Reklama
Reklama

Skradzionym samochodem, z narkotykami uciekał przed policją

foto: Policja foto: Policja

Złodziej samochodu wpadł, bo jechał bez świateł. 35-latek z Katowic jest podejrzany o kradzież auta i tablic rejestracyjnych oraz posiadanie narkotyków. Mężczyzna kierując fiatem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas ucieczki wpadł w poślizg i wjechał w ogrodzenie.

- W sobotę policjanci z ruchu drogowego na ul. Szczebrzeskiej w Zamościu zauważyli kierującego pojazdem marki Fiat Panda, który jechał bez włączonych świateł mijania. Reagując na popełnione wykroczenie postanowili go zatrzymać. Początkowo kierujący fiatem zwolnił i zjechał na prawe pobocze, jednak nagle zmienił zdanie, przyspieszył i odjechał z miejsca kontroli. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Po kilku kilometrach w m. Płoskie kierujący fiatem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem wpadł w poślizg, samochód wjechał w ogrodzenie, a kierujący oraz pasażerka wysiedli i kontynuowali ucieczkę pieszo. Policjanci szybko dogonili uciekinierów. Kierujący fiatem, którym okazał się być 35-letni mieszkaniec Katowic oraz jego 27-letnia koleżanka, również mieszkanka Katowic zostali przewiezieni do zamojskiej komendy i zatrzymani w policyjnym areszcie. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Okazało się, że tablice rejestracyjne fiata pochodzą z kradzieży, podobnie jak sam pojazd. W czasie przeszukania, w bagażniku samochodu, policjanci odnaleźli również kilka innych skradzionych wcześniej tablic rejestracyjnych, łom, narzędzia do przecinania drutów, kominiarkę i rękawice. W bagażniku znajdowały się także akcesoria wykorzystywane do porcjowania narkotyków, woreczek z białym proszkiem o wadze blisko 40 gramów oraz susz roślinny. Odnalezione przedmioty zostały zabezpieczone. Wykonane badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczone substancje to narkotyki, biały proszek to amfetamina, natomiast susz roślinny – marihuana. Marihuanę, posiadała również 27-letnia pasażerka fiata.

Pracujący nad sprawą kryminalni z zamojskiej komendy ustalili, że pojazd, którym poruszali się zatrzymani kilka dni temu został skradziony na terenie Katowic, podobnie jak odnalezione w bagażniku tablice rejestracyjne.

-Dzisiaj 35-latkowi zostały przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdu m. Fiat, posiadania i udzielania narkotyków oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Podejrzany odpowie również za kradzieży odnalezionych w fiacie tablic rejestracyjnych, jazdę bez wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami, szereg wykroczeń drogowych, które popełnił uciekając przed policjantami oraz uszkodzenie ogrodzenia posesji. Odpowiedzialności nie uniknie również 27-letnia pasażerka fiata. Za posiadanie substancji zabronionych grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj sąd przychylając się do wniosku policji i prokuratury zdecydował o tym, że najbliższe 3 miesiące 35-latek spędzi w tymczasowym areszcie. - informuje rzeczniczka.

35-latek znany jest wymiarowi sprawiedliwości, odpowiadał wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu, przeciwko życiu i zdrowiu oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us