Reklama

Muzealne eksponaty w 3D

foto: Muzeum Zamojskie foto: Muzeum Zamojskie
Muzeum Zamojskie zakończyło prace w projekcie „Wirtualizacja zasobów muzealnych w Muzeum Zamojskim”, który został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Do zadania wytypowanych zostało 25 eksponatów prezentowanych na ekspozycjach w Muzeum Zamojskim i Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego. O wyborze eksponatów zadecydowała ich unikalność, wyjątkowość, niepowtarzalność oraz potencjał narracyjny.

Odbiorcy mogą zapoznać się z prezentowanymi obiektami, poznać nie tylko ich bogatą historię, ale także oglądać je, przybliżać i obracać bez obaw naruszenia muzealnej etykiety. Eksponaty zostały wzbogacone opisami ukazującymi dany obiekt w szerszym kontekście historycznym. Na bazie zwirtualizowanych eksponatów została również przygotowana oferta edukacyjna dla najmłodszych odbiorców, są to karty pracy oraz filmy instruktażowe na zasadzie „zrób to sam”.

- „Wierzymy, że wirtualne dzielenie się eksponatami i odkrywania ich w formacie 3D, może zachęcić odbiorców do odwiedzenia Muzeum. Ponadto możliwość korzystania z innowacyjnych technologii umożliwia pozyskanie nowych danych o obiekcie i wspiera pracę muzealników. Finalnie chodzi o to, aby dziedzictwem i kolekcjami się dzielić, bo mogą stać się początkiem czyjejś nowej pasji, innego spojrzenia na świat”- informuje placówka.

Zapraszamy do odwiedzania linków:

Zasoby cyfrowe - https://muzeum-zamojskie.pl/kultura-w-sieci

Zasoby cyfrowe - http://muzeumarsenal.pl/pl/kultura-w-sieci

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us