Reklama
Reklama

Zamość: Edukacyjne filmy w autobusach MZK

foto: Policja foto: Policja

Pasażerowie podróżujący autobusami komunikacji miejskiej mają możliwość obejrzenia spotów informacyjno – edukacyjnych zrealizowanych przez zamojską Policję. Krótkie filmy, dotyczące zagrożeń związanych z niewłaściwym zachowaniem na drodze przez pieszych lub rowerzystów, emitowane są w 10 autobusach MZK. Jest to jedna z inicjatyw ruchu drogowego z zamojskiej Policji ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

- Od początku roku na drogach powiatu zamojskiego doszło do siedmiu wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym 6 zdarzeń dotyczyło osób pieszych. Jedna osoba poniosła śmierć na drodze, był to mężczyzna przechodzący przez przejście dla pieszych. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Policjanci z zamojskiego ruchu drogowego podejmują różne inicjatywy prewencyjne, które mają jeden cel - zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Tym razem mundurowi nawiązali współpracę z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zamościu. W ramach porozumienia w 10 wyposażonych w ekrany autobusach MZK emitowane są spoty nakręcone przez zamojską policję. Pierwszy z nich pt. „Król na rowerze” dotyczy zachowania rowerzystów na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerów. Kolejny pt. „Patrz słuchaj i żyj” ukazuje skutki niewłaściwego zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzięki tej inicjatywie pasażerowie komunikacji miejskiej mają możliwość obejrzenia wyreżyserowanych scen ukazujących skutki niewłaściwych zachowań na drodze. Co wpłynie na ich wyobraźnię i spowoduje, że wysiadając z autobusu będą ostrożniej i z większą rozwagą poruszać się po zamojskich drogach. - wyjaśnia rzeczniczka. 

Policjanci kolejny raz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów, ostrożność, rozwagę i wzajemny szacunek na drodze.

Media

1 komentarz

  • Ot prosty przykład
    Ot prosty przykład piątek, 07 luty 2020 14:34 Link do komentarza

    Proszę zobaczyć co się dzieje przed pocztą na ul. Piłsudskiegp przy ul. Koszary. Ciągła linia a wszyscy tam wjeżdżają łącznie z policją (sic!). Co najmniej połowa granicę ścieżki rowerowej traktuje jako linię zatrzymania. I jak pieszy czy rowerzysta jest bezpieczny ?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us