Zamość: Kradzież figurek z zamojskiej starówki. Policjanci mają złodzieja

foto: Policja foto: Policja

Do nietypowej kradzieży doszło w Zamościu. Złodziej ukradł i chciał wywieźć z miasta dwie charakterystyczne rzeźby – Krasnala Batiarygi z Rynku Solnego i jaszczurki z ul. Staszica. Mężczyzna został zatrzymany na stacji kolejowej. Figurki z brązu wkrótce wrócą na swoje miejsce.

- W czwartkową noc funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei powiadomili zamojskich policjantów o dwóch pozostawionych przez nieznaną osobę bagażach. Torby stały na jednym z peronów, w okolicach nie było żadnych osób. Pojechali tam policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego i aby ustalić właściciela, bagaży sprawdzili ich zawartość. Wewnątrz nie było żadnych dokumentów. Był tam natomiast między innymi telefon, elektronarzędzia oraz dwie figurki z brązu przedstawiające krasnala oraz jaszczurkę - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Okazało się, że figurki zostały wyłamane i skradzione.

- Po kilkunastu minutach mundurowi ponownie pojechali na teren stacji kolejowej. Pojawił się tam bowiem mężczyzna szukający pozostawionych wcześniej bagaży. Właścicielem bagażu okazał się 51-latek z Lublina. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Był nietrzeźwy, w organizmie miał prawie promil alkoholu. - dodaje rzeczniczka. 

Policjanci ustalili, że figurki zostały skradzione kilka godzin wcześniej. Ich wartość została oszacowana przez właścicieli na łączną kwotę blisko 8 tysięcy złotych. Figurki wkrótce wrócą na miejsca.

Znaleziony w bagażach 51-latka telefon komórkowy, klucze i portfel także pochodziły z kradzieży. Podejrzany ukradł je w Lublinie. 51-latek z kradzieży wytłumaczy się przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

15 komentarzy

  • Franek młody gniewny
    Franek młody gniewny niedziela, 19 wrzesień 2021 13:39 Link do komentarza

    Proszę napsać nazwisko i imię złodzieja , niech każdy wie ...inaczej nie nauczy się , a inni złodzieje będą się bać .

  • ehe
    ehe niedziela, 19 wrzesień 2021 14:16 Link do komentarza

    Fajny ten zamojski monitoring, kolejna gruba akcja pod samą kamerą monitoringu i kilkanaście metrów od siedziby straży miejskiej ;-) Jakby nie dociekliwość sokistów to krasnal już dawno stałby w jakimś ogródku na drugim końcu województwa. Ktoś tam w ogóle siedzi po drugiej stronie szkiełka czy to działa tylko w trybie nagrywania? Myślałem, że po braku reakcji na podpalanie punktu szczepień coś się jednak w tej jednostce zmieni ale jak widać nauka poszła w las.

  • xXx
    xXx niedziela, 19 wrzesień 2021 17:21 Link do komentarza

    Na cholere mu te rzeźby? Nijak nie mogę zaczaić....
    Swoją drogą znów pod nosem Straży Miejskiej.

  • herlock sholmes
    herlock sholmes niedziela, 19 wrzesień 2021 20:54 Link do komentarza

    a kiedy był skradziony? nie pamietam by na jakims portalu o tym pisali, nikt nie zauwazyl ze go brakuje?

  • ...
    ... niedziela, 19 wrzesień 2021 21:10 Link do komentarza

    włącz myślenie herlocku ....

  • Wazka
    Wazka poniedziałek, 20 wrzesień 2021 00:26 Link do komentarza

    Ta zamojska straz miejska powinna juz dawno nie istnieć, siedza w ratuszu a nawet pijanych w trupa meneli ze starówki nie mogą ogarnąć :/

  • Scherlock Holmes
    Scherlock Holmes poniedziałek, 20 wrzesień 2021 08:03 Link do komentarza

    Proszę nie profanować mojego imienia i nazwiska, do szkoły marsz się uczyć!

  • czytelnik
    czytelnik poniedziałek, 20 wrzesień 2021 09:15 Link do komentarza

    Kiedy Komendantem Straży był Gramatyka nie kradli.
    Złodzieje i "menele" trzymali się z daleka

  • ...
    ... poniedziałek, 20 wrzesień 2021 12:25 Link do komentarza

    "herlock sholmes" - sam profanujesz swoje imię i nazwisko. Celowo wkleiłem je z twojego nicka. Nie dość, że nie myśli to jeszcze błędy robi ;)

  • dd
    dd poniedziałek, 20 wrzesień 2021 15:00 Link do komentarza

    @Scherlock Holmes: nie błaźnij się sam, nie pisze się "Scherlock" tylko "Sherlock". Więc sam idź do szkoły :D

  • Justus
    Justus poniedziałek, 20 wrzesień 2021 15:04 Link do komentarza

    Takie rzeczy trzeba mocno osadzić a nie na dwóch pręcikach!

  • czytacz
    czytacz poniedziałek, 20 wrzesień 2021 18:13 Link do komentarza

    ech "znafcy" się znaleźli, widać ze oprócz tego pierwszego nikt z was nie czytał "Arsène Lupin kontra Herlock Sholmès" to celowy zabieg pisarzy i twórców by nie narażać się na prawa autorskie

  • z której strony jest
    z której strony jest wtorek, 21 wrzesień 2021 09:04 Link do komentarza

    "Kiedy Komendantem Straży był Gramatyka nie kradli.
    Złodzieje i "menele" trzymali się z daleka" - z tego można wyciągnąć ciekawy wniosek.

  • do : czytacz
    do : czytacz wtorek, 21 wrzesień 2021 09:36 Link do komentarza

    To dlatego też napisałem Scherlock Holmes jako celowy zabieg...

  • do poprzedniego