Zamość: Archeologiczne relikty odkryte podczas prac na Placu Stefanidesa

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Ciekawe odkrycie w Zamościu. Podczas przebudowy Placu M. Stefanidesa odsłonięto korony murów fundamentowych historycznego budynku. Natrafiono na sklepienie wejścia do piwnicy.

"Po zdjęciu nawierzchni Placu przystąpiono do usuwania podbudowy, wykonanej z nasypu piaszczystego i wówczas pojawiły się pierwsze fragmenty reliktów architektonicznych. W południowo-zachodniej części Placu Stefanidesa odsłonięto korony murów fundamentowych historycznego budynku, a w ich obrębie natrafiono na sklepienie wejścia do piwnicy. Natomiast w południowo-wschodniej części Placu odsłonięto na razie mur fundamentowy jednej ze ścian kolejnego historycznego budynku. Badania archeologiczne prowadzone obecnie na terenie budowy będą miały na celu odsłonięcie, datowanie i zadokumentowanie odkrytych reliktów architektonicznych historycznej zabudowy." - informuje Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Przypomnijmy, roboty związane z przebudową Placu Stefanidesa i ulicy Łukasińskiego rozpoczęły się pod koniec września bieżącego roku.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us