Reklama
Reklama

Pozytywnie o nosorożcach

Jest szansa, że za ok. dwa lata w zamojskim zoo może zamieszkać w nim para nosorożców, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe Jest szansa, że za ok. dwa lata w zamojskim zoo może zamieszkać w nim para nosorożców, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe

Zamojski ogród zoologiczny otrzymał pozytywną opinię koordynatora i komisji programu hodowlanego nosorożca indyjskiego w ogrodach zrzeszonych w EAZA. Oznacza to, że jeśli ogród zbuduje wybieg - za ok. dwa lata może zamieszkać w nim para nosorożców.

Jak informuje zastępca dyrektora zoo Łukasz Sułowski, uzyskanie pozytywnej opinii nie było proste: - Musieliśmy przedstawić niezwykle szczegółowy i precyzyjny plan budowy wybiegu, łącznie z podaniem proporcji wody, błota i piasku. Sprawdzano m.in. kształt basenu, który po konsultacjach musieliśmy skorygować tak, aby nie powstały ślepe zaułki, do których samiec w rui mógłby zagonić samicę - wyjaśnia Sułowski.

Budowa pawilonu dla nosorożców jest jednym z elementów większego projektu- kolejnego etapu modernizacji zamojskiego zoo. Środki na inwestycję miasto planuje pozyskać z Regionalnego Programu Województwa Lubelskiego. Inwestycja szacowana jest na ok. 17 mln zł.

1 komentarz

  • emka
    emka wtorek, 20 czerwiec 2017 20:32 Link do komentarza

    tam jest jeszcze miejsce w tym zoo? co chwilę coś dostawiają, nie będzie za ciasno?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us