Reklama
Reklama

Opuścił kwarantannę, chciał spotkać się z dziewczyną

foto: Policja foto: Policja

31-latek opuścił miejsce kwarantanny. Przyjechał do Zamościa, aby - jak powiedział policjantom – spotkać się z dziewczyną. Ponadto myśląc, że uniknie odpowiedzialności przekazał funkcjonariuszom nieprawdziwe dane.

Kwarantanną objęte są osoby, które wróciły z zagranicy lub miały bliski kontakt z osobami zakażonymi, czy podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Każdy, kto złamie zasady kwarantanny musi się liczyć z tym, że jego nieodpowiedzialne zachowanie zostanie ukarane wysoką grzywną. Takie konsekwencje czekają 31-letniego mieszkańca gminy Zwierzyniec, który rażąco zignorował zasady izolacji.

- Mężczyzna zamiast przebywać w wyznaczonym do odbycia kwarantanny miejscu, opuścił je i przyjechał do Zamościa. Został zauważony na ul. Hrubieszowskiej w Zamościu. Jeszcze w czasie legitymowania, z obawy przez konsekwencjami za złamanie zasad kwarantanny, próbował oszukać policjantów podając fałszywe dane osobowe. Szybko wyszło jednak na jaw, że nie mówił prawdy. 31-latek tłumaczył się, że wyszedł z miejsca odbywania izolacji z uwagi na to, że miał umówione spotkanie z dziewczyną, którą niedawno poznał za pośrednictwem Internetu. Na szczęście dla wszystkich do spotkania nie doszło, 31-latek został odwieziony do ośrodka dla osób objętych kwarantanną zbiorową w jednej z miejscowości powiatu zamojskiego - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

W sprawie naruszenia przez 31-latka zasad kwarantanny zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w związku z popełnionym wykroczeniem. Mężczyzna poniesie również odpowiedzialność za umyślne wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy, co do swojej tożsamości, za co grozi mu kara grzywny. Ponadto o jego postępowaniu zostaną powiadomione także służby sanitarne, które mogą nałożyć na osoby łamiące zasady kwarantanny wysoką karę finansową.

Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us