnie z instrukcjami podał też numer karty debetowej i zalogował się na swoje dwa konta bankowe. Przez cały czas trwania tych czynności „konsultant” rozmawiał z pokrzywdzonym. Po tym połączenie zakończyło się - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Jak się okazało, na rachunkach 71-latka nie było zysku z inwestycji. Były za to wypłaty i kredyt gotówkowy.

- Mężczyzna szybko skontaktował się z bankiem i zablokował dostęp do rachunku. Od pracownika palcówki dowiedział się, że niektóre przelewy udało się zablokować. Niestety część pieniędzy oszuści zdążyli wypłacić. 71-latek na fałszywej inwestycji stracił ponad 61 000 złotych. - dodaje rzeczniczka.

Apelujemy o rozsądek.

2 komentarzy

  • Werty
    Werty wtorek, 17 maj 2022 17:14 Link do komentarza

    Dziadek daj sobie spokój z komputerem, bo ci nie służy. Aby tam działać trzeba trochę czaić bazę.

  • babcia
    babcia środa, 18 maj 2022 09:37 Link do komentarza

    Ja też korzystam z komputera ale tylko żeby poczytać sobie wiadomości np. o takim dziadku, poza tym jako babka nie dokonuję żadnych transakcji przez komputer, jak coś muszem-jak mawiał prezydent Lech Wałęsa to idem osobiście i załatwiam sprawy w urzędzie lub banku.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us