Reklama
Reklama

Ciepło i ekologicznie

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Pierwsze umowy na udzielenie mieszkańcom dotacji z budżetu Miasta Zamość do wymiany starych systemów grzewczych, już zostały podpisane.

Przypomnijmy, o dofinansowanie wymiany starego pieca na nowy, ekologiczny kocioł opalany gazem lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, mogli się starać właściciele, współwłaściciele lub użytkownicy wieczyści budynków, lokali mieszkalnych lub lokali użytkowych zlokalizowanych na terenie Zamościa.

Do dofinansowania w 2020 r. zakwalifikowano 51 wniosków złożonych przez mieszkańców miasta. W pierwszym etapie zaplanowano podpisanie 17 umów na łączną kwotę ponad 103 tys. zł. Pozostałe środki, które zarezerwowano na ten cel (tj. 196 039,91 zł) będą rozdysponowane w kolejnych miesiącach.

Miasto Zamość już po raz piąty dofinansowuje wymianę tzw. „kopciuchów”, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza.

W latach 2016-2019 miasto Zamość wydało na dotację około 1 170 000,00 zł. W 2020 r. na ten cel zaplanowano w budżecie 300 000,00 zł.

1 komentarz

  • Mieszkaniec Zamościa
    Mieszkaniec Zamościa środa, 27 maj 2020 18:38 Link do komentarza

    A może czas pomyśleć o małej premii dla tych co zmodernizowali swoje układy grzewcze bez oglądania się na dotację z Urzędu Miasta

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us