Reklama

Jechali za szybko. Stracili uprawnienia

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Kolejni kierujący stracili prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Otrzymali też wysokie mandaty i punkty karne.

- W miniony weekend policjanci z zamojskiego ruchu drogowego patrolując drogi powiatu zamojskiego zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących. Z uwagi na to, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, swoją uwagę skupiali w szczególności na kierujących, którzy lekceważąc ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym „pędzili” z prędkością powyżej 100 km/h. W niedzielę na zamojskiej ul. Legionów z powodu zbyt szybkiej jazdy do kontroli drogowej został zatrzymany 37-letni mieszkaniec Warszawy, który poruszał się mercedesem z prędkością 126 km/h. Z tego samego powodu i na tej samej ulicy policjanci skontrolowali również 47-latak z gm. Miączyn Kolonia. Kierując mazdą przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - W sobotę natomiast w miejscowości Udrycze Wola policjanci zmierzyli prędkość jazdy kierującego pojazdem m. Hyundai. Pomiar wykazał, że kierujący nim 42-latek z Zamościa na liczniku miał 105 km/h. Z niewiele mniejszą prędkością, bo 104 km/h w tej samej miejscowości poruszała się samochodem m. Subaru zatrzymana do kontroli drogowej 44-latka z Lublina. Ponadto kierująca podczas kontroli nie posiadała prawa jazdy. Również w miniony piątek w Suchowoli 29-latek z gm. Krasnobród kierując mercedesem znacznie przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Pomiar wykazał, że poruszał się z prędkością 116 km/h. 29-latek nie posiadał także przy sobie blankietu prawa jazdy - wylicza rzeczniczka.

Ujawnieni przez policjantów kierujący za złamanie przepisów ruchu drogowego otrzymali mandaty karne, a ich konta zasiliły dodatkowe punkty. Na najbliższe trzy miesiące stracili również uprawnienia do kierowania pojazdami. Jak informuje rzeczniczka, uwadze mundurowych nie umknął również fakt braku prawa jazdy podczas kontroli drogowej. Kierujący za to przewinienie również otrzymali mandaty karne.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us