Piaskownica przed ratuszem. Na Rynku Wielkim powstaje lodowisko

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Jeśli pogoda dopisze i temperatura spadnie minimum do zera, zamojskie lodowisko powinno być gotowe na 6 grudnia. Nowością będzie to, że bilety będą sprzedawane w tym samym miejscu, gdzie działać ma wypożyczalnia.

- W obliczu obostrzeń związanych ze stanem epidemii COVID-19 dyskutowaliśmy nad sensem instalacji infrastruktury. Koniec końców uznaliśmy, że zarówno mieszkańcy Zamościa jak i goście odwiedzający nasze miasto zasługują na odrobinę rozrywki w tym trudnym dla wszystkich czasie- wyjaśnia dyrektor wydziału Kultury i Sportu Piotr Orzechowski.

Zamojski Ośrodek Sportu i Rekreacji wystąpił do Ministerstwa Sportu oraz Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej o wytyczne dotyczące m.in. obostrzeń sanitarnych, jakie powinny obowiązywać na lodowisku.

- Od informacji z Sanepidu uzależniamy całą organizację lodowiska: np. liczbę osób jaka jednocześnie będzie mogła korzystać z tafli, czas korzystania, godziny otwarcia lodowiska itp. Przede wszystkim musimy zapewnić bezpieczeństwo osób korzystających z lodowiska i pracowników obsługi, to jest najważniejsze – mówi dyrektor OSiRu Mateusz Ferens.

Od tego roku zamojski OSiR Zamość otwiera wypożyczalnię łyżew, która będzie zlokalizowana w tym samym miejscu co kasa biletowa, będzie to wygodne rozwiązanie dla użytkowników (dokładne informacje co do zasad korzystania i cennika podamy niebawem).

3 komentarzy

 • Żanua
  Żanua wtorek, 17 listopad 2020 13:52 Link do komentarza

  znów ten syf. No tak, autobusów w mieście praktycznie nie ma , UM zamknięty bo pandenia. Ale lodowisko jak najbardziej. Cudownie pandemia je omija. Wow

 • Marek
  Marek wtorek, 17 listopad 2020 23:36 Link do komentarza

  jak zachowac 1,5 metrowy odstep na lodowisku? :D z jakimis tyczkami zamocowanymi jezdzic? :)

 • Mefiosto
  Mefiosto środa, 18 listopad 2020 10:17 Link do komentarza

  Heh Mareczek Ty żartownisiu!! :*:*

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us