Reklama

Duże straty po pożarze w Sitańcu [ZDJĘCIA]

zdjęcia: mł. bryg. Dominik Kukułowicz zdjęcia: mł. bryg. Dominik Kukułowicz

Na kwotę 400 tys.zł. oszacowano wstępnie straty po pożarze w Sitańcu. Spłonął warsztat stolarski renowacji zabytkowych mebli.

- 15 kwietnia tuż przed godz. 10 otrzymaliśmy informację o pożarze garażu w Sitańcu. Do zdarzenia zostały skierowane zastępy PSP i OSP. Po dojeździe stwierdzono, że intensywnym pożarem objęty jest kompleks budynków gospodarczych (garaż murowany, 2 garaże stalowe oraz tunel ogrodniczy), w których zorganizowano warsztat stolarski renowacji zabytkowych mebli. Płomienie wydobywały się przez okna garażu, objęły też jego cały dach. Bezpośrednio zagrożone były dwa pobliskie budynki mieszkalne. Strażacy przystąpili do działań gaśniczych, w tym działań w obronie budynków mieszkalnych - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków. 

W obiektach zmagazynowana była duża ilość starych mebli (antyków) przeznaczonych do renowacji.

- Ze względu na dużą dynamikę rozwoju pożaru do zdarzenia skierowano kolejne zastępy. Utrudnieniem w działaniach był silny i porywisty wiatr wiejący w stronę budynków mieszkalnych. Po przygaszeniu ognia przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji dachu oraz wyniesiono nadpalone meble i narzędzia stolarskie na zewnątrz budynku i następnie dogaszono. Uratowano pobliskie domy mieszkalne - relacjonuje rzecznik. - Niestety podczas działań ratowniczo-gaśniczych odnotowano dwa lekki wypadki: prawdopodobne skręcenie stawu skokowego oraz zaburzenie widzenia po uderzeniu głową o oparcie krzesła (podczas ewakuacji mienia). Obaj ratownicy zostali przewiezieni do szpitala - dodaje.

Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia mógł być nieszczelny przewód kominowy. Spaleniu uległ kompleks budynków, maszyny, narzędzia oraz meble. Wstępnie straty oszacowano na kwotę 400 tys. złotych.

W działaniach trwających 3 godziny wzięło udział 5 zastępów PSP (17 ratowników) z JRG Zamość oraz Ochotnicze Straże Pożarne z: Bortatycz, Czołek i Sitańca (14 ratowników). 

foto: mł. bryg. Dominik Kukułowicz

1 komentarz

  • Czytelnik
    Czytelnik czwartek, 16 kwiecień 2020 11:08 Link do komentarza

    A "kolega po fachu" z konkurencyjnego portalu, robił z tego transmisję na żywo. Nabijać sobie wejścia ludzkimi dramatami... Dno...

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us