Reklama
Reklama

24-latek odpowie za kradzież. Jego równieśnik za paserstwo

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojscy policjanci zatrzymali 24-latka podejrzanego o kradzież roweru. W ręce stróżów prawa wpadł także jego rówieśnik, który ukrył skradziony rower. W identyfikacji podejrzanych pomógł monitoring i dociekliwość dzielnicowych.

- Policjanci z zamojskiej komendy w środę zostali powiadomieni o kradzieży roweru pozostawionego przed marketem na ul. Lubelskiej. Kiedy właścicielka zrobiła zakupy i wyszła ze sklepu jednośladu już nie było. O fakcie tym powiadomiła policjantów. Wartość roweru wyceniła na kwotę 2500 zł. Dzielnicowi analizując zarejestrowany materiał na kamerach monitoringu rozpoznali w sprawcy znanego im 24-latka z Zamościa. Już dzień po kradzieży, zaangażowani w sprawę mundurowi zatrzymali podejrzanego. Dzielnicowi ustalili także miejsce ukrycia skradzionego jednośladu. „Zaopiekował” się nim rówieśnik podejrzanego o kradzież, ukrywając go w swojej piwnicy - informujemy Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Obaj mężczyźni w piątek usłyszeli zarzuty. 24-latek odpowie za kradzież, natomiast jego kompan – za paserstwo umyślne. Za kradzież grozi nawet 5 lat więzienia. Taki sam wymiar kary kodeks przewiduje za paserstwo umyślne.

Mundurowi odzyskali skradziony rower.

2 komentarzy

  • rowerzysta
    rowerzysta poniedziałek, 01 czerwiec 2020 08:51 Link do komentarza

    ludzie przypinajcie do czegos rowery a nie zostawiacie luzem pod sklepem

  • Jaka kara ?
    Jaka kara ? poniedziałek, 01 czerwiec 2020 09:00 Link do komentarza

    lepiej obcinać złodziejom ręce i podanie danych do publicznej wiadomości. To będzie kara. A nie anonimowość wczasy w ośrodku. na koszt wszystkich, także tych okradzionych.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us