Reklama

Zamość: Radni nie przyszli na sesję. Prezydent: "To brak szacunku"

źródło: Facebook https://www.facebook.com/Andrzej-Wnuk źródło: Facebook https://www.facebook.com/Andrzej-Wnuk

Dzisiejsza sesja w Zamościu nie odbyła się, ponieważ przyszło za mało radnych. Radni przysłali oświadczenie, dlaczego nie pojawili się na sesji. "Sposób postępowania uznaję za brak szacunku dla mieszkańców i pozostałych radnych" - komentuje sprawę Andrzej Wnuk, prezydent Miasta.

Sesja miała się rozpocząć tradycyjnie o 13.00 w sali Consulatus zamojskiego ratusza. Na obrady przyszło zaledwie 9 radnych. Do wymagane quorum potrzeba minimum 12.

Nieobecni radni przysłali oświadczenie, w którym tłumaczą powody swojej nieobecności. Publikujemy je poniżej.

"Szanowni mieszkańcy miasta Zamościa
W poczuciu odpowiedzialności i solidarności w tych trudnych chwilach dla każdego z Nas, będąc z Państwem, radni podpisujący się pod poniższym oświadczeniem postanowili nie uczestniczyć w dzisiejszej sesji Rady Miasta Zamość.

Nasza decyzja podyktowana jest aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz koniecznością zapewnienia Państwu bezpieczeństwa, a także wszystkim pracownikom Urzędu Miasta w Zamościu, którzy obsługują pracę sesji Rady Miasta. Narażanie Państwa zdrowia, a także Państwa rodzin, w sytuacji gdy nie ma pilnych spraw związanych z funkcjonowaniem samorządu do realizacji na dzisiejszej sesji rady miasta byłoby z naszej strony nieprofesjonalne i sprzeczne z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 roku. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że ograniczenia prawne dotykają także i nas.

Mając na uwadze aktualną sytuację w kraju apelujemy do Państwa o pozostanie w Waszych domach."

Pod pismem podpisali się: Franciszek Josik, Szczepan Kitka, Dariusz Zagdański, Marek Walewander, Andrzej Szpatuśko, Wiesław Nowakowski, Rafał Zwolak, Marek Kudela, Zdzisław Wojtak.

Oświadczenie ostro skomentował Andrzej Wnuk, prezydent miasta: "Sposób postępowania uznaję za brak szacunku dla mieszkańców i pozostałych radnych. Listonosz, sprzedawca, pracownik budowlany też dbają o siebie i swoje rodziny, ale nikt w taki sposób nie postępuje względem współpracowników i pracodawcy."

"Po kolei:
1. Z kim się Panowie solidaryzujecie? Z 9 obecnymi na Sali Consulatus koleżankami i kolegami? A może z kurierami, pielęgniarkami czy szwaczkami szyjących po domach maski ochronne?
2. Pracownicy Urzędu byliby bezpieczniejsi, gdybyście oświadczenie przysłali kilka dni wcześniej. Albo kilka godzin. A nie po rozpoczęciu sesji.

3. Jak rozumiem, są sesje ważne i ważniejsze. Ta była nieważna, choć w porządku obrad było ustalenie zasad dotacji z PFRON dla niepełnosprawnych, informacja z realizacji wniosków mieszkańców w 2019 r. (waszych pracodawców), wyrażenie zgody na utworzenie klas wojskowych (termin był do 30 marca) czy nowych zawodówek. Ile osób, niepełnosprawnych, młodych uczniów przez to ucierpi? Ilu przedsiębiorców, (pkt. 15 ppkt.15 sesji) mogłoby nie zapłacić kary, gdybyście podjęli stosowną uchwałę o zwolnieniu z opłaty za przeterminowana płatność?
Przyjąłbym tłumaczenia obecnego na sesji, radnego Sławomira Ćwika. Ale po tym piśmie nie mogę. Po ludzku, nie można milczeć." - napisał Andrzej Wnuk na swoim profilu facebook'owym.

 

12 komentarzy

 • Kasia
  Kasia poniedziałek, 30 marzec 2020 17:06 Link do komentarza

  Przecież nie wolno spotykać się w większych grupach! A to już powyżej "ustawowych" dwóch osób!

 • Ewa
  Ewa poniedziałek, 30 marzec 2020 18:09 Link do komentarza

  Wybrani zostali na dobre i na złe, jakoś Senat mógł sie zebrać bo ważne sprawy mają do głosowania, a nasi Radni co ? Ukarać ich nie mozna?

 • noWnuk
  noWnuk poniedziałek, 30 marzec 2020 18:39 Link do komentarza

  Niech Wnuk wie gdzie jego miejsce

 • olaf
  olaf poniedziałek, 30 marzec 2020 18:48 Link do komentarza

  Może chciał jakąś ustawę cichaczem przepchnąć jak kolesie kaczuszki w Warszawie. Jeszcze więcej za śmieci...?

 • Wyborca
  Wyborca poniedziałek, 30 marzec 2020 21:27 Link do komentarza

  Niech zrezygnują z dietbolko

 • bolekILolek
  bolekILolek poniedziałek, 30 marzec 2020 21:37 Link do komentarza

  Ciekawe co takiego ważnego było że chciał narażać zdrowie i życie ludzi?
  Nowe podatki?

 • M.
  M. poniedziałek, 30 marzec 2020 22:37 Link do komentarza

  Do olaf Tak Wnuk chciał przepchnąć jakąś ustawę. Bo wczoraj Sejm postanowił, że prezydent Zamościa ma prawo do uchwalania ustaw!

 • WWW
  WWW wtorek, 31 marzec 2020 08:12 Link do komentarza

  dlaczego oświetlenie miejskich dróg jest wyłączone ? Ciemno jak w ... P. Małysz co jest ?

 • ech
  ech wtorek, 31 marzec 2020 08:23 Link do komentarza

  ZAWSZE MOZNA IM POTRACIC Z PENSJI, JA MUSZE PRZYCHODZIC DO PRACY

 • wow
  wow wtorek, 31 marzec 2020 09:21 Link do komentarza

  a we Włocławku poddali pod głosowanie uchwałę dotyczącą odmowy przeprowadzenia w tym mieście wyborów prezydenckich 10 maja z powodu zagrożenia i zdecydowali e u nich wyborów nie będzie :) nasza rada miasta tez mogla by cos takiego ustalic

 • do WWW
  do WWW wtorek, 31 marzec 2020 09:23 Link do komentarza

  pewnie jeszcze świecą według czasu zimowego, może za miesiąc zauwazą ze się zmienil czas :)

 • wacek
  wacek wtorek, 31 marzec 2020 17:12 Link do komentarza

  ale radni mają podejście do życia.... niech taki Listonosz, sprzedawca, kurier, dostawca, pracownik budowlany piekarz, kucharz i inni którzy w tym czasie muszą pracować napiszą list do pracodawcy że od dziś nie pracują przez dwa tygodnie bo się boją o swoje życie, rodzinę jak tak można się narażać. ilu z tych nieobecnych robi dużo rzeczy pod publikę dla poklasku chwaląc się w mediach społecznościowych jakim jest się cool. pewnie gdyby wybuchła wojna uciekali by w podskokach i chcieliby być radnymi na uchodźstwie. jak za panem Wnukiem nie przepadam tak tu się z nim zgadzam w 100% nawet za grzecznie to skomentował

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us