Reklama

Obwodnica Zamościa. Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji

foto: gddkia.gov.pl foto: gddkia.gov.pl
GDDKiA podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla obwodnicy Zamościa w ciągu drogi krajowej nr 74. Inwestycja ma powstać w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic.

Umowę wartą 4 190 081,10 zł zrealizuje firma Kontrakt - Biuro Projektowo Konsultingowe z Gdańska.

"Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) wraz z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). STEŚ-R posłuży do opracowania wariantów przebiegu obwodnicy, zakresu rzeczowego zadania, a także uzyskania DŚU, która zatwierdzi ostateczny przebieg trasy. Dokumentacja będzie też podstawą do przygotowania i przeprowadzenia przetargu na wyłonienie wykonawcy obwodnicy Zamościa. Inwestycja będzie realizowana w systemie Projektuj i buduj." - informuje  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 

Jak czytamy w komunikacie, nowa droga klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) będzie przebiegać w nowym śladzie i będzie miała po jednym pasie ruchu w obu kierunkach. W ramach inwestycji powstaną też m.in. skrzyżowania, przejścia dla pieszych, ciągi pieszo-rowerowe, drogi dojazdowe i urządzenia ochrony środowiska.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us