Jest już nowy „Skafander”!

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Inauguracja nowego roku akademickiego w Uczelni Państwowej w Zamościu, pierwsze od ponad 20 lat „czepkowanie” absolwentów pielęgniarstwa oraz wywiady z młodymi, zdolnymi i kreatywnymi osobami – to tylko niektóre tematy i teksty jakie znajdziecie w nowym Gazety Akademickiej „Skafander”.

Głównym tematem wydania jest inauguracja roku akademickiego 2020/2021 w Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. W UPZ studia rozpoczęło ponad 300 osób. Z łamów „Skafandra” dowiecie się jak przebiegała uroczystość ceremonii oraz jak studenci I roku motywują wybór Uczelni i kierunku.
W gazecie przeczytacie również o uroczystości „czepkowania” w UPZ, podczas której na pielęgniarki i pielęgniarzy pasowano pierwszych absolwentów kierunku pielęgniarstwo w Uczelni Państwowej w Zamościu.

W „Skafandrze” o swojej pasji do tańca opowiada Norbert Kowalczuk, absolwent kierunku turystyka i rekreacja Uczelni, instruktor tańca m.in. w Tomaszowskim Domu Kultury. Z kolei o przygodzie ze sportem i swoich sukcesach oraz planach na przyszłość opowiada Klaudia Luterek, studentka bezpieczeństwa narodowego UPZ, Mistrzyni Polski AZS 2020 w podnoszeniu ciężarów.

„Skafander” odkrywa również talenty ze szkół średnich z regionu. W tym numerze gazety poznacie postać Wiktorii Puzio, uczennicy zamojskiego „Elektryka”, zawodniczki drużyny Uczelnia Państwowa Zamość, występującej w I lidze tenisa stołowego kobiet.

W gazecie coś dla siebie znajdą również pasjonaci historii. Ze ”Skafandra” dowiecie się co łączyło św. Jana Kantego z Akademią Zamojską. Bezpłatną Gazetę Akademicką „Skafander” znajdziecie m.in. w Zamościu, Biłgoraju, Hrubieszowie, Krasnymstawie oraz Tomaszowie Lubelskim.

E-wydanie „Skafandra” dostępne jest pod linkiem: https://upz.edu.pl/data/file_attachment/2286-skafander-5-138.pdf

 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us