Reklama

Nowy numer „Skafandra”

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

-Dostępne badania rynku pracy wskazują, że inżynierowie mechanicy i logistycy znajdują się w grupie najbardziej poszukiwanych osób z wykształceniem wyższym – mówi dr hab. inż. Rafał Longwic, dyrektor Instytutu Przyrodniczo – Technicznego Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu w wywiadzie otwierającym nowy numer Gazety Akademickiej „Skafander”. Dlaczego warto być inżynierem?

Wykładowca UPZ wymienia wiele atutów: ciekawy zawód, możliwości samorealizacji, a także bogatą ofertę rynku pracy i wysoki poziom dochodów. Jak podkreśla dr hab. inż. Rafał Longwic zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu logistyki i mechaniki z wyższym wykształceniem dotyczy zarówno ofert krajowych, jak też zagranicznych. Ponadto z nowego wydania „Skafandra” dowiecie się na jakie zarobki mogą liczyć fachowcy w tych dziedzinach. Wniosek nasuwa się jeden – warto podjąć się studiów inżynierskich.

Poza tym w gazecie znajdziecie również pomysły na zdobycie nowych kwalifikacji lub zmiany zawodu dzięki ukończeniu studiów podyplomowych, jakie oferuje Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

W „Skafandrze” znajdziecie również wyniki rankingu liceów i techników miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”. Jak wypadły w nim szkoły średnie z naszego regionu? Poza tym gazeta przedstawia obszerne relacje zdjęciowe z balów studniówkowych m.in. szkół z Zamościa, Hrubieszowa, Krasnegostawu. Jeśli chcecie również zobaczyć zdjęcia z Waszej zabawy w gazecie wyślijcie je z krótkim opisem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W tym wydaniu „Skafander” rozdaje wejściówki na stand-up, jaki odbędzie się 9 lutego. W Zamościu wystąpią Magdalena Kubicka oraz Paulina Potocka. Co zrobić, żeby otrzymać wejściówki? Tego dowiecie się z najnowszego wydania „Skafandra”.

Gazetę Akademicką ”Skafander” możecie odnaleźć w szkołach średnich, urzędach oraz instytucjach kultury. Poniżej publikujemy link do e-wydania „Skafandra: https://drive.google.com/file/d/0B-6jHY2QGWgQRFFPUzh2dUxIN29fdHEzcUNJREluaUNlWW44/view?usp=sharing

 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us