Wybory prezydenckie. Zobacz jak głosowali zamościanie

PKW podała częściowe wyniki wyborów, foto: pkw.gov.pl PKW podała częściowe wyniki wyborów, foto: pkw.gov.pl

W drugiej turze o urząd prezydenta powalczą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki z 87 procent obwodów do głosowania.

Najlepszy wynik uzyskał Andrzej Duda (45,24 proc.), drugi jest Rafał Trzaskowski (28,92 proc.) - to dane z 87,16 proc. obwodów głosowania.

W Zamościu są już dane ze wszystkich komisji wyborczych. Na obecnego prezydenta głosowało 48,05 procent wszystkich głosujących, Trzaskowski uzyskał 27,48 proc., kolejny był Szymon Hołownia z 11,95 proc. i Krzysztof Bosak 7,43 proc. Frekwencja w Zamościu wyniosła 60,21 procent.

Ogólna frekwencja według najnowszych oficjalnych danych wyniosła 53,29 proc. Niedługo poznamy pełne wyniki wyborów prezydenckich.

Druga tura głosowania zaplanowana jest na 12 lipca.

Poniżej wyniki z Zamościa, dane ze wszystkich obwodów do głosowania.

7 komentarzy

 • J23
  J23 poniedziałek, 29 czerwiec 2020 14:28 Link do komentarza

  Do wyborców posła Rafała: rozumiem, że nie jesteście katolikami i macie za nic przykazania boże. Ale najwyższy czas walnąć się w swoje sumienie zanim będzie za późno.

 • do J23
  do J23 poniedziałek, 29 czerwiec 2020 15:24 Link do komentarza

  Co ma w tym wspólnego wyznanie? Załóżmy, że jestem buddystą i głosuje na Andrzeja - to dobrze, a jeśli głosuję na Rafała - to już gorzej. Tragedia, żeby boga i jego przykazania mieszać do rozgrywek politycznych.

 • Szymon
  Szymon poniedziałek, 29 czerwiec 2020 18:33 Link do komentarza

  pomijając obydwu Panów którzy będą sie ścierac w drugiej turze wydaje mi się istotny dobry wynik Pana Hołowni ,co świadczy o tęsknocie wyborców za czymś swieżym ,nowym i totalnej porażce PSL i Kosiniaka -Kamysza . Niezależnie który z kandydatów zostanie prezydentem to i tak Po-PIS jest na równi pochyłej i do wyborów parlamentarnych musi wyłonić się nowa siła polityczna ,która pognebi obydwie te formacje ,które jak najbardziej zasłużyły sobie na porządne lanie . czyli jak to często u nas bywa za 2 tygodnie głosujemy na mniejsze zlo wybór trudny pomiędzy dżumą a cholerą

 • J23
  J23 wtorek, 30 czerwiec 2020 10:16 Link do komentarza

  Do poprzednika-nie Stanisława: bo widzisz to jest tak, że jak ja jestem katolikiem i przestrzegam przykazania boże to nie mogę zagłosować na kogoś, kto popiera aborcję, lub inne obrzydlistwa. Popierając kogoś takiego popełniam grzech ciężki, za który po śmierci będę rozliczony. A wiesz, że według obrończyń zwierząt które wydały komunikat że na Sądzie Ostatecznym rozliczy mnie świnia za to że została zabita i zjedzona, natomiast te obrończynie nie straszą odpowiedzialnością za czyn dzieciobójstwa.

 • do J23
  do J23 wtorek, 30 czerwiec 2020 10:35 Link do komentarza

  Dla mnie to abstrakcja, zarówno rozliczanie za grzechy ciężkie (przecież to wszystko to tylko umowne rzeczy, które wymyślił kościół), czy sądzenie przez świnie (za kilkaset lat to również może być religia ;) ). Wyznaje jedną prostą zasadę, żyj, korzystaj z życia, ale nie krzywdź innych.

  ps. odnośnie aborcji, jeśli np moja żona byłaby w ciąży i byłoby zagrożone jej życie, to wtedy tak, jestem za aborcją!

 • ZMC!
  ZMC! wtorek, 30 czerwiec 2020 10:50 Link do komentarza

  A to dobrze nazywać ludzi "nie-ludźmi"?! Tak postępuje katolik? Takiego mamy prezydenta! A nasz "lokalny adrian" popiera takiego kandydata!

 • J23
  J23 wtorek, 30 czerwiec 2020 14:45 Link do komentarza

  Do poprzedników - może zostałem źle zrozumiany, ja nie chcę nikomu nic narzucać, niech każdy postępuje zgodnie ze swoim sumieniem. Ja mam takie przekonania, wy macie inne i zgodnie z nimi czynicie po swojemu. Nie żywię też niechęci do osoby pana Trzaskowskiego ani do jego komitetu , ale nie mogę podporządkowywać się tej ideologii którą głoszą i wobec tego głosuję na takie osoby, których obietnice zgodne są z moimi przekonaniami. A jak będzie-okaże się za dwa tygodnie. Pozdrawiam

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us