Reklama
Reklama

Akcja "prędkość". Ponad 200 wykroczeń na drogach powiatu zamojskiego

foto: Policja foto: Policja

Podczas prowadzonych przez dwa dni akcji "Prędkość" policjanci z zamojskiego ruchu drogowego ujawnili ponad 210 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. W trzech przypadkach kierujący z prędkością powyżej 100 km/h jechali w terenie zbudowanym.

Nadmierna prędkość niedostosowana do obowiązujących przepisów i warunków drogowych w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn wypadków.

W niedzielę i poniedziałek zamojscy policjanci prowadzili wzmożone działania. Mundurowi w sposób szczególny zwracali uwagę na prędkość kierowców poruszających się po drogach naszego powiatu.

- W czasie tych dwóch dni policjanci skontrolowali łącznie blisko 250 kierowców, ponad 230 kontrolowanych popełniło wykroczenia drogowe, w tym 213 przekroczyło dopuszczalną prędkość. Troje zatrzymanych do kontroli kierujących w terenie zabudowanym na licznikach swoich samochodów miało ponad 100 km/h. Oni z uprawnieniami pożegnali się na trzy najbliższe miesiące, otrzymali też mandaty i punkty karne. Niechlubną rekordzistką była 26-latka z Zamościa, która w niedzielę w Łabuniach jechała BMW z przędnością 127 km/h - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Od początku roku policjanci z zamojskiego ruchu drogowego ujawnili już ponad 860 kierujących, którzy nie przestrzegali ograniczeń prędkości, w tym ponad 260 kierowców zbyt szybko jechało w rejonie przejść dla pieszych stwarzając zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu, którzy w każdej chwili mogli pojawić się na pasach. W tej ogólnej liczbie ponad 860 „miłośników” szybkiej jazdy są także kierujący, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Jest ich dziewiętnastu.

Policja kolejny raz apeluje o ostrożność na drodze.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us